Şimdi Ara

HANGİ LASTİĞİ ALMALIYIM.KULLANANLAR YORUMLARSA SEVİNİRİM... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
15.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2009 ylından beri araçla birlikte orjinal ekipman olarak gelen Kumhoları kullanıyorum ilk yıldan sonra bariz şekilde sertleşti konforu düştü şuanda 46bin km geçtiler ama son demlerinide çoktan geçtiler.
    Fiyatı uygun ama yinede o fiyatlara alınacaksa Hankook tercih edilmeli.
  • petlas fiyatına göre çok iyi.
  • petlas fiyatına göre çok iyi.
  • conti vardı..65000 km de değiştim..önlerde az da olsa diş vardı arkalar da halen iş görürdü..yine gidip dün conti ececontac 3 aldım..yumuşak hamurlu lastik bunuda belirteyim..
  • sessiz,konforlu bir lastik arıyordum-fiyatı da abartılmamış-

205/55/16 ebatlarında,
    4x190tl Pirelli P1 serisi aldım,kışlıklar michellin Alpin serisi idi
    sessizlik konusunda hissedilir değişme var ama abartılacak kadar fark olmadı
    ama bozuk satıhda,çukurlarda çok daha konforlu.
  • Michelin Primacy Hp alabilirsin rakipleri ile fazla fiyat farkı yoksa..Energy den daha kaliteli ve ıslak zeminde daha iyidir..Petlas' dan ıslak zeminde fazla bir şey bekleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C.McRae -- 21 Nisan 2012; 23:24:24 >
  • petlas iyi diyorlar forumda bir aratın bence.

turanza iyi lastiktir micheline energy arasında daglar var beni pişman etti bu micheline. Yol tutusu sıfır ve lastiklerde diş var ama yamuldu.
  • Michelin Primacy HP'nin üretimi bitti gibi, yerine Primacy 3 diye bir model geldi. Türkiye'de bayii stoklarına da girer 15 güne. Lastikçilerin elindeki eski lastikleri almayın, Primacy 3 tercih edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Belenenses

kesinlikle primacy
    10 numara lastik
    yumuşaktır kötü yollarda sıkıntı yaratır derlerde alakası yok
    ya da en azından benim için

bu arada primacy e 210 tl nerede dediler
    240 dan aşağı bulamamıştım yanlış hatırlamıyorsam

210 tl fiyat peşin veya tek çekim fiyatı.
  • Herkes farklı birşey demiş daha çok kafam karıştı ,bir marka veya modelde yoğunlaşma olmamış malesef demek ki herkes lastiğinden memnun bu durumda artık fiyatı en ucuz olana mı bakmak lazım?
  • Hocam bizde C-max aracımıza lastik aldık,bende araştırdım forumda "cihanair" arkadaşımız tavsiye etti Petlas'ı.Çok memnun kalırsınız dedi.Bizde Petlas aldık.Emperium modelini,ailem uzun yol yaptı dün gayet memnunlar lastikten.Ben bugün kullanma fırsatı buldum aracı,tam anlamıyla test edemedim daha ama yol tutuşu ve çekişinde bi sıkıntı görmedim üstelik ıslak zeminde,bugün yağmur vardı yollar ıslaktı.Yarın sınırları biraz daha zorlayacam bakalım ne tepkiler verecek lastik.Sonucu burda payaşırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aRm

Michelin Primacy HP'nin üretimi bitti gibi, yerine Primacy 3 diye bir model geldi. Türkiye'de bayii stoklarına da girer 15 güne. Lastikçilerin elindeki eski lastikleri almayın, Primacy 3 tercih edin.

Primacy 3 te 205/55/ R 16 ebat şuan da yok galiba ilerde olacak mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadırgalı

quote:

Orijinalden alıntı: aRm

Michelin Primacy HP'nin üretimi bitti gibi, yerine Primacy 3 diye bir model geldi. Türkiye'de bayii stoklarına da girer 15 güne. Lastikçilerin elindeki eski lastikleri almayın, Primacy 3 tercih edin.

Primacy 3 te 205/55/ R 16 ebat şuan da yok galiba ilerde olacak mı?

215/55/16 için sorduğumuzda tanıdık lastikçi bu bilgiyi verdi bize geçtiğimiz günlerde...
    205/55/16 ebatlar hakkında bir bilgim yok ama Primacy HP kalkarsa bence 205/55/16 gibi çok tercih edilen bir ebat için de Primacy 3 gelecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: burakkagan

Bridgestone er300 namı diğer turanza almayın da ne yaparsanız yapın. Lastik değil bildiğin tahta mübarek.

Bridgestone er300 ün Türk yolları için çok uygun ve sağlam olduğunu duymuştum ama konforu biraz düşük galiba,zaten konfor ve dayanıklılık birarada olmuyor araştırmalarım bunu gösterdi bana bu sebeple birini tercih etmek durumundayız.
  • Er 300 turanzalar içeri ses ve darbe alıyor maalesef ama frenleme olsun yol tutus olsun sağlamlık olsun ortalamanın üstündedir (bkz:adac)
  • 1-Conti PC2
    2-Michelin P.HP
  • Bugün tanesine 210 TL peşin ödenmek suretiyle 4 adet michelin primacy hp taktırdım.Lastikler 2011/35 haftası Almanya üretim.30 tl jant düzeltme 20 tl supap değişim ve 20 tl nitrojen gazı olmak üzere toplam 910 tl ödedim.Anlayacağının micheline devam kararı aldım.
  • İki lastiğinde güncel modelleri çıktı: ContiPremiumContact5 ve Primacy 3. Alabiliyorsanız bu ikisinden birini alın

edit: alınmış hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asilx -- 23 Nisan 2012; 20:03:05 >
  • Phenoma yerine Impetus Revo veya diğer modellere bakın. Phenoma performans lastiğidir, aile otomobiline gereksiz olur.

quote:

Bugün tanesine 210 TL peşin ödenmek suretiyle 4 adet michelin primacy hp taktırdım.Lastikler 2011/35 haftası Almanya üretim.30 tl jant düzeltme 20 tl supap değişim ve 20 tl nitrojen gazı olmak üzere toplam 910 tl ödedim.Anlayacağının micheline devam kararı aldım.

Bunu yeni gördüm. Ankara'da Gürlas (Lassa, Bridgestone bayisi) lastiklerle birlikte sibopları ücretsiz değiştiriyor, lastikleri yeni, nakit bile ödeseniz indirm yapmıyor ama pahalı lastik alınca pazarlıkla nitrojen gazını bedava basıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paramedik 112 -- 23 Nisan 2012; 20:11:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asilx

İki lastiğinde güncel modelleri çıktı: ContiPremiumContact5 ve Primacy 3. Alabiliyorsanız bu ikisinden birini alın

edit: alınmış hayırlı olsun

Teşekkürler arkadaşım. Continental contact 5 için 250 tl fiyat aldım.Yeni seri olduğu için indirime yanaşmadılar.Biraz pahalı geldi.Michelin primacy 3 ün 205 55 16 ebatı Temmuz- Ağustos gibi stoklara girecekmiş o kadar bekleyemezdim.Lastikler bitikti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadırgalı -- 23 Nisan 2012; 20:17:31 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.