Şimdi Ara

gtx 590 sogutma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar gtx 590 zotac sahibiyim oyunlarda 80-90 dereceyi buluyor ve kış ayındayız izmirde oturmaktayım yazın bu hal dahada fenalaşabilir.Herhangi bir soğutma öneriniz varmıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: Furfantte

Selamlar gtx 590 zotac sahibiyim oyunlarda 80-90 dereceyi buluyor ve kış ayındayız izmirde oturmaktayım yazın bu hal dahada fenalaşabilir.Herhangi bir soğutma öneriniz varmıdır?

Kasalar ve Hava sülkilasyonu

Eğer şimdiki kasanızın soğutma sistemi genele hitaben iyi ise kasanızı ortalığa çıkarın çünkü masalardaki kasa koyma yerleri bazı kasalar için hava akımını bozuyor özellikle havayı yandan ve üstten alanlar için.Ama CM II 690 da bu olay yok denecek kadar azdır çünkü havayı önden alır arkadan verir.

Kasanızın içindeki kabloları toparlayın !

kasa içerisindeki ne olduğu belirsiz boşta olan kablolar hava akımını bozabiliyor ve bundan bazıları tepe tepeye çıkıp ekran kartına hatta dahada ileri gidip bazen fanlarınızdan cızzzzzzzzzzzzzzırrrrttttttttt diye ses çıkartabiliyorlar(Bu kablonun fana takıldığını gösterir)

Kasanızın içerisindeki tozları silin !

kasalardaki en büyük sorun toz , yine fanların performansında büyük bir etken.

Yardımcı programlar kullanın

Yardımcı programlardan kasıt sizin overclockdan tuttun fan kontrolünü sağlayabilen programlar ile fanınızın devrini biraz daha yüksek devirlere getirmek.Dikkat edin biraz fazla gürültü olabilir.

yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

• Kasam cosmos S fanlar full takılı tozu yok kabloları toplamıstım bir tek geriye program fan kontrol kalıyor ugrasıyım biraz.Teşekür ederim.
  • Kasa dışında yapılan stress testlerinde 80 derece civarına çıkan kartın, kasada 80-90 derece olması biraz normal karşılanmalı. Çift GPU'lu tek fanlı bir soğutma kullanıyor sonuçta. Eğer sesten şikayetçi değilseniz karta böyle bir zarar gelmez korkmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Furfantte

Kasam cosmos S fanlar full takılı tozu yok kabloları toplamıstım bir tek geriye program fan kontrol kalıyor ugrasıyım biraz.Teşekür ederim.

Bende kullandım hatta yaz ortasından sonlarına kadar sıcaklık 80 No görmedi bile. Kasadaki hava akımı nasıl o kartın bu havalarda o sıcaklıklara çıkması pek doğal değil.
  • 85 derece üst limit..85'i geçmedi hiç kart..ki bence normal sıcaklıklar çift gpu bir kart için 75-85 arası..ses de yapmıyor, sıkıntı yoktur yani,rahat olun..
  • MSI modelini kullanıyorum o kadar sıkıntı olmuyor BF3 de 80 i geçmiyor , fan ayarı otomatik % 60 larda dolanıyor genelde. %95 yaptığımda sıcaklık biraz daha indirgeniyor.
  • Garantin bitmişse sogutucunu söküp macunları ve termal pad'leri yenileyebilirsin. Macunu biraz düzgün birşey kullan ama, Mx4 olabilir mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Digitaldrop

Garantin bitmişse sogutucunu söküp macunları ve termal pad'leri yenileyebilirsin. Macunu biraz düzgün birşey kullan ama, Mx4 olabilir mesela.

Hocam gtx 590 in garantisi bitmis olamaz imkansiz arkadasin karti max 1 yillik olsa termal macunla alakasi yok bildigim
    Kadari ile bu kart icin ozel bir sogutucuda yok
  • Boşta belki 1-2 derece, yükte 5 derece civarı farkettireceğini düşünüyorum ama Phobya Hegrease veya Mx4 gibi fiyat olarak tuzlu macunları denemesi lazım Forumda satıldığı için Mx4 yazdım, diğeri daha bile iyi olur. Ekran kartı sogutucularını söküp, temizleyip blok taka taka birşeyler öğreniyor insan. Dediğin doğru valla ben kartın çıkış tarihini düşünmedim bile, ısınıyor diye atladım
    Özel soğutucu yok evet, sıvı sogutmaya geçerse hayatını yaşar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.