Şimdi Ara

Gözüme top çarptı :F

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
1
Favori
11.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Maç yaparken kamilin biri top attı bi siyahlık var sürekli bakarken altta bi kısım hep siyah bunu nasıl geçirebilirim hani güneşe bakarsın sonra bir yere baktıgında siyahtır ya ondan kocaman var altta .

• Yapay Zekanın Yanıtı

Göze Top Çarpması: Bilmeniz Gerekenler

Göze Top Çarpması

Göze top çarpması, gözün herhangi bir bölgesini etkileyebilen bir yaralanmadır. Topun hızı ve ağırlığı, yaralanmanın şiddetini belirler.

Belirtiler

Göze top çarpmasının belirtileri şunları içerir:

• Ağrı
    • Bulanık görme
    • Gözde şişme
    • Göz yuvasında hassasiyet
    • Gözyaşı akması
    • Işığa karşı hassasiyet
    • Görme kaybı (nadir durumlarda)

Göze Top Çarparsa Ne Yapılmalı?

Göze top çarpması durumunda şu adımları takip etmelisin:

• Gözüne soğuk kompres uygula.
    • Gözünü ovuşturmaktan kaçın.
    • Gözünü göz bandıyla kapat.
    • Acil tıbbi yardım al.

Tedavi

Göze top çarpmasının tedavisi, yaralanmanın şiddetine bağlıdır. Hafif yaralanmalar genellikle soğuk kompres ve dinlenme ile iyileşir. Ancak daha ciddi yaralanmalar cerrahi müdahale gerektirebilir.

Görme Kaybını Önleme

Görme kaybını önlemek için göze top çarpması durumunda hızlı hareket etmek çok önemlidir. Acil tıbbi yardım alarak gözünün uygun tedaviyi almasını sağlayabilirsin.

Önemli Not: Bu metin sadece bilgilendirme amaçlıdır ve tıbbi tavsiye niteliği taşımaz. Göze top çarpması durumunda daima tıbbi yardım almalısın.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Bi bakın lan..
  • quote:

Orijinalden alıntı: neRoo..

Bi bakın lan..
    doktor muyuz la biz ?

git yarın görün
  • quote:

Orijinalden alıntı: Healthliker

doktor muyuz la biz ?

git yarın görün

Alıntıları Göster
    kendini yan yatır, güzelce uyu. sabaha geçmezse
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    hangi ildeysen , o ilin ACİL GÖZ HASTANESİ var ise oranın aciline gidiceksin

normal acil servisler göze bakmaz ondan göz hastanelerinin acilleri varsa bak yada yarın acık ola özel bi göz hastanesi .

bekleme yapma yarın kesin git . göz sakata gelmez.

ankaradaysan ankara üniverstesi göz hastanesi var ora 24 saat açık oraya git , ama gitmeden önce ara bi emin ol numarasını internetten bul

• quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    biz bişey diyemeyiz doktora gidiceksin
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Gözüne attır pompiş .

• quote:

Orijinalden alıntı: noktalı,

Gözüne attır pompiş .

Dur bolum 2 dk ciddi olun yokmu yumruk yiyen diye konu açılsa yok şu kıza sarkıyodu yok şunu kurtardım böyle kavgacıyım felan ötüyorlar . Yumruk yemekten pek farkı yoktu .
  • quote:

quote:

Gözüne attır pompiş .

Dur bolum 2 dk ciddi olun yokmu yumruk yiyen diye konu açılsa yok şu kıza sarkıyodu yok şunu kurtardım böyle kavgacıyım felan ötüyorlar . Yumruk yemekten pek farkı yoktu .

ben yedim evet
    göze yunruk gelince Travma denilen şey meynada gelir top gelincede aynısı buda göz içi hasardır bağzısı tehlikeli bagzısı değildir doktora görünmen gerek diyorum ondan

eğer görme alanında bi siyah leke varsa hiç durmadan doktora koş .. ciddiyim
    o leke bana glokomda oluşan lekelere benzer bir lekeyi hatırlatıyo ..

tabi bu travma kaynaklı olabilir ama ihmal etmemelisin , imkanın varsa açık göz doktoru buluyosan şimdi git yoksa sabahı bekle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Momo-Oz -- 12 Şubat 2011; 4:43:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Momo-Oz

quote:

quote:

Gözüne attır pompiş .

ben yedim evet
    göze yunruk gelince Travma denilen şey meynada gelir top gelincede aynısı buda göz içi hasardır bağzısı tehlikeli bagzısı değildir doktora görünmen gerek diyorum ondan

eğer görme alanında bi siyah leke varsa hiç durmadan doktora koş .. ciddiyim
    o leke bana glokomda oluşan lekelere benzer bir lekeyi hatırlatıyo ..

tabi bu travma kaynaklı olabilir ama ihmal etmemelisin , imkanın varsa açık göz doktoru buluyosan şimdi git yoksa sabahı bekle

Alıntıları Göster
    2011 menşeili bir konu ama aynısı dün gece halı sahada başıma geldi :)

kaleciyle karşı karşıyaydım ve güiza gibi topu kalecinin üstüne nişanladım o da topa bi vurdu şaak benim sağ göze..

direk çıktım oyundan bi kendimi deneyim dedim yok hafif bi karartı var, direk acile gittim. göze sevk ettiler, gözde yarım saat muayne ettileri bişi yok. bugün sabah da uyandım araba falan kullandım sıkıntı yok ama akşamları karanlıkta falan gözümün alt tarafında hafif bir karartı oluyor..

var mıdır bilgisi olan

• yarın doktora gitmeni öneriyorum..çapaya da beklerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: zalimahmet

yarın doktora gitmeni öneriyorum..çapaya da beklerim
    Hocam doktora gittim, uzaktan tanıdık çıktı hatta göz doktoru

tanıdık çıkmasan 5dk da gönderiridim dedi adam 30 dakika muayne etti hiçbişi yok dedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: SuperEGO_

Hocam doktora gittim, uzaktan tanıdık çıktı hatta göz doktoru

tanıdık çıkmasan 5dk da gönderiridim dedi adam 30 dakika muayne etti hiçbişi yok dedi

Alıntıları Göster
    lan yemişsin dayağı burda top çarptı diyosun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zalimahmet

yarın doktora gitmeni öneriyorum..çapaya da beklerim

aynen kardeş 2 sene bişey olmadı olsaydı deme belki 2 sene sonra hastalıga donusur gözünü kaybedersin git yarın 2016 ya bırakma
  • quote:

kaleciyle karşı karşıyaydım ve güiza gibi topu kalecinin üstüne nişanladım o da topa bi vurdu şaak benim sağ göze..

direk çıktım oyundan bi kendimi deneyim dedim yok hafif bi karartı var, direk acile gittim. göze sevk ettiler, gözde yarım saat muayne ettileri bişi yok. bugün sabah da uyandım araba falan kullandım sıkıntı yok ama akşamları karanlıkta falan gözümün alt tarafında hafif bir karartı oluyor..

var mıdır bilgisi olan

Konuyu hortlatıyorumda hocam şu an bendede aynı olay var. Karanlıkta gözümün altında hafif bir karaltı oluyor. Şu an bir sıkıntınız yoksa doktora gitmeyeceğim :D
  • carsamba gunude benim gozume mahonun teki handball topu atti siste simdi dokununca aciyor ama gormede sorun yok gecmis olsun.
  • No ss no güven
  • quote:

Orijinalden alıntı: medal55

quote:

var mıdır bilgisi olan

Konuyu hortlatıyorumda hocam şu an bendede aynı olay var. Karanlıkta gözümün altında hafif bir karaltı oluyor. Şu an bir sıkıntınız yoksa doktora gitmeyeceğim :D

Şükür hocam bir sıkıntım kalmadı, 3-4 güne düzeldi..

• quote:

quote:

quote:

var mıdır bilgisi olan

Şükür hocam bir sıkıntım kalmadı, 3-4 güne düzeldi..

Alıntıları Göster
    Şu an bende iyi durumdayım doktora gitmiştim bir şey yok demişti 1-2 güne geçti bendede :D Sağolasın :D

• quote:

Şu an bende iyi durumdayım doktora gitmiştim bir şey yok demişti 1-2 güne geçti bendede :D Sağolasın :D

Alıntıları Göster
    NO SS NO GUVEN
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.