Şimdi Ara

gtx 1050 için 300 watt Psu yeterlimidir ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
2.439
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yarın gtx 1050 2gb oc versiyonunu alıcam . Ektede görülen psu'um var. İşlemci ve anakart çok bi psu yemiyor efendim eski oldukları için ki biliyorum darboğaz yapıcaklar bu konuda yardım istemiyorum. Sadece merak ettiğim konu şu bu ekran kartı bu psuda çalışır mı ? Psu yeterli olurmu ?

gtx 1050 için 300 watt Psu yeterlimidir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defult06 -- 25 Kasım 2018; 1:23:34 >

• Kardeşim emin misin 2 gb 1050 almaya,amd rx serisine yönetmeni tavsiye ederim.Soruna gelecek olursak 1050 gibi giriş seviyesi bir kart için 350-400 watt yeterli olacaktır.Seni son kez uyarıyorum 2 gb 1050 almaya kararlı mısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: okan855

Kardeşim emin misin 2 gb 1050 almaya,amd rx serisine yönetmeni tavsiye ederim.Soruna gelecek olursak 1050 gibi giriş seviyesi bir kart için 350-400 watt yeterli olacaktır.Seni son kez uyarıyorum 2 gb 1050 almaya kararlı mısın?
    Evet kararlıyım.Şöyle diyim artık eski ekran kartlarından , eski pc kartlarından tiksinti geldi. Şimdi darboğaz yapa yapa yaza kadar idare edicem sonra işlemci + ram + anakart + psu değiştiricem. Ayrıca alcak olsam gt1030 aero serisinden alıp darboğaz yapmadan 1080p low-med ayarları oynardım ama artık ileri dönük birşeyler almak istiyorum ve darboğaz yapması umrumda değil.Yıllardır low ayarlarda oynuyorum az bişey daha oynayım sıkıntı olmaz. Ancak soruma cevap alamadım tam. 300 wattlık psu'um yeterli midir bu ekran kartı için ? Resmi nvidia sitesinde önerilen 300 watt yazmakta benim ki yeterli bir psu'mudur ? (Bu arada 2. el 650 tl let go'dan buldum.Vatan'dan alalı 5 ay olmus yeni ekran kartı aldığı için fazlalığı vericek.Yarın gidicem görücem çalıştığını fişi,kutusu,garantisi ve jelatitine kadar alıcam.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defult06 -- 25 Kasım 2018; 2:3:19 >

• O güç kaynağı o karta olmaz hocam en yakın zamanda güç kaynağınızı değiştirin kaliteli güzel birşey alın ilerde de kullanabilirsiniz bu sayede bundan 4 sene önce 650w +80 plus Corsair güç kaynağı almıştım hemde gtx750 ti civarı kartlar kullanırken elbet lazım olur o yüzden güç kaynağı ve hdd ssd gibi parçalara parayı gömebilirsiniz
  • 75w TDP

Nvidia önerilen PSU 300W
  • Rx460 560 almaya çalışın

2gb bellek sorunu çok yaşarsınız
  • O psu yu ne kadar süredir kullanıyorsunuz ? Psu nun yıl geçtikçe yıpranma payıda var. Kaldıki psu marka birşey değil zamanında gerçek 300w verdiği bile belli değil. 1. Öncelikle power supply ını güncellemelisin. 2. bu zamanda artık 2gb ekran kartı alınmaz. arkadaşlarında dediği gibi 4gb ekran kartlarına yönelmen lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7563747EA

Bu mesaj silindi.
    O zaman o power supplyı kasasına yeni ekran kartı takıp parasını riske atmaya gerek yok bence. Ekran kartına birşey olsa yazık değilmi ? bizde arkadaşın iyiliği için yardımcı olmaya çalışıyoruz. Acele etmemeli ilk power supply ını yenilemeli. 2gb lık ekran kartı alsa pişman olacak zaten. Biraz daha bekleyip bütcesini artırıp 4gb lık bir karta yönelmeli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cyptek

O zaman o power supplyı kasasına yeni ekran kartı takıp parasını riske atmaya gerek yok bence. Ekran kartına birşey olsa yazık değilmi ? bizde arkadaşın iyiliği için yardımcı olmaya çalışıyoruz. Acele etmemeli ilk power supply ını yenilemeli. 2gb lık ekran kartı alsa pişman olacak zaten. Biraz daha bekleyip bütcesini artırıp 4gb lık bir karta yönelmeli.

Alıntıları Göster
    Hocam dediğiniz cidden doğru. Ancak ömrüm boyunca hiç adam akıllı grafik almadan oynamış bir insanım . Şimdilik idare edip yazın adam akıllı bir pc dizince yavaş yavaş tüm parçaları yükseltirim (Elimdekileri sata sata) . Sadece sormak istediğim bu psu idare etmek için yeterli midir ? Sıkıntı çıkartırmı ? yoksa zaten psu değiştiricem hep bunu kullanıcam demiyorum hatta kasanın dışını dahil değiştiricem. Bazı yerlerde okudum psu yeterli değilse bazı parçalara zararlı olabilirmis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defult06 -- 25 Kasım 2018; 14:2:58 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.