Şimdi Ara

GTA 4 ara ara yavaşlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Nvidia GeForce 9800 GT 1 GB 256 Bit Gpu
    2 GB DDR 2 1032 Mhz RAM

Makinem budur. Gta 4'ün grafik ayarlarını max yapıp 30 fps de oynayabiliyorum, fakat ara ara fps 30 dan 11-10 civarlarına düşüyor. Grafik özelliklerini minimum yapsamda aynı şey oluyor. Bütün patchleri yükledim, fakat bir şey değişmedi. Çok değişik bir sorun, sebebini anlamadım. Bazen Dirt 3 oynarkende yapıyor ama GTA 4 kadar çok değil, belki 45 dakika da 1 kere. GTA 4'te ise 4-5 dakika da bir fps 9-10-11 oluyor, 30-40 saniye sürüyor, ardından düzeliyor.
    Kasamın sıcaklığı hiç normal değil. İşlemcim boşta 45 derece, oyunlarda 65-70. Ekran kartım ise 50 ile 60 arasında geziyor ( gerçi bir keresinde 89 dereceyi gördüm ama hala çalışıyor hayret ediyorum )
    Durum bundan ibaret, kasamı değiştirmeyi düşünüyorum tabi, panpişim TheDeSPoT 'un tavsiyesi üzere HAF-912'yi çok sevdim, yapısı çok hoşuma gitti ondan almayı planlıyorum.

• 3DMark ve 3DMark Vantage testlerini yapmanı öneririm. Eğer oyundan kaynaklı değilse benchmark testlerinden CPU ve GPU'nun ulaşabileceği en yüksek sıcaklığı ve alacağı skorları öğrenmiş oluruz daha net bir şeyler söyleyebiliriz

Ekleme: Oyunu yüksek ayarlara aldığında ram yetmiyor olabilir. Birinden ram alarak test edebilme imkânın var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnderGelişenOsasunaAtağı -- 19 Mayıs 2012; 0:10:00 >
  • Çözünürlüğü azaltırsan çözüşür gibi geliyor
  • @Geometric öyle olsa sorun başkalarında da olurdu dostum

@TheDeSPoT binbaşı olmuşsun ama adam olamamışsın

@aimlife deneyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WassupMan

@Geometric öyle olsa sorun başkalarında da olurdu dostum

@TheDeSPoT binbaşı olmuşsun ama adam olamamışsın

@aimlife deneyeceğim.

Yav he he
  • patch 1.7 ve 1.7 uyumlu razor c**rack yükle ama bundan önce oyunu yeniden kurman lazım
  • dusmesı normal oyun esnasında ateşli çatışmalı sahnelerde ekran kartına bazen cok fazla yuk bınıo %100 kullanım oluo doruklara cıkıo grafık kullanımı power supplyden cok fazla elektrık cekıo bu drumdada powerın yetmıosada takılmalar meyana gelıo oyunda... 1.0.0.6 patch+razor crack onerırım tek calıso yukleyınce sırasıyla kurmaya gerek yok bıde wındows7 de windows olay gunlugunu kapatmanı tavsıye ederım kasmalar azalıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gktg26 -- 19 Mayıs 2012; 10:46:01 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.