Şimdi Ara

GM TÜRKİYE İLE İLGİLİ RAHATSIZLIKLAR..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar forumda denildigi gibi bu başlıga ihtiyac vardı..artık burda rahatsızlıgımızı paylaşalım...

• Arkadaşlar ana başlıkta bir arkadaşımız aşağıdaki gibi yazmış. GM ile ilgili şeyleri ana forum değil de buraya yazalım artık:
    quote:

Orijinalden alıntı: teknikofis34

Bu yazıyı GM'ye göndermek istiyorum yalnız GM Türkiye değil! Çünkü çok ilgisizler.. Ne dersiniz?

İyi Günler,
    2009 model Chevrolet Cruze 1,6 – 113 Beygir aracıma, Euro5 yakıt sistemi olduğundan dolayı, LPG’yi garanti dahilinde taktırmamın mümkün olmadığını söylüyorlar. Şehiriçi – manuel vites, Yakıt sarfiyatı 100km/12,8 Litre olduğundan, Türkiye şartlarında bu araca binmek için maaşın yarısını benzinciye vermek zorunda kalıyoruz. Öğrenmek istediğim niçin bu aracın LPG uyumlu olmadığı!

Good Days, the 2009 model Chevrolet Cruze from 1.6 to 113 hp in my car, because it is Euro 5 fuel system, the LPG is not possible to guarantee that within the plug say. Local - manual transmission, fuel consumption 100km/12, is 8 liters, Turkey to ride this tool in terms of salary would have to give half the petrol station. I want to know why this tool is not compatible with LPG!
    Best regards,

Ben de üşenmedim arkadaşın yazdığı İngilizce metni geliştirdim. İngilizcesi olan arkadaşlar gerek benim yazdıklarımı düzeltmek gerekse de ilaveler yaparsa ortak bir metin yapıp GM headquarters (merkezi) mail bombardımanına tutarız

Yazdığım metin aşağıdadır. Türkçeye çeviremedim kusura bakmayın. son metini yazıp onu çeviririz.

Dear sir or madam,

I purchased a Chevrolet Cruze (make 2009) in Turkey with great passion. The car has 113HP EuroV type gasoline engine. I really love my car and I want to use it for long years. But due to the tax system, fuel prices are incredibly high in Turkey. So lots of consumers are adapting their gasoline engines to use liquid petrol gas (LPG) and lots of people prefer engines manufactured compatible with LPG. As customers of General Motors Turkey, our problem is the lack of approval of these engines for LPG adaptation because the engine guarantee becomes invalid after the LPG adaptation. As we all know lots of cars are switching to LPG and CNG for economic and ecological reasons. While other GM engines are also compatible with LPG and compressed natural gas (CNG), our question is to learn the reason and logic behind the fact that why these 113bhp Euro V engines are not compatible with LPG. We asked this question to GM Turkey several times but their answers like “it is impossible because of the variable valve timing of the engine” were not logic and convincing. We are really waiting for a true technical reason behind it. Lots of people who think to buy a new car prefer different brand LPG compatible cars in the same class than buying a Cruze. Please help.

Thank you for your attention.
    With best ragards.

• quote:

With best ragards.

Bir tapaj hatası olmuş.
  • Arkadaşlar, boşuna uğraşmayın dersem haksızlık etmiş olabilirim, o yüzden iyi şanslar dilemekten başka çarem yok

Bu tarz maili ben GM Avrupa' ya göndermiştim şahsen. Bana tek kelime açıklama yapmadan, "Sizin muhatabınız Gm Türkiye" dediler sadece.
  • Korelilere yazalım onlara savaşta yardım da etmiştik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harika1 -- 8 Nisan 2010; 15:45:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: harika1

quote:

With best ragards.

Bir tapaj hatası olmuş.

evet regards olacak ama artık önemi yok çünkü bkz aşağıdaki msj (bundan haberim olsaydı gözümü yormazdım boş yere ing metin hazırlamak için)
    quote:

Orijinalden alıntı: okayhan

Arkadaşlar, boşuna uğraşmayın dersem haksızlık etmiş olabilirim, o yüzden iyi şanslar dilemekten başka çarem yok

Bu tarz maili ben GM Avrupa' ya göndermiştim şahsen. Bana tek kelime açıklama yapmadan, "Sizin muhatabınız Gm Türkiye" dediler sadece.

bu durumda benden pas. zaten lpg bayi garantili cc de kullanmıyom bagajı da içerden açmıyom
    yaşasın gm türk

en azından cruze gibi güzel bir araca binme fırsatı verdikleri ve türk halkını böyle güzel bir araçla tanıştırdıkları için. gerçekten cruze yi türkiyeye hiç getirmeye de bilirlerdi. bu yüzden tekrar teşekkürler gm bize bu güzel arabaya binme fırsatı verdiğin için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qw12 -- 8 Nisan 2010; 16:27:04 >

• quote:

Korelilere yazalım onlara savaşta yardım da etmiştik.

mehmetçik allah allah diye hücum edince düşman kaçıyomuş. amerikalı ödlek coniler de bakmış geberecekler çareyi allah allah diye bağırmakta bulmuş. dt korkusuyla imana gelmiş dürzüler. bu kore gm ye de mehmetçiğin resmini yollayalım madem türksün göster ürksün hesabı

• quote:

en azından cruze gibi güzel bir araca binme fırsatı verdikleri ve türk halkını böyle güzel bir araçla tanıştırdıkları için. gerçekten cruze yi türkiyeye hiç getirmeye de bilirlerdi. bu yüzden tekrar teşekkürler gm bize bu güzel arabaya binme fırsatı verdiğin için

Evet bu tavır mental açıdan daha iyi ne yorucaz kendimizi dava mahkeme ile falan.:)

Acaba Allah razı olsun maili atsak bütün GM'lere ne cevap gelir? Avrupa GM konuda muhatapınız Türk imamlarıdır der mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: qw12

quote:

quote:

With best ragards.

Bir tapaj hatası olmuş.

evet regards olacak ama artık önemi yok çünkü bkz aşağıdaki msj (bundan haberim olsaydı gözümü yormazdım boş yere ing metin hazırlamak için)
    quote:

Orijinalden alıntı: okayhan

Arkadaşlar, boşuna uğraşmayın dersem haksızlık etmiş olabilirim, o yüzden iyi şanslar dilemekten başka çarem yok

bu durumda benden pas. zaten lpg bayi garantili cc de kullanmıyom bagajı da içerden açmıyom
    yaşasın gm türk

+

Gm Türkiye' yi bu şekilde tanımış olduk

• chevrolet türk halkının gözünde korkulu rüyaydı GMTR bu rüyayı daha da kabusa dönüştürmeye çalışıyorlar..saolsunlar..ancak çok güzel bir araca lpg onayı neden vermezler hayret..bugun prins marka lpg ile görüştüm 2bin civarı dediler..eger kafam atarsa garantiyi vs umursamayacam zaten..lpg taktırırsam dışardan servise götürürüm kazıkta yemem...100liraya bakımını yaptırırım..bence lpg taktıran arkadaslar biliyorlar garantisi öldüğünü..bence servise götürmeye gerek yok..dışardan yaptırsalar daha iyi..
  • quote:

chevrolet türk halkının gözünde korkulu rüyaydı GMTR bu rüyayı daha da kabusa dönüştürmeye çalışıyorlar..saolsunlar..ancak çok güzel bir araca lpg onayı neden vermezler hayret..bugun prins marka lpg ile görüştüm 2bin civarı dediler..eger kafam atarsa garantiyi vs umursamayacam zaten..lpg taktırırsam dışardan servise götürürüm kazıkta yemem...100liraya bakımını yaptırırım..bence lpg taktıran arkadaslar biliyorlar garantisi öldüğünü..bence servise götürmeye gerek yok..dışardan yaptırsalar daha iyi..

Servisler verdikleri sözün arkasındalar, ben bir kaç kez götürdüm LPG'den sonra sorun olmadı. Zaten LPG sadece motorun o kısmı ile ilgili arızada sorun yaratıyor. Diğer yerler hala garantideler GM altında. Servise götürmeyince komple garantin giedcek ama.

• quote:

Orijinalden alıntı: fadetoblack_01

chevrolet türk halkının gözünde korkulu rüyaydı GMTR bu rüyayı daha da kabusa dönüştürmeye çalışıyorlar..saolsunlar..ancak çok güzel bir araca lpg onayı neden vermezler hayret..bugun prins marka lpg ile görüştüm 2bin civarı dediler..eger kafam atarsa garantiyi vs umursamayacam zaten..lpg taktırırsam dışardan servise götürürüm kazıkta yemem...100liraya bakımını yaptırırım..bence lpg taktıran arkadaslar biliyorlar garantisi öldüğünü..bence servise götürmeye gerek yok..dışardan yaptırsalar daha iyi..

prins en iyi marka. skoda fabiada kullandım biliyorum. prins distribütörlüğünü ipragaz almış. landi renzo ve brc türkiye distribütörleri cruze motora birşey olursa garanti biziz diyecek kadar kendilerine güveniyor. muhtemelen yakın zamanda ipragaz da bu onayı verir. gm tr vermezse vermesin. sanki porsche lpg onayı veriyor mu millet çatır çatır taktırıyor. ferrari vermiyor da ne oldu almanyadaki türkün elinden eski kıytrık ferrarilerini geri almışlardı. turşu kursunlar. otogaz fuarında LPG li ferrari vardı. montaj yapan firma bizden almaya kalkarsa ferrari 140 bin avro ödemek zorunda diyordu gazetede gördüm.

