Şimdi Ara

Gözlük camının filtreli olduğu nasıl anlaşılır(numaralı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
15.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Numaralı gözlüğüm var ama gözlüğümün filtreli olup olmadığını nasıl anlarım. Gözlükçüye güvenmedim. Organik ve filtreli dedi nasıl anlaşılır renk filtresi olduğu

• Yapay Zekanın Yanıtı

Gözlük Camının Filtreli Olduğu Nasıl Anlaşılır (Numaralı)

Gözlük ihtiyacı olan kişiler, göz sağlığı için en doğru gözlük camını tercih etmelidir. Numaralı gözlüklerde camların filtreli olup olmadığı, göz sağlığı açısından oldukça önemlidir. Peki, gözlük camının filtreli olduğu nasıl anlaşılır?

• Mavi Işık Filtreli Gözlük Testi: Mavi ışık filtreli gözlüklerin camları, özel bir kaplamaya sahiptir. Bu kaplamanın varlığını test etmek için basit bir yöntem vardır. Gözlüğü, ekranı mavi ışık yayan bir cihaza (akıllı telefon, tablet veya bilgisayar) tutun. Filtreli camlar, mavi ışığın çoğunu engelleyecektir ve ekran üzerinde sarımsı bir renk tonu oluşturacaktır.

• Gözlük Camı Mavi Işık Filtresi Nasıl Anlaşılır: Numaralı gözlük camlarının mavi ışık filtreli olduğunu anlamak için camın üzerinde herhangi bir işaret veya etiket olup olmadığını kontrol edin. Üreticiler genellikle filtreli camları "mavi ışık filtreli", "UV korumalı" veya "HEV korumalı" gibi ifadelerle belirtirler.

• Filtreli Gözlük Camı Nasıl Anlaşılır: Filtreli gözlük camları, genellikle normal camlara göre daha pahalıdır. Numaralı gözlük alırken, camların fiyatını karşılaştırın. Filtreli camlar, daha yüksek fiyatlı olma eğilimindedir.

• Gözlüğün Numaralı Olduğu Nasıl Anlaşılır: Numaralı gözlük camları, gözünüzdeki görme kusurlarını düzeltmek için özel olarak tasarlanmıştır. Numaralı camların üzerinde genellikle sağ ve sol gözünüz için ayrı ayrı belirtilen bir numara bulunur. Bu numara, camın kırılma gücünü ve gözünüzdeki kusuru düzeltmek için gereken büyütmeyi gösterir.

Gözlük camınızın filtreli olup olmadığını anlamak için yukarıdaki yöntemleri kullanabilirsiniz. Filtreli gözlük camları, gözlerinizi zararlı mavi ışıktan korumanıza yardımcı olarak göz sağlığınızı destekler. Numaralı gözlük alırken, göz sağlığınız için doğru seçimi yapmak amacıyla filtreli camları tercih etmeyi unutmayın.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Çıkar şöyle iç tarafına bak gözlüğün camına ışık gelmesini sağlayıp. Yani gökyüzüne, güneşe doğru gözlüğün iç tarafını döndür, içine bak yeşil-mor falan renkler çıkıyo filtrelidir.
  • Ben de gözlük sipariş ettim. Cuma ya hazır olurmuş. Almaya gittiğmde sorup yazarım buraya dostum
  • Gözlükcuye neden güvenmiyorsun oğlum deli misin
  • filreliymiş gördüm. adamda dolandırıcı tipi vardı ondan
  • Gidin Ameliyat olun ben 10 yıl taktım en sonunda gittim Ameliyat oldum şimdi yok gözlük mözlük kafa rahat o yes !
  • ileride belki
  • quote:

Orijinalden alıntı: maknc

Gidin Ameliyat olun ben 10 yıl taktım en sonunda gittim Ameliyat oldum şimdi yok gözlük mözlük kafa rahat o yes !

Panpa onun fiyatı ne kadar ki. bir de böyle gözü kesiyolar falan çok kötü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maknc

Gidin Ameliyat olun ben 10 yıl taktım en sonunda gittim Ameliyat oldum şimdi yok gözlük mözlük kafa rahat o yes !

hemen sevinme yaşını bilmiyorum ama 40 yaşında tekrar başlayacaksın takmaya ihtimalen 25 civarıdır ortalama 10-15 sene serbestsin yani
  • Lokomatif Portakal kullanıcısına yanıt

Ben bilgisayara çok baktığım için mavi ışık filtreli gözlük alacaktım ama halilahazırda taktığım(sadece derste ve hastaneye falan giderken :D) numaralı gözlükte belki mavi ışık filtresi vardır diye onu araştırıyorum. Yeşil yeşil parlıyorsa ne tür bir filtre vardır acaba?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.