Şimdi Ara

GT730 yerine GTX 1060 olurmu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimde Bir CASPER Masaüstü Temmuz 2017 üretimi modeli D3h.7700-8t75p-w olan bir bilgisayar var. İşlemcisi i7 7700, Rami 16GB Ekran kartı ise GT730 2GB.

ve bu 2GB ekran kartı işlerimde yetmiyor. Yenilemek istiyorum. Ama PC işlerinden pek anlamam ben bu PC ye 6gb GTX 1060 taksam destekler mi? destekliyor ise nekadar iyi destekler. hani bir sınırı vs olurmu mevcuttaki ekran kartı GDDR3, 1060 ınki GDDR5 bunlar nedir anlamasamda atıyorum anakartın desteği ddr3 se ramdeki gibi bu ekran kartı ddr5 yerine gddr3 temi çalışır. performans kaybı olurmu?

İşlemci vs fena değil güzel alet. (https://www.vatanbilgisayar.com/casper-d3h-7700-8t75t-w-core-i7-7700-3-4ghz-8gb-1tb-2gb-nvidia-gt730-win10.html) alette bu ekstradan RAM ve SSD takıldı.
    gelin görün ki Anakart marka modeline bakınca CPUZ de Casper A.Ş. diye çıkıyor :) ve anakart nedir bilemiyorum. internette biraz araştırdım HM110 vs denmiş anakartına.

• olur olmasınada guc kaynagı kac watt en az 500 550 lazım gtx 1060 için.Ekran kartı ddr ıle ram ddr aynı degıl bı sıkıntı olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi encuni -- 14 Temmuz 2019; 21:3:50 >
  • öncelikle büyük ihtimalle islemcin kandırmaca ile satilan sahte i7 lerden. tabletlerde kullanilan performansi yerlerde olan ama insanlara i7 ismi ile satilan islemcilerden ise o ekran kartini desteklemez. islemcinin bildiğimiz i 7 7700 ise sorun yok. bu bilgisayari ne kadara aldin. tahminim 1700 falandir en fazla
  • Kanaat34 kullanıcısına yanıt
    www.vatanbilgisayar.com
    CASPER D3H.7700.8T75P-W CORE İ7 7700 3.6GHZ 8GB 1TB 2GB NVIDIA GT730 WIN10 - Vatan Bilgisayar
    https://www.vatanbilgisayar.com/casper-d3h-7700-8t75t-w-core-i7-7700-3-4ghz-8gb-1tb-2gb-nvidia-gt730-win10.html

zamanında 3bin TL gibi bir etikete sahipmiş. Şirket bilgisayarı çizim yapıyoruz. upgrade gerekiyor şuan "Intel Core i7 7700 Soket 1151 3.6GHz 8MB Önbellek 14nm İşlemci" üstündeki, alet performanslı fena değil 3D programlarda 2gb yetersiz

• encuni kullanıcısına yanıt
    PSU yu da düşündük oda değişecek büyük ihtimallede bakalım.
  • romsage R kullanıcısına yanıt
    eğer vram olarak yüksek olsun diyorsanız rx570 ya da rx 580 8gb vrame sahip modelleri tercihi edebilirsiniz. fiyatlari daha makul olur 1060 a göre. ancak işin içine elektrik giderleri gibi detaylar girerse bu kartlar daha fazla elektrik tüketiyor diye biliyorum.ancak programlarda ekran kartı desteği istiyorum ben render işleri yapicam derseniz nvidianin programlara entegresi daha iyi.
  • inanmayacaksınız ama işlemcinizin dahili ekran kartı bile gt 730dan daha güçlü xd keşke hiç koymasaymış vatan kesin o kartın bedeline 400 500 ederinde fiyat koymuşlardır

psuyu öğrenmemiz gerekiyor, casper genelde bu tür pclere ucuz 250 300w psu koyar bu psular da 1060 570 gibi kartlara yetmez hocam
  • Psu iyi ise bütçeye göre en tepe modeller hariç bütün gpular uyar
  • ANAKART H110M4-C2H

bu galiba marka göremedim. özellikler aynı

PSU 300W, PSU Değişecek mecbur.

1 X PCI Express X16 Gen 3.0 slot demiş. 1tane 1060 destekliyor gibi.
    Guncel tum ekran kartlarini destekliyor hocam, rahatca takip kullanabilirsiniz.

PSU'yu kesinlikle degistirmeniz gerekli. Sifir alacaksaniz RX 580 8gb modeli fiyat olarak GTX 1060 6gb dan daha uyguna bulunabiliyor ve denk performans veriyorlar. Kullanacaginiz uygulamada hangisinin performansi iyi ise o modele yonelebilirsiniz. Oyun icin alacaksaniz ucuz olani tercih edin. Bu kartlarin bir ust butcesinde GTX 1660 veya GTX 1660 Ti tercih edilebilir.
  • GTX 1060 6GB ve 600W PSU aldık çalışıyor.
  • güncelleme: Anakartı taktıktan 2 gün sonra felan kullandığımız programlarda sürekli video kart çökmeleri gerçekleşti. format vs yaramadı bios a bulaşmak istemedik ki zaten ECS/Casper felan ne olduğu belirsiz bir anakart elimizde kalma ihtimali vardı 1 ay sabrettikten sonra yeni gigabyte Z270 serisi anakart aldık sorun çözüldü birdaha herhangi bir çökme olmadı.
    H110 yonga bir anakart vardı sanırım buda düşük bütçeli giriş seviyesi bir anakart olduğu için bir dengesizlik oluşmuş olabilir sorununuz çözülmüşe benziyor sistem birimleri iyi olmakla birlikte kaliteli bir soğutma için kasayı değiştirmenizi öneririm.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.