Şimdi Ara

HANGİ LASTİĞİ ALMALIYIM.KULLANANLAR YORUMLARSA SEVİNİRİM... (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
0
Favori
15.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • michlelin bayileri değişik nicklerle girip yorum yapmaya başlamış. Michelin = Ölüm Tehlikesi
  • bende 175/65/14 lastik alıcam

bristone digitürk kampanyası kafamı karıştı yor

yoksa direk petlas almayı planlıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prof.Matematik

internette yaptığım bir araştırmada bir çok michelin markalı lastik kullanıcısının balon problemiyle karşılaştığını gördüm.

hem konfor, hem sağlamlık hem de performans desek ne almalıyız?

bence bu biraz hurafeler sınıfına girecek

eski kada kangoo da michelin agilis
    eski kasa corollada yine michelin
    şu ana kullandığım altea da michelin primacy kullanıyorum
    altea ile 1 yıl da 40bin km yaptım , şirket aracı iş için kullanıyorum , baya kötü yollara gittiğim de oluyor

hiç rastlamadım balon problemine

• hoosier alın mastercraft alın
  • quote:

Orijinalden alıntı: tubul

quote:

Orijinalden alıntı: Iratus

quote:

Orijinalden alıntı: kadırgalı

2007 üretim tarihli 35000 km yaptığım michelin energy saver lastiklerim miyadını doldurdu ve 4 adet yazlık lastik almak durumundayım ,biraz piyasa araştırması yaptım ve birbirine yakın fiyatlar aldım .Sizce Sceniclere en uyumlu lastik hangisi fiyatı çok önemli değil,konfor,güvenlik,ıslak zemin yol tutuşu ve sağlamlık ön planda benim için fiyatlar şöyle arkadaşlar
    205/55/R16 91 V için peşin ödeme ve pazarlık sonucu aldığım tek lastik fiyatıdır.
    Lassa impetus revo........185 tl
    Bridgestone ER300.........195 tl
    Continental contac 2 .....200 tl
    Lassa phenemo.............200 tl
    Michelin primacy hp.......210 tl
    Petlas en uygun fiyatı verdi 160 tl fakat kullanmadım ve bilgim yok.Kullanana da rastlamadım fikrini sormak açısından. Aslında almayı düşündüğüm lastik michelindi fakat ıslak zemin performansından memnun değilim.Testlerde en ön planda continental ama yuvarlanma direnci yüksek yani yakıt tüketimini arttırıyor.Pirelliyi ise hiç sormadım çünkü daha önce kullanmış ve hiç memnun kalmamıştım.....

Petlas ve Lassa aşırı pahalı. Bilinen markalardan en az %35 daha ucuz olsalar düşünülebilirdi.

Bence konfor-tur için Conti Prem. Contact 5, spor odaklı kullanım için Sport Contact 5 ya da Goodyear Eagle F1 Asym. 2 düşünün. İlle de bu listeden seçilecekse ben Michelin derim.

Petlasın bu ölçüdeki lastik fiyatlarına baktım netten: 150 TL

Piyasa fiyatları petlasın pahalı olmadıgını bağırıyor.Petlas, ünlü markalara göre %23-28 arasında uygun fiyata geliyor.

Dilerseniz bedavaya dağıtsınlar lastikleri ?

Kaldı ki petlas takılı aracı kullanırken edindiğim his ile bridgestone takılıyken edindiğim his arasında fark yokken,20 bin kilometre sonra bile fren mesafesinde,ani duruşunda bir anormallik yokken neden ölü fiyata satmalarını isteyeyim ki?..Yerli mal yapmış adamlar destek vereceğim kardeşim,destek vereceğim ki michelin'e,good year'a mahkum olmayalım, destek vereceğim ki geliştirsin kendini,ürünlerini,ar-ge'sini.

Petlas AR-GE'ye büyük firmaların harcadığını harcıyor mu?

Petlas aynı maaşları mı veriyