Şimdi Ara

GPU ısınması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Masaüstü bilgisayar kullanıyorum. Oyun oynarken birden kapanmaya ve bazen de sebepsiz yere mavi ekran hatası alıyorum.
    Sıcaklıkla ilgili bir sorun mu var deyip sonuçları size göstermek istedim, normalde 70C de duruyor GPU oyunu açınca 110C bile gördüm
    Ne yapmamı önerirsiniz yorumlarınızı bekliyorum
     GPU ısınması

• Bu kadar sıcaklıkta oyun esnasında sistem fişi çekilmiş gibi kapanacaktır.

Ekran kartını çıkartın soğutucu ve fanındaki tozları temizleyin tekrar takın sıcaklık değerleri yeterince düşmez ise soğutucusunu çıkartarak termal macun yenileyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leonix.

Masaüstü bilgisayar kullanıyorum. Oyun oynarken birden kapanmaya ve bazen de sebepsiz yere mavi ekran hatası alıyorum.
    Sıcaklıkla ilgili bir sorun mu var deyip sonuçları size göstermek istedim, normalde 70C de duruyor GPU oyunu açınca 110C bile gördüm
    Ne yapmamı önerirsiniz yorumlarınızı bekliyorum
     GPU ısınması

sağlam bi sogutucu al yoksa işlemcini ömrünü kısaltırsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ekran kartının fanındaki ve kartın üzerinde tozları almanız lazım OC yaptıysanız değerleride düşürebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mert-TR -- 7 Ağustos 2012; 1:30:19 >
  • Fanlarda sorun yoksa pasif soğutmanızı kontrol edin. Heatsink termal macununun düzgün sürüldüğünden ve etrafının diğer kablo ve kartlarca bloke edilmediğinden emin olun. Gpu-z ile sıcaklıkları birdaha kontrol edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.