Şimdi Ara

Hala Kola İçenlere

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çoğunuz biliyor kola üretildiğinden beri kolanın içine hamamböceği konuluyor. O siyah renk de oradan geliyor. Bununla ilgili 2009 yılındaki bir haberi paylaşayım size:

''iftar için marketten 1,5 litrelik bir gazlı içecek alarak evine gittiğini söyledi.
    Evde yemeğe oturdukları sırada açmak için eline aldığı gazlı içeceğin içerisinde böcek türü bir şey gördüğünü belirten ....., ''Ben ve evde bulunanlar büyük şaşkınlık yaşadık. Ünlü bir firmanın ürününde böyle bir şeyle karşılaşacağımızı düşünmezdim. Böceği görenler bu markayı içmekten vazgeçiyor'' dedi'' "MİLYONDA BİR DE OLSA OLABİLİR"

Hala Kola İçenlere

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaan5201 -- 30 Ocak 2015; 14:23:01 >

• tadı güzel napalım içmeye devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: droidvpn

tadı güzel napalım içmeye devam
    Hamamböceğini seviyosan iç napalım
  • yıl 2015 oldu hala koladan hamamböceği çıktığına inanan var..
  • biz bu yalanlara 10 yaşında inanırdık
  • Mavi... Pepsi
  • Sen simdi msnin parali olcaginada inanirsin....
  • az önce içtim süperdi buzzz gibi aaarrggghhhhhhhhhö
  • YAŞ Max 10 falandır zaten küçük kardeşimizin
  • Şaka maka 10 sene önce aldığım kolada da böcek çıkmıştı
  • Kola da alkol olduğunu öğrendiğimden beri ağzıma sürmüyorum mutluyum
  • Kola içememeye özen gösteriyorum. Mümkün olduğunca içmemeye çalışıyorum. Onun yerine fanta veya meyveli gazozlar içiyorum. Onlarda varmı bilmiyorum.
  • Hamambocegi degil o. Evet bocek ama sadece sivisindan yararlaniliyor. Ayni bocegin sivisindan oje firmalari gibi bir cok bakim firmasi da faydalaniyor. Cikan bocekler uretim sirasinda icine dusenlerdir kendi kullandiklari degil. Ha birde YIL 2015
  • İce Tea nin içine işiyolar beyler rengi oradan geliyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deleted_User-01

Kola da alkol olduğunu öğrendiğimden beri ağzıma sürmüyorum mutluyum
    Benim de geçen içtiğim çorbadan saç çıktı.Saçtan yapıyorlar büyük ihtimal çorbayı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Richie Rich

YAŞ Max 10 falandır zaten küçük kardeşimizin

Akıl yaşta değil bunu söyleyeyim 10 yaşında falan değilim. İleride ben değil bilim adamları açıklayınca kolaysa inanma bunu Coca Cola da itiraf etti son yıllarda..
  • Yav icen icsin sizene. Kola şirketlerinin sahipleri dusmaniniz mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Keepo

Hamambocegi degil o. Evet bocek ama sadece sivisindan yararlaniliyor. Ayni bocegin sivisindan oje firmalari gibi bir cok bakim firmasi da faydalaniyor. Cikan bocekler uretim sirasinda icine dusenlerdir kendi kullandiklari degil. Ha birde YIL 2015
    Koladan nefret ederim ama hamamböceği olayı tamamıyla palavradır.Sadece ismini unuttuğum bir böceğin boyası kullanılıyor.Ve boya halihazırda bir çok abur cubur da zaten kullanılıyor.Özellikle de çilekli olan abur cuburlarda

Dactylopius coccus, Dactylopiidae ailesinden değişik kaktüslerde asalak olarak yaşamını sürdüren bir böcek türü. Çok eski yıllardan beridir bilinen ve kullanılan, kırmızı rengi veren bir böcektir. İlk olarak Aztek'ler tarafından kök boyası olarak kırmızı rengi vermek amacı ile kullanılmıştır.

Avrupa'ya 16. yüzyılda gelmiştir ve başta çeşitli gıda maddelerine renk vermenin yanı sıra tekstil, kozmetik sanayinde de kullanılmaya ve yaygınlaşmaya başlamıştır. Karmin bu böceğinin dişilerinden veya yumurtalarından çıkartılan bir boya pigmentidir.

Böcekten elde edilen karmin maddesi gıda renklendirme ajani olarak kozmetiklerde, ilaç sanayiinde ve boyacılıkta kullanılmaktadır. Etleri, sosları, kırmızı deniz ve işlenmiş kanatlı ürünleri de içine alan geniş bir gıda ürünü yelpazesinde kullanılan karmin, sosisler ve işlenmiş kümes hayvanı gibi et ürünlerinde, meyve preperatlarında, reçel ve marmelatlarda, koruyucularda, jelatinli tatlılarda, pasta ve fırın ürünlerinde, dondurmalarda, kolalarda, şekerlemelerde ve süt ürünlerinde de doğal renklendirici olarak bulunabilir. Bir insan yiyecekler ile birlikte yılda ortalama bir ilâ iki damla karminik asit tüketmektedir.

Kozmetiklerde ise saç ve cilt bakım ürünlerinde, rujlarda, yüz pudralarında, allıklarda kullanılmaktadır

Doğal olduğu için yan etkileri çok azdır, toksik veya kanserojen değildir. Bununla birlikte, çok nadiren bazı duyarlı kişilerde anafilaktik şok tepkisine sebep olabilir

Kaynak:Vikipedi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi harahetta -- 30 Ocak 2015; 14:40:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kaan5201

quote:

Orijinalden alıntı: Richie Rich

YAŞ Max 10 falandır zaten küçük kardeşimizin

Akıl yaşta değil bunu söyleyeyim 10 yaşında falan değilim. İleride ben değil bilim adamları açıklayınca kolaysa inanma bunu Coca Cola da itiraf etti son yıllarda..

Itirafı alalım kanıt göster abim madem varsa böyle birşey bilelim. Koskoca firma emin ol böyle bir açıklama yapar kendini bitirir şaka gibi bunlar ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: ohshit

Yav icen icsin sizene. Kola şirketlerinin sahipleri dusmaniniz mi

quote:

Orijinalden alıntı: ohshit

Yav icen icsin sizene. Kola şirketlerinin sahipleri dusmaniniz mi

Bir bilgilendirme yapayım dedim.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.