Şimdi Ara

guneste bekleyen aracim calismiyor yardim lutfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
8.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • guneste arac bekleyince benzin pompasinda ki benzin ucuyormus tekliyormus arac
    bnde her seferinde gaz vererek calistirmak zorunda kaliyorum araci 2008 jetta 1.6 otomatik benzin

ama arac golgede ve aksam hemen tikk diye calisiyor nette arastirdim boyle cok sorun varmis ama altinda baska ne nedenler olabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İlgincmis ilk defa duyuyorum.

• R9 Fairway 1.6 larda motor durdurulduktan sonra karbüratördeki benzin buharlaşmasın diye karbüratörü soğutan bir fan vardı.
  • Benim araçta da benzer sorun var.Benimki çalışmamazlık yapmıyor ama arıza lambası yanıyor ve düzensiz çalışıyor.Dediğin gibi gölgede,garajda ya da akşamları sorunsuz bir şekilde çalışıyor.
  • Güneşte bekleyen aracın çalışmadığını ilk defa duydum.
  • Aynı sorunu bende motorda yaşıyorum. Güneş altında kalınca geveliyorda geveliyor..
  • Gaz vermek yerine marş basmadan önce kontak açık halde kısa bir süre bekleyin. Pompanın devreye girip sorunu kendi kendine çözmesi lazım. Böylece marş anında tam doğru basınç garanti edilir.

İyi bir makinist ilk (soğuk) çalıştırılmada tecrübesini belli eder. Büyük ve değerli motorlarla ilk çalıştırma daha öenmlidir ve tabii gereken dikkat gösterilir.

İster elektrik pompalı enjeksiyon, ister mekanik pompalı karbüratör olsun motoru gazı pompalayarak çalıştırmak mekanik ömür bakımından doğru değil. Stop edecek gibiyse bırakın etsin, tekrar çalıştırın. Ancak bazen 200~300 devir olsun motorun ihtiyacı vardır (sensörler veya otomatikler manifold vakumunu görmeden doğru pozisyona gelmekte gecikirler). İlk soğukluğu atıncaya kadar bir kaç saniye bu kadar gaza basılabilir, pompalamadan ve sadece gereği kadar devri yükselterek.

Motorun çalışması için mutlaka gazı pompalamak gerekiyorsa şamadıra tertibatında bir sıkıntı vardır. Bu bir hatadır ve düzeltilmesi gerekir, olmadık zamanda sıcak motorda taşırma yapabilir, yangın riski getirir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ferhat212121

guneste arac bekleyince benzin pompasinda ki benzin ucuyormus tekliyormus arac
    bnde her seferinde gaz vererek calistirmak zorunda kaliyorum araci 2008 jetta 1.6 otomatik benzin

ama arac golgede ve aksam hemen tikk diye calisiyor nette arastirdim boyle cok sorun varmis ama altinda baska ne nedenler olabilir

Hocam aynı sorun bende de var. 2011 Seat İbiza Reference 85 BG aracım. Bende nette araştırırken burayı buldum. Siz ne yaptınız acaba çözebildiniz mi sorunu ? 2 yıldır kullanıyorum bu zamana kadar böyle bir sorun yoktu bu sene oldu. Güneşte kalıca 3-4 marşta çalışıyor. bazen abartıyor 10-12 marşta çalışıyor. Can sıkıcı bir durum...
  • Nemenem bir sorunmuş hiç başıma gelmedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: elebasi7102

quote:

Orijinalden alıntı: ferhat212121

guneste arac bekleyince benzin pompasinda ki benzin ucuyormus tekliyormus arac

Hocam aynı sorun bende de var. 2011 Seat İbiza Reference 85 BG aracım. Bende nette araştırırken burayı buldum. Siz ne yaptınız acaba çözebildiniz mi sorunu ? 2 yıldır kullanıyorum bu zamana kadar böyle bir sorun yoktu bu sene oldu. Güneşte kalıca 3-4 marşta çalışıyor. bazen abartıyor 10-12 marşta çalışıyor. Can sıkıcı bir durum...

sanayice ki ustama gittim audi a3 lerde cok var bu sorun dedi yazin o sicakta fazla gunes tepesine koymayin dedi arada boyle sorun yapar dedi oyle kotu bir sey degilmis ama kisin yapmaya devam ederse dedi pompa komple degisick dei servise fiyat sordum 250 tl dediler

• bizimki de gölgede beklediği halde sabah zor çalışıyor gazda ama benzinde tık diye alıyor.
  • Bendede aynı sorun var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rgurtus -- 7 Aralık 2018; 7:39:38 >
  • Aracım sıcak havada güneş altında uzun süre kalınca ilk marşta zor çalışıyordu aracımın sorununun kesin çözümünü bu yaz Allah'ın izniyle buldum.KARBON KANİSTER DEPO HAVALANDIRMA VALFİ (evap havalandırma valfi) arızasıymış.Şu an bir sorun kalmadı.ayrıca bilgisayarda arıza kaydı vermeyen bir arıza şu an aracım tek marşta çalışıyor çok şükür 200 TL'lik bir parça

• A3 lerde bu sorun var diyooo muş pomba değişince düzeliyo muş ama genel miş hepsinde var miş yine yapmiyacagi ne mağlum.??

• kim dediyse iyi sallamış hehe benzin pompadan uçuyordur sıcak havada eminim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.