Şimdi Ara

GIGABYTE DQ6 kullananlar buraya... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
0
Favori
4.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: cengiz_1983

bı soruda benden ben e6600 kullanıyorum ve hanıg fan programına baksam cpu sıcaklıgı 0yada 1-2derece gosterıyor.herks dıyorkı ımkansız dıye.ama smart fanı devreye sokunca ıse fan calısmıyor.cunkus ıcaklık gormedıgı zaman.ama sole bsıey var.bılgısayar ılk acılısında 19-20derecede acılıyor.fan calısıyor ama sonradan sıcaklık dusuyormu yoksa makınemı kafayı yıyor ben bunu anlamdım.sorun nerde olabılır.kullandıgım fan ıse tıtan vanessa l-type.anakart sıcaklıgı da cok dusuk gorunuyor.ve karta elledıgımde hıc bır eyrınde sıvcaklık hıssetmıyorum.sebep ne olabılır.lutfen bı care ****rrrrrrrrrr

Farklı hardware monitor programları kurup sıcaklıkları izle, bazı programlar ısı ve fan dönme değerlerini doğru okuyamıyor. Hardware Sensors Monitor diye güzel bir program vardı, netten indirip bir de bununla dene bakalım, olmazsa bios update deneyebilirsin.

• ben de yeni aldım bu anakrtı dq6yı.
    işlemcim e6700
    ram geil ultra ddr2 800 2x1gb dual
    gpu x1950pro pcie sapphire
    hdd 2 dene 320 gb seagate sata2 16 ncq
    psu:silverstone 750 watt

sistem herşey default çalışıyor.

ayrıca bu anakart için bios güncelleme yapmak için daha erken dimi yoksa yapmalımıyız herhangibir sorunum yok da ondan
  • quote:

Orjinalden alıntı: d@LBy

ben de yeni aldım bu anakrtı dq6yı.
    işlemcim e6700
    ram geil ultra ddr2 800 2x1gb dual
    gpu x1950pro pcie sapphire
    hdd 2 dene 320 gb seagate sata2 16 ncq
    psu:silverstone 750 watt

sistem herşey default çalışıyor.

ayrıca bu anakart için bios güncelleme yapmak için daha erken dimi yoksa yapmalımıyız herhangibir sorunum yok da ondan

Sistemin güzelmiş hayırlı olsun.Son bios her zaman iyidir.Anakart cd sindeki @bios programıyla dq6 da bios güncellemek çocuk oyuncağı.Bence beklemene gerek yok.

• en son F9 var sanırım ben onu kullanıyorum..
    Yedek biosu da F8 e yukselttim gayet memnunum
  • çok acil yardım.dq6da güvenli kipe nasıl alıcam pcyi.
    bugün salak gibi internetten advanced anti keylogger programı yükledim ve restart işleminden sonra pc açılıyor xp açılıyor ama program kendisini açıyor ve daha sonra pc donup kalıyor.pc imde norton2007 yüklü.
    keşke bunu yüklemeseydim.ama iş işten geçti.nasıl pcyi düzelticem.
  • Windows açılmadan önce F8'e basarsan, Windows'u güvenli kipte açabilirsin. Ayrıca güvenli kip, Windows'un kendi sağladığı bir özellik, anakartla ilgili bir olay değil.
  • peki bu programa erişiphdd den silebilirmiyim
  • quote:

Orjinalden alıntı: LostNdumb

en son F9 var sanırım ben onu kullanıyorum..

Yedek bios'u f8 nasıl yaptınız acaba...Ayrıntılı anlatsanız çok sevinirim..
  • quote:

Orjinalden alıntı: hyperborian

quote:

bı soruda benden ben e6600 kullanıyorum ve hanıg fan programına baksam cpu sıcaklıgı 0yada 1-2derece gosterıyor.herks dıyorkı ımkansız dıye.ama smart fanı devreye sokunca ıse fan calısmıyor.cunkus ıcaklık gormedıgı zaman.ama sole bsıey var.bılgısayar ılk acılısında 19-20derecede acılıyor.fan calısıyor ama sonradan sıcaklık dusuyormu yoksa makınemı kafayı yıyor ben bunu anlamdım.sorun nerde olabılır.kullandıgım fan ıse tıtan vanessa l-type.anakart sıcaklıgı da cok dusuk gorunuyor.ve karta elledıgımde hıc bır eyrınde sıvcaklık hıssetmıyorum.sebep ne olabılır.lutfen bı care ****rrrrrrrrrr

