Şimdi Ara

Güvenlik Kamera Sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
13.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçen gün akşam 8:30 sıralarında eşim ve ben evdeyken evimizin içinden hırsız çıkmasıyla şoke olduk. İtişmeler, kakışmalar sonucunda hırsız kaçtı. Gelen polisler tahmin edebileceğiniz üzere nereye kaçtı demekten başka birşey yapmadılar. Ne bir tutanak tutuldu ne de iyi misiniz kardeşim dendi.

Sonucunda apartman dairesinde bile kendimizi güvende hissetmiyoruz. Evimize kamera sistemi kurmaya karar verdik.

Araştırıyorum ama pek çok anlamadığım nokta da mevcut.

* Kameranın birini sokak kapımızın önüne;
    * Diğerini Evimizin holüne bakacak şekilde kurmak istiyorum.
    * DVR kayıt cihazıyla kablosuz olarak kayıt etmek istiyorum.
    * Akıllı telefonumdan evimin durumunu kontrol etmek istiyorum.

Aklıma takılan konular.

- Hırsız apartmanımızın girişinde bulunan panodan elektriğimizi keserse kayıt işlemi son bulacak mıdır?
    - Elektriğimizin kesilmesi halinde evdeki internet bağlantım kesileceğinden dışardan evimi izleme şansım ortadan kalkacak. Bunun için başka seçenekler mevcut mudur? 3g vs. gibi.
    - Bu konularla hiç uğraşmayıp bir firmaya mı yaptırmalıyım?

İlk noktada gözüme gelen şu ürün oldu.http://www.kaanguvenlik.com/online/Scripts/prodView.asp?idproduct=579

Bu ürünün eksiklikleri nelerdir? Yada tavsiye edebileceğiniz ürünler nelerdir?

Yardımcı olursanız sevinirim.

• bütçeniz ne kadar bilmiyorum ancak hiç olmazsa markası belli olan ithalatçısı belli olan ürünlere yönelin.

kamera olarak uygun fiyat ve kalitede JMK ve GEG var.
    1. bir tanesi dome kamera (içeride olacak) diğer IR kamera da dışarda olacak şekilde konumlandırın.
    2. dvr cihazıyla maalesef kablosuz kayıt mümkün değil, kablo çekilmesi lazım
    3. dvr cihazların 3g bağlantısı ve internet bağlantısı mevcuttur. modem bağlantısı yapılarak net üzeinden iş yerinden izleyebilirsiniz.

eğer kesintisiz güç kaynağı alırsanız ve dvr cihazınızı bu bağlantı üzerinden çalıştırırsanız elektrik gitse bile çalışacaktır.

şehrinizi yazarsanız daha detaylı yardımcı olurum firma vs.
  • Cevap için teşekkürler. İzmir'de yaşıyorum. Sanıyorum profesyonel bir firmadan yardım almak en doğrusu olacak. Fakat dvr üzerine kayıt yapmak istemem vezgeçilmez bir şart değil.

Ayrıca bugün tekno seyir sitesinde iki kablosuz kameranın tanıtımı mevcuttu onu izledim. Bu kameralar hakkındaki fikirleriniz nelerdir? Marka olması benim içinde önemli no name bir markayla yarım yamalak bir iş yapmak istemiyorum. Şuan ki bütçem 2000 TL gibi fakat sorunsuz ve güvenli bir sistem için biraz daha şartlarımızı zorlayabilirim.
  • dün kendi bulunduğumuz apartmana kamera sistemi montajı yaptırdık. onun için yazınızı okuyamadım.

sizin sisteminiz ortalama 800 tl ye alınabilecek bir sistem.
    neutron 4 kanal dvr kayıt cihazı. 200 tl, sahibinden.com a neutron yazın aratıp satın alabilirsiniz.
    600 tvl ır kamera, 230 lira --> jmk 770mz varifocal
    600 tvl ır dome kamera 230 lira -->> jmk 758Z
    1 TB HARDDİSK 220TL

ups isterseniz powercom 1000AP ups alın. 175 TL vatan bilgisayar'da
    işçilik kablo montaj, yakın mesafe ise 100 lira gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 19 Ekim 2012; 13:32:40 >
  • Bu işi yapan arkadaşlar biliyorlardır diye soruyorum. Affınıza sığınarak.

