Şimdi Ara

Hamam böcekleri neden gece ortaya çıkar ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
16.529
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar gece 2 4 arasinda tuvalete,su içmeye giderken yerde 2 3 tane orta parmaktan küçük hamamböcegi görüyorum birisini öldurüyorum fakat diğerleri kaçıyor.Birinci sorum:bunlar neden sadece gece ortaya çıkıyor.İkincisi:bunlardan nasıl kurtulucam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merhabax -- 1 Mayıs 2015; 23:56:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Hamam Böcekleri Neden Gece Ortaya Çıkar?

Hamam böcekleri, gece boyunca aktif olma eğiliminde olan nokturnal böceklerdir. Bunun birkaç nedeni vardır:

• Karanlık ve Yalıtım: Hamam böcekleri, karanlık ve yalıtımlı yerleri saklanmak ve yuva yapmak için tercih ederler. Gece, evinizdeki ışıklar söndüğünde ve ortam daha sessiz hale geldiğinde, hamam böcekleri saklandıkları yerlerden çıkıp beslenmeye ve su aramaya başlarlar.
    • Yiyecek Kaynakları: Gece, insanlar genellikle evlerinde olmadıkları için, hamam böcekleri yiyecek aramak için daha az rahatsız edilirler. Yiyecek artıkları, kırıntılar ve çöp gibi yiyecek kaynakları gece boyunca daha kolay bulunur hale gelir.
    • Predatörlerden Kaçınma: Hamam böcekleri, yarasalar, baykuşlar ve kediler gibi yırtıcı hayvanların avıdır. Gece, bu yırtıcıların aktivitesi daha azdır ve hamam böcekleri daha güvenli bir şekilde ortaya çıkabilirler.
    • Nem: Hamam böcekleri daha nemli ortamlardan hoşlanırlar. Gece, hava genellikle gündüze göre daha nemlidir ve bu da hamam böceklerinin saklandıkları yerlerden çıkmasına yardımcı olur.

Hamam böcekleri genellikle gece ortaya çıksalar da gündüzleri de görülebilirler, özellikle de yiyecek veya su kaynakları yetersiz olduğunda. Hamam böcekleri istila etmiş bir eviniz varsa, gece saatlerinde onları görmek daha olasıdır ancak gündüzleri de önlem almanız önemlidir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Ev Gündüz senin gece onların

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yardım

• quote:

Orijinalden alıntı: Merhabax

Yardım

yar gitsin
  • Gecelerin adamı çünkü
  • Cini öldürdün çarpılacan bence dua okumaya başla ciddiyim
  • Uyurken üstüme çıkıklar nasıl bitiririz bu bocekleri yardim edin :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ham ham yapmak için

• Hamam bocekleri karanliktan hoslanir ve insanlarin en ufak tikirtisini bile algilarlar,yemek atiklari,ekmek kirintilari veya yag gibi besinleri ortalikta birakma,tarim ilaci satan yerlere git orda kokusuz ve insana zararsiz ilaclar satiliyor.

• Sağolda tarım ilaçları pahalimidir ?

• Çok pislik bir böcektir. Olur olmadık her yere yuva yaparlar. Sıcağı çok severler, o yüzden diğer adı kalorifer böceği. Geceleri aktif olarak kilometrelerce yol yapabilirler. Radyasyona bile dayanıklıdır bu canlılar, bizde 8-9 sene uğraştık. Altımız lokanta olduğu için evi ilaçlamak kısa süreli çözümdü. 3.kata kadar çıkarlardı. En sonunda binayı ilaçlattık. 2 senedir yok çok şükür.
  • Olum bizi ezerken zevk mi aliyorsunuz lan,eve tam hatun attım,hatunu ezdin olum.gündüz çıkıyoz aynı gece çıkıyoz aynı.adam gibi muamelle görmek istiyoruz artık.bu arada hatunun parasını ödiyeceksin ha...

• Kira ödüyorsanız ortak olun. Hem yerleşiyorlar hem de para vermiyorlar oh ne güzel. Bizim evde de örümcek çıkmaya başladı kirayı vermedikleri zaman asiti döküyorum üstlerine.

• Çünkü

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bizde alaturka tuvalet var. yazları gece su döküyom hep yoksa ordan çıkıp mutfaga kaçıyor, çok uyuz oluyom o böceğe tam pislik yaw
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.