Farklı hardware monitor programları kurup sıcaklıkları izle, bazı programlar ısı ve fan dönme değerlerini doğru okuyamıyor. Hardware Sensors Monitor diye güzel bir program vardı, netten indirip bir de bununla dene bakalım, olmazsa bios update deneyebilirsin.

valla kardes uc progarm bırden actım acaba hepsı degısık olurmu dıye.hepsınde aynı gosterge gorunuyor.bıde ben f9bıosu yapınca makıne acılmıyor zorlanıyor bısotan dolayı.sonra yenıden f7 kuruyorum makıne çok iiçalışıyor .ne yapmam lazım sizce bana bı akıl verın lütüfen

• valla kardes uc progarm bırden actım acaba hepsı degısık olurmu dıye.hepsınde aynı gosterge gorunuyor.bıde ben f9bıosu yapınca makıne acılmıyor zorlanıyor bısotan dolayı.sonra yenıden f7 kuruyorum makıne çok iiçalışıyor .ne yapmam lazım sizce bana bı akıl verın lütüfen

F9 biosun çalışmama sebebi anakart olamaz, diğer sistem bileşenleriyle ilgili bir sorun vardır muhtemelen, kullandığın sistemi yazmadığın için bilemiyorum. Bir de f9 biosu kurduktan sonra sistem yeniden başlarken biosa tekrar gir ve ''load optimized settings'' i seç ve kaydedip yeniden başlat. Belki bu yöntem yardımcı olabilir. Kolay gelsin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: stekemen

quote:

Orjinalden alıntı: LostNdumb

en son F9 var sanırım ben onu kullanıyorum..

Yedek bios'u f8 nasıl yaptınız acaba...Ayrıntılı anlatsanız çok sevinirim..

Biosa girdiğinizde yanlış hatırlamıyorsam F8'e basıp dual bios sayfasına geçiş yapıyorsunuz. Burada yedek biosu disketten update etme seçeneği var. Eğer F8 tuşu değilse de zaten ana bios sayfasının en altında hangi tuş olduğu yazıyordu. Kolay gelsin...
  • Teşekkürler..
  • quote:

quote:

quote:

valla kardes uc progarm bırden actım acaba hepsı degısık olurmu dıye.hepsınde aynı gosterge gorunuyor.bıde ben f9bıosu yapınca makıne acılmıyor zorlanıyor bısotan dolayı.sonra yenıden f7 kuruyorum makıne çok iiçalışıyor .ne yapmam lazım sizce bana bı akıl verın lütüfen

Arkadaşım, Bios Ekranında da İşlemci ve System sıcaklığını takip edebilirsin. Bios'ta "PC Health Status" ekranını kastediyorum.
    Bios güncellemesi konusuna gelince. F9 ile sorun yaşıyorsan F8'i dene. Ancak hangisini yüklersen yükle Bios güncellemesi yaparken "Keep DMI Data" seçeneğini "Disable" yap derim. Q-Flash yazılımında en üstteki seçenek.

Bios'tan F8 tuşu ile Q-Flash yazılımını çalıştırmak mümkün. Hatta bazı yeni versiyonlarda açılışta "END" tuşu ile de Q-Flash yazılımı çalıştırılabiliyor.

Bir arkadaş Anti-Keylogger yüklerken başı ağrımış. Tavsiyem; XpressRecovery özelliği. Sistemi bir kere kurduktan, tüm güncellemeleri yaptıktan, gerekli araçları kurduktan sonra XpressRecovery (Açılışta F9 tuşu ile açılabilir) ile Backup yapman. Sonra böyle can sıkıcı durumlarda (yine aynı yolla açılışta F9 ile açarak) Restore yapıp, sorunsuz en sağlıklı haline dönebilirsin.