• quote:

quote:

Servisler verdikleri sözün arkasındalar, ben bir kaç kez götürdüm LPG'den sonra sorun olmadı. Zaten LPG sadece motorun o kısmı ile ilgili arızada sorun yaratıyor. Diğer yerler hala garantideler GM altında. Servise götürmeyince komple garantin giedcek ama.

anladım da sadece lpg ile kısım diyorsunda..bebn adana da servise sordum bana denilen taktırırsan elektirik+motor garantisi ölüyor dediler..zaten geriye ne kaldı..arac kaporta garantisi var oda zaten kasko karsılıyor...
    adana arpelle görüşecem bakalım onlar ne dicekler lpg konusunda..

• quote:

Orijinalden alıntı: qw12

quote:

Orijinalden alıntı: fadetoblack_01

prins en iyi marka. skoda fabiada kullandım biliyorum. prins distribütörlüğünü ipragaz almış. landi renzo ve brc türkiye distribütörleri cruze motora birşey olursa garanti biziz diyecek kadar kendilerine güveniyor. muhtemelen yakın zamanda ipragaz da bu onayı verir. gm tr vermezse vermesin. sanki porsche lpg onayı veriyor mu millet çatır çatır taktırıyor. ferrari vermiyor da ne oldu almanyadaki türkün elinden eski kıytrık ferrarilerini geri almışlardı. turşu kursunlar. otogaz fuarında LPG li ferrari vardı. montaj yapan firma bizden almaya kalkarsa ferrari 140 bin avro ödemek zorunda diyordu gazetede gördüm.

bende saglam bir marka ve kaliteli malzeme kullandıkları için aracıma lpg taktırırsam eniyisini taktırmayı düşünyorum..ancak adana-mersinde yokmus bayi..adanaya kurmayı düşünüyorlarmıs görüştüm anabayiyle..adamlar gayet güveniyoru markalarına hiçbirşekilde sorun olmayacagını söylüyor zaten hep üst sınıf araclara takıyorlarmıs..baska bayilerle de görüştüm gayet iyi olduklarını söylediler ve kolay kolay sorun yasamazsın dediler..baska marka takmalarına ragmen..

• quote:

anladım da sadece lpg ile kısım diyorsunda..bebn adana da servise sordum bana denilen taktırırsan elektirik+motor garantisi ölüyor dediler..zaten geriye ne kaldı..arac kaporta garantisi var oda zaten kasko karsılıyor...
    adana arpelle görüşecem bakalım onlar ne dicekler lpg konusunda..

Ankara'da sorun yok bayii garantisi konusunda.

Elektrik motor dışında aracın yürürü var, şasesi var, vites kutusu, diferansiyeli, süspansiyonu falan epey birşey var yani.:)
  • Arkadaşlar avukat bir arkadaşımla konuştum. Bu bagajın içeriden açılmaması ile ilgili olarak mahkemeye vermek yerine Tüketici Hakları Hakem Heyetine bir dilekçe ile başvumanın hem maliyet hemde etkinlik açışından daha iyi olacağını söyledi. Ben bu konu ile ilgili olarak önümüzdeki hafta başvurmayı düşünüyorum. Sizide bilgilendirmek istedim....
  • Eskişehir bayi ile görüştüm. Alpata çok büyük ve güvenilir bir işletme telefonda iki defa bastıra bastıra sordum LPG de garanti nasıl diye. Garanti bozulmuyor dedi. Ben bu garantiyi aldıktan sonra GM un vereceği garanti fazladan ne verecek. Ülke sınırları içinde ister motor ister lpg sorunu oluşsun garanti kapsamında çözülüyor. Meseleyi benmi anlamadım yoksa GM garantisi artı birşey veriyorda onumu bilmiyorum.
  • Pardon, yazmayı unutmuşum. Yazdıklarım sıfır cruze alırken. Sonradan LPG taktırmada durum nedir bilmiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.