Şimdi Ara

Hangi diş fırçası ve macunu kullanılmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
4.581
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, öncelikle Cumhuriyetimizin 89. Yılı kutlu olsun.

Sormak istediklerim şunlardır;

1- Hangi markanın diş fırçası kullanılmalı? Diş fırçası sert mi yoksa yumuşak mı olmalıdır?
    2- Hangi marka diş macunu kullanılmalı? (İçinde florür maddesi olanları önerelim lütfen.)
    3- Dişlerimizi sabah mı yoksa akşam mı fırçalamalıyız? Hangisi daha faydalı olur.
    4- Duyduğuma göre yemek sodası dişleri beyazlatıyormuş, bu doğrultuda kullanılması faydalı olur mu yoksa zararlımıdır?

Bu sorulara bilgisi olan arkadaşlarımız, hekimlerimiz açıklık getirirse çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler.

• up up up
  • Benim kullandıgım diş fırcası markası oral-bdir.Ama biraz pahalı gelebilir.
    diş macunu olarak sensodyne markası suan ki en iyi marka olup hassas dişler olsun, beyazlatıcı olsun gibi markaları var.
    diş fırcalama olayına gelirsak yemekten sonra dişleri fırcalarsak agızdaki bakteriler , tartarlar ve yemek kırıntılarını temizlermiş olursunuz.
    yemek sodası,çamasır suyu malzemeler sadece beyazlatıp deydiği her nesleye sonradan hasar vericidir ve tavsiye etmiyoruz. bunun yerine lazerle beyazlatma gibi alternatifler var
  • gormeyenler icin tekrar yukari atiyorum.
  • bende sensodyne markasını tavsiye ederim, diş fırçası olarak da Oral B kullanabiilrsiniz.
  • takipteyim bende
  • Ben 3,5 senedir diş tdvisi görüyorum en iyi fırça oral b en iyi macun da sensodyne

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dişleri bayzlatma diye birşey yoktur bu amaçla aldığın düş macunları dişin üstündeki tabakayı çizer ve alttaki beya tabakayı ortaya çıkarır uzun vadede minede kalıcı hasarlar burakabilir
    diş fırçası olarak oral-b braun vitality kullanıyorum ve çoook memnunum şarjı 20 dklık kullanıma dayanabiliyo günde 2 fırçalama ile arjı 10 gün gidiyo gerçektende
    25 lirayada 2li uçları satılıyo endi üzerindeki uç güzel ama eskiyince amak gerekiyo. ki 1 yıl çok rahat kullanırsınız üzerindeki ucu
    her fırçalamadan sonra ucu söküp içine su tutup tekrar takın 3sn lik bişey :)
    diş macunu olarak sabahlarıda dişimi fırçalarım midem hassastır öle şekerli şeyleri sabah yiyemem buyüzden paradontax diş macunu bana çok iyi geliyo :) hem güzel temizliyo hedmde tatlımsı bi tadı yok
    vatandan haftasonu indirimiyle annemede aldık 32 lira gibi bi fiyata. annem her fırçalamamda duaedyom sana diyo :)
    hızlı yazdım yazım hataları için kusura bakmayın
    sensodyeneyazanlar olmuş arkadaşlar sensodyene hassas dişler için hassas macundur . dişinizde kanama yoksa başka macunlar deneyiniz sensodyeene işinizi görmez

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.