Kapının önüne sahte güvenlik kamerası koydum, kendi kapımın önünü çekiyor. Hareket sensörlü olduğu için 90derece falan dönüyor. Ama karşı tarafı izlemiyor. (Zaten sahte). Elemanla sorunluyuz zaten, gitmiş şikayetçi olmuş. Bir olumsuzluk olur mu? Kameraların yasal bir kısıtlaması falan var mı? Teşekkürler, selamlar.
  • kameralar, evin içini çekmediği sürece, kamusal alan olan, dışarı bakıyorsa sorun yoktur, kimse yok bana bakıyor, rahatsız oluyoruz diyemez...
  • Valla kaç gündür bakıyorum ne güvenebildiğim bir siteye denk geldi nede kafama göre bir ürün denk geldi.
  • Valla en iyisi pronet 5 aşamalı hırsızlık yangın gaz kaçağı acil sağlık ve panik gibi hepsini kapsayan bir sistem merkez bankasıda bu sistemle korunuyor benimle iletişime geçebilirsiniz yardımcı olunur.
  • Kamera olsa ne değişecekki maskeyi tak tamam
  • bu devirde kablolu güvenlik kamerasına gerek yok.
    uluslarası alışveriş sitelerinde ip camera diye aratın çinden ucuz fiyata kablosuz ip kamera alabilirsiniz.
    bu kameraları internet üzerinden izleme-kayıt-sağa sola yukarı aşağı dönderme yapabilirsin, hareket algıladığında foto çekip mail atar daha biçok özelliği var bi saat burda yazmıyım şimdi.
    bu kameralar 5v ile çalışıyo. elektrik kesintileri için adsl modemi ve kameraların beslemesini upsden almanız lazım.

şu kapı delikleri varya kim gelmiş diye bakıyoz, tam oraya monte edilen kameralar var bence onlar da güzel.
  • Merhabalar
    Asagıda amatorce cızmeye çalıştıgım sekli inceleyip binamızda nasıl kamera seçmem gerektiğini soyler misiniz?
    Ikı tane kamera satıcısından bilgi aldım ama ikisinin verdiği bilgi pek uyusmadığı için foruma yazmaya karar verdim.
    Almak istediğim 4 adet gece goruslu ahd dıs mekan kameraların hangilerinin sensorlerinin 1/3 hangilerinin 1/4 olması gerekiyor.Hangilerinin 2mm hangilerinin 4mm lens olacagını yorumlarsananız çok sevinirim.Yorumlarınız için tesekkurler.
     Güvenlik Kamera Sistemi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kameraa -- 1 Ağustos 2017; 21:21:53 >

• oha be gelen geçen reklam yapmış
  • Bursa için kamera ve diğer güvenlik sistemleri konusunda tavsiye edebileceğim bir yer var.www.bursaguvenlik.com adresinde iletişim bilgileri var. Adamlar gerçekten işin uzmanı.
  • elimde bocsh marka doğrudan monitöre takılan tipte bir kamera var. bunu DVR kayıt cihazına takabilirmiyim?
  • Güvenlik sistemleri arasında en sık kullanılan görüntülü kayıt sistemidir. Güvenlik kamera sistemleri pek çok alanda hayatımızda yer almaktadır. Yaşanılan hırsızlık, gasp, darp, cinayet, iş güvenliği ve trafik kazaları v.b sebeplerden ötürü gerek kendimiz gerek görüp gerek yasal olarak zorunlu olduğu için evlerimize, iş yerlerimize, araçlarımıza güvenlik kameralarını hem güvenliğimizi sağlamak için hemde çalışanlarımızı denetlemek amacı ile taktırıyoruz.

https://www.guvenlik-kamerasi.net/
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.