Şimdi Ara

Grande Punto Klima ve ABS Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Dün akşam birden ABS ışığı yandı. ABS, ışık yanıyorken devre dışı fakat arabayı söndürüp tekrar çalıştırınca bir süre sonra ışık sönüyor ve ABS çalışıyor. bir kaç dk sonra tekrar ışık yanıyor ve ABS devre dışı kalıyor.

ikinci sorun ise klima veya fanla ilgili. Fan 1 2 ve 3 kademelerinde çalışmıyor sadece 4te çalışıyor. klima açıkken de kapalıyken de aynı.

Benzer sorunları yaşayan ya da bir fikri olan var mı?

• Elektrik sorunu gibi geldi. Yakın zamanlarda elektrikli aksesuar takıldıysa onla ilgili olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

Elektrik sorunu gibi geldi. Yakın zamanlarda elektrikli aksesuar takıldıysa onla ilgili olabilir.

yorumunuz için teşekkür ederim.
    Aracı yetkili servise götürdüm ABS sorunu sağ ön teeker bilyasından kaynaklıymış. şaşırdım ve önemsiz bir şey olduğu için sevindim.
    klima sorunu ise fan düğmesiyle ilgiliymiş. 180 tlye ikisini yaptırdım. şu anda sorun yok umarım bir daha da olmaz.
  • Geçmiş olsun... Dördüncü hız manidar gelmişti :) çünkü bazen güvenlik için cam buharlanmasına falan karşı bir kademeyi röle veya sigorta dışı bırakırlar, aynı anda ABS de olunca elektrik sorunu gibi gelmişti.

Bakalım biz de Fiat'a geçtik.. süspansiyon çabuk yıpranıyor diyorlar, balansçıma söyledim olsun diyor, ziyanı yok, parçaları ucuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

Geçmiş olsun... Dördüncü hız manidar gelmişti :) çünkü bazen güvenlik için cam buharlanmasına falan karşı bir kademeyi röle veya sigorta dışı bırakırlar, aynı anda ABS de olunca elektrik sorunu gibi gelmişti.

Bakalım biz de Fiat'a geçtik.. süspansiyon çabuk yıpranıyor diyorlar, balansçıma söyledim olsun diyor, ziyanı yok, parçaları ucuz.

Teşekkürler. ben kendimi en kötüsüne hazırlamıştım neyseki ucuz atlattım :)
    Size de hayırlı olsun. Bu ikinci fiat aracım ve ben memnunum parasına göre güzel araçlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkFtH

Merhaba arkadaşlar
    Dün akşam birden ABS ışığı yandı. ABS, ışık yanıyorken devre dışı fakat arabayı söndürüp tekrar çalıştırınca bir süre sonra ışık sönüyor ve ABS çalışıyor. bir kaç dk sonra tekrar ışık yanıyor ve ABS devre dışı kalıyor.

ikinci sorun ise klima veya fanla ilgili. Fan 1 2 ve 3 kademelerinde çalışmıyor sadece 4te çalışıyor. klima açıkken de kapalıyken de aynı.

Benzer sorunları yaşayan ya da bir fikri olan var mı?

ABS için bir oto elektrikçiye gidip arıza kaydına baktırın, Büyük ihtimalle tekerlek sensörlerinden birinin kablosu kopukluk yapıyor..
    Bu sorun genelde balata değiştiren ustaların kabloyu rastgele çekmesinden kaynaklanıyor..

Kalorifer motoruna gelince, yolcu tarafından göğüsün altına eğilin, fan motorunu göreceksiniz.. puntolarda kronik sorundur o soket tutukluk yapar.. 1. kademedeyken elinizle soketi sallayın.. Eğer fan çalışırsa soket boşluk yapmıştır.. çalışmazsa fan rezistörü bozulmuştur.. 80-100 lira arası fiyatı vardır orjinalinin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.