Şimdi Ara

gıcırdayan cam fitili sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
13
Cevap
1
Favori
17.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar camlardaki fitiller baya eskimiş.sıcak havalarda indirip kaldırırken camlar resmen ıslık çalıyor millete,bazende cam fitille sıkışıp kitleniyor.sorduğum yerler değişimi olmaz dedi.çözümü var mıdır? fikirlerinizi bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi capricemylove -- 4 Şubat 2013; 22:07:07 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Araba Cam Fitilleri Neden Ses Yapar ve Çözümleri

Araba cam fitilleri, camların etrafındaki contalardır ve ses, toz ve suyu dışarıda tutmaya yardımcı olurlar. Ancak zamanla, fitiller kuruyabilir, kirlenebilir veya hasar görebilir ve bu da gıcırtılı veya tıkırtılı seslere yol açabilir.

Ses Yapan Cam Fitillerinin Nedenleri:

• Kuruluk: Fitiller zamanla kuruyabilir ve daha az esnek hale gelebilir, bu da sürüş sırasında gıcırtıya neden olabilir.
    • Kir: Toz ve kir, fitillerin üzerinde birikebilir ve bunların düzgün bir şekilde oturmasını engelleyerek seslere neden olabilir.
    • Hasar: Fitiller, kapıların açılıp kapanması veya dış etkenler nedeniyle hasar görebilir ve bu da seslere yol açabilir.

Cam Fitillerinde Ses Nasıl Giderilir:

1. Yağlama: Kurumuş fitilleri, silikon bazlı bir sprey veya vazelin gibi bir yağlayıcıyla yağlayabilirsin. Bu, esnekliklerini geri kazandıracak ve gıcırtıyı azaltacaktır.

2. Temizleme: Kirli fitilleri ılık su ve yumuşak bir sabunla temizleyebilirsin. İnatçı kirleri temizlemek için bir diş fırçası veya pamuklu çubuk kullanabilirsin. Temizledikten sonra fitilleri iyice kurut.

3. Değiştirme: Hasarlı fitillerin değiştirilmesi gerekebilir. Bu, nispeten basit bir işlemdir, ancak bir profesyonele yaptırmak daha iyi olabilir.

Ek İpuçları:

• Cam fitillerini düzenli olarak kontrol et ve gerekirse temizle veya yağla.
    • Kapıları açıp kapatırken nazik ol ve fitillere zarar vermemeye dikkat et.
    • Aracını güneşten koru, çünkü UV ışınları fitillerin ömrünü kısaltabilir.

Cam fitillerinde gıcırtı veya tıkırtı yaşarsan, yukarıdaki çözümleri deneyerek sorunu giderebilirsin. Ancak sorun devam ederse, bir profesyonele danışman önerilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • bahsettiğim kısmı resimde çerçeveledim.sanırım adı fitil değil ama ne olduğunu da bilmiyorum.

bu parça yumuşadığından camla beraber eğilip sıkışıyolar.her seferinde de aşırı derecede ses çıkartıyor.fikri olan yok sanırım

gıcırdayan cam fitili sorunu
  • Değiştirin hocam, kim diyor değişimi olmaz diye?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Burhan

Değiştirin hocam, kim diyor değişimi olmaz diye?

değişimi olmaz derken sorduğum parçacılar bulamazsın diyor.
  • Fitiller için özel yağlar olması lazım. Bulamazsan kilit yağlama spreyleri var, mavi renk olması lazım. Onlardan sık geçer gıcırtısı. Ben öyle yapmıştım eski aracıma. Sağ cam fitile takılıp kalıyordu kapanmıyordu. Yağı güzelce sıktım fitillere, bi daha hiç sorun yaşamadım.
  • fitillere wd40 tarzı yağlı spreyler sıkmayın zarar verirsiniz.en iyisi sprey silikon'dur.nalburlardan 5 liraya alabilirsiniz.kapı ve cam fitillleri için ilaç gibidir.ayrıca gıcırdayan torpidolar içinde kullanılır.gıcırdayan yerlere bol bol sıkın etkisi hemen gösterir..
  • aro beyler,sorduğum hiçkimse çözüm göstermemişti.

iyi ki varsın dh
  • quote:

Orijinalden alıntı: capricemylove

aro beyler,sorduğum hiçkimse çözüm göstermemişti.

iyi ki varsın dh

Yetiştim geldimm şimdi hemen praktiker veya bahausa koşarak gidiyosun oradan üzerinde silikon sprey yazan bir kutu sprey alıyosun fiyatı 10-15 lira arası. Sonra camlarını iyice indiriyosun sonra nemli bezle iyice o fitil dediğin gıcırtı yapan yerleri tozdan arındırıyorsun.Son olarak bu spreyi aynı gıcırtı yapan yere sıkıp 30 dakika kurumasını bekliyosun sonra kuru bezle fazlalığını alıyosun sonra gıcırtı yok oluyor. Bu KONUDA burda kapanır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orgozgur

quote:

Orijinalden alıntı: capricemylove

aro beyler,sorduğum hiçkimse çözüm göstermemişti.

iyi ki varsın dh

Yetiştim geldimm şimdi hemen praktiker veya bahausa koşarak gidiyosun oradan üzerinde silikon sprey yazan bir kutu sprey alıyosun fiyatı 10-15 lira arası. Sonra camlarını iyice indiriyosun sonra nemli bezle iyice o fitil dediğin gıcırtı yapan yerleri tozdan arındırıyorsun.Son olarak bu spreyi aynı gıcırtı yapan yere sıkıp 30 dakika kurumasını bekliyosun sonra kuru bezle fazlalığını alıyosun sonra gıcırtı yok oluyor. Bu KONUDA burda kapanır.

eyv çok teşekkür ettim.sonuçları yazarım tekrar

• Yağı tam olarak nereye sürücez ? Camın çıktığı yere mi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: buqra_

Yağı tam olarak nereye sürücez ? Camın çıktığı yere mi

Yag degil silikon spreyi. O lastikler yokmu camin ciktigi yer. O lastiklere sik diyor arkadas

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

http://www.kliksa.com/urun/modacar-m-care-kaucuk-ve-fitil-koruma-gicirti-onleyici-sut-99m0132/901772875

3M in çok amaçlı varmış sipariş ettim güzel yorumlar yazmışlar o yüzden aldım . Gelince dener yazarım pzt salı terslik olmazsa bende olur ancak foto var mı acaba uygulama yeri için ? Camlarda film var bu arada . Bu yağ zarar vermez değil mi? Ürün bu

http://www.hepsiburada.com/liste/3m-genel-amacli-yaglayici-400-ml-20149/productDetails.aspx?productId=otcsa20149&categoryId=20035757

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.