• ya arkadaşlar dq6 alacaktım baktım forumlarda pek tavsiye edilen birşey değil galiba ama ben gigaya güveniyorum. hepsiburada da vardı. baktım geçici olarak temin edilememektedir diyor. galiba anakart da bi arıza var. ne yapmalıyım. bekleyeyimmi yoksa başka bir anakart mı alayım. acaba giga nın yeni güzel anakartları gelecekmi???
  • ASUSTEK TA 9A1 USB ATX KASA kullanıyorum...Front panelde bir mikrofon bir de kulaklık girişi var... DQ6 anakarttaki F_AUDIO girişine kasanın jakını taktım ama ne mikrofon ne de kulaklık çalışıyor. Atladığım bir şey mi var acaba?
  • Ya arkadaşlar bu ses kartı'nın son driver'ını yüklerken bilgisayar restart atıyor içinizde aynı sorunu yaşayan varmı acaba.Birde bu açılışda ilk hoş geldiniz yazısından sonra sağdaki küçük iki bilgisayar(internet için olan)çok geç geliyor yine aynı sorunu yaşayan varmı.Varsa çözüm bulan arkadaşlardan yardımlarını bekliyorum..
  • arkadaşlar bende dq6 anakart aldım fakat bir sorum olacak size ieee 1394 portunu kullanmak için bir kablo çıkmadı kutudan. ayrıca temin etmek mi gerkiyor bu kabloyu yoksa kutudan çıkıyorda bendemi çıkmadı ? ve 1394 ü kullanarak kamera kaydı yapan varmı aranızda bu anakart ile. performansı nasıl merak ettim. zira benim dizüstüne ki ufak 1394 görüntü kalitesini baya bozuyordu .
  • SysEdit için;
    Anakartın Kitapçığında Önpanel Ses portunun şemasını bulabilirsin. Her ihtimale karşı ben resmi aşağıya koyuyorum. Bu şemaya göre bağlarsan herhangi bir sorun çıkmaması gerekiyor.

stekemen için,
    Eğer orjinal XP cd'si kullanmıyorsan farklı bir xp cd'si kullanmanı öneririm. XP'nin kurulumunda bir hata olmalı. XP kurulumndan sonra anakartın kendi sürücü cd'sini takıp XpressInstall ile tüm sürücüleri otomatik olarak kolayca yükletebilirsin.

salim34 için,
    Kasanın arkasında 1394 portu var. O portu kullanabilmek için gerekli kablo cihazla birlikte sağlanıyor olmalı. Eğer cihazının o porta uygun bir kablosu yok ise sanırım dönüştürücü, ya da piyasada cihazına uygun bir 1394 kablosu satın alarak o portu kullanabilirsin.

• quote:

Evet arkadaşlar daha fazla katılım bekliyoruz. Bu arada ben de E6600 kullanıyorum, 380 fsb ve 3420 mhz'de, fakat bu hızda pek test yapamadım ve oyun fazla oynayamadım, yani stabil mi değil mi henüz çok emin değilim. Bir de benim öğrenmek istediğim tr'de bu kartın hangi revizyonları bulunuyor? Ben kartı yeni almama rağmen rev 1.0 çıktı. Var mı rev 2.0 veya 3.3 kullanan ? Fsb 1333 mhz desteği sadece rev 3.3'ler de mi olacak, yoksa yeni bioslarla bu destek düşük revizyonlara da gelebilir mi?

Gigabyte'ın 956 serilerinde FSB 1333 mhz işlemci desteği rev 3.3'lerde otomatik olarak var olacakmış. Eski rev.lerde bu işlemcileri çalıştırabilmek için biostan manual ayar gerekiyormuş. Yani 965P-DQ6 rev.3.3'leri beklemeye gerek yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: volkansa

Gigabyte'ın 956 serilerinde FSB 1333 mhz işlemci desteği rev 3.3'lerde otomatik olarak var olacakmış. Eski rev.lerde bu işlemcileri çalıştırabilmek için biostan manual ayar gerekiyormuş. Yani 965P-DQ6 rev.3.3'leri beklemeye gerek yok.

Bu haberi okuduğun adresin linkini verebilirsen sevinirim, merak ettim şu manuel ayarları...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.