Şimdi Ara

Hakan Şükür dünyanın 7. ismi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    14 Ocak 2005 11:24

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun, halen aktif olarak futbol oynayan oyuncuların sadece ulusal birinci lig maçlarında attığı goller...

Galatasaray'ın deneyimli futbolcusu Hakan Şükür, dünyanın faal golcüleri arasında 7. sırada bulunuyor.

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu'nun (IFFHS), halen aktif olarak futbol oynayan oyuncuların sadece ulusal birinci lig maçlarında attığı goller baz alınarak yaptığı değerlendirmede Hakan Şükür, kendisine ilk sıralarda yer buldu.

Hakan Şükür, Türkiye ve Avrupa macerası sırasında toplam 436 lig maçına çıkarken, bu karşılaşmalarda 227 kez fileleri havalandırdı.

1971 doğumlu Hakan Şükür, 1988 yılından itibaren Türkiye'de Sakaryaspor, Bursaspor ve Galatasaray formaları altında toplam 383 lig maçına çıkarken, 214 gol attı. Hakan, Avrupa macerası sırasında ise Torino, Inter, Parma ve Blackburn Rovers takımlarının formalarını giydi.

TANIDIK İSİMLER
    Brezilyalı Romario'nun 573 maçta 463 golle ilk sırada yer aldığı listede tanıdık isimler yer aldı.

Bir dönem Trabzonspor forması da giyen ve halen İskoçya Ligi takımlarından Glasgow Rangers'ta oynayan Gürcü Shota Arveladze, 359 maçta 224 golle 8. sırada yer buldu.

Fenerbahçe'nin Hollandalı futbolcusu Petrus Ferdinandus Johannes van Hooijdonk (Pierre van Hooijdonk) ise 310 maçta 213 golle 12. sırayı aldı.

• Kaynağıda belirtirsen senin açından iyi olur dostum
  • www.spor3.com gir
  • eft Hakan Şükür gerçekten böle başarıları hak edio. içimden keşke avrupada daha başarılı olsaydı diye geçirmeden edemiyorum
    Van Hooijdonk unda bu listenin üst sıralarında olması bi fenerbahçeli olarak gurur verici fenerde kalmasını canı gönülden istiyorum ama göndericekler gibi duruo
  • banada öyle geliyo.Fenerbahçe'de şimdiyekadar sevdiğim tek adam Van Hoojdonk'tu...
  • gerçekte hhoojdonk efendi adam
  • GS'li olsam da Hooijdonk'u severim. Kral adamdır.. Çok sempatik buluyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Faux Carnival

GS'li olsam da Hooijdonk'u severim. Kral adamdır.. Çok sempatik buluyorum.

Adamın forması vardı bende fbye gelmeden evvel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.