Şimdi Ara

Grafik Sürücüsü Yükleyince Windows Açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Asus marka Gt1030 ekran kartım mevcut.

Ssd değişimi sebebiyle kasayı formatlayıp Windows 10 yükledim.

Format dan sonra Nvidia sitesinden ve experience den sürücü yüklemeye çalıştığım da sürücü kurulurken pc reset atıyor ve hiç bir şekilde Windows açılmıyor.

Güvenli mod ile açıp grafik sürücüsünü kaldırdığım zaman Windows normal olarak başlıyor ve masaüstü açılıyor.

Biraz araştırınca sorunun çipset kaynaklı olabileceğine ulaştım ancak kafama takılan bir soru var.

Win10 yüklerken grafik sürücüsü zaten kurulmuyormu?
    Formattan sonra hiç bir sürücü kurmadan ilk önce Windows updateleri yaptığımda grafik sürücüsünün güncellemelerinin de yapıldığını fark ettim..

Bu şekildeyken bir sorun yaşamazken, neden kendim yüklemeye çalışırken sorun yaşıyorum?

Nvidia experience üzerinden özel kurulum-temiz kurulum ile de yüklemeyi denedim ancak sonuç değişmedi.

Format sırasında ve sonrasında Windows Update ile kurulan grafik sürücüsüyle benim Nvidia sitesinden / experince den indirip kurduğum sürücü arasında güncel olması dışında temel de ne farklılık var?

Windows update ile yüklenen sürücü güncelleştirmeleri dışında kendim herhangi bir grafik sürücüsü yüklemesi / güncelleştirmesi yapmasam ve bu şekilde kullansam çok bi kaybım olur mu?

Ekran kartının garantisi mevcut, Asus’a gönderebilirim belki pazartesi günü ama buna gerek var mı?

Bu sorunun sebebi ve çözümü sizce ne olabilir, neler yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

Tavsiyelerinizi bekliyorum..

• Bir de asus'un kendi sitesinden indirip deneyin. Bazen chip şirketinin indirdiğinde sorun olabiliyor.

• eteksen kullanıcısına yanıt
    Nvidianin sitesinde bulunan en eski (2021) tarihli güncellemeyi yükledim, şuan bi sorun yok.
    Ama güncellemedim tekrar formatla falan uğraşmak istemediğim için.
    Ekran kartının chipsetin de sorun olsa, yüklediğim bu güncelleme de de sorun yaşardım diye düşünüyorum, haksız mıyım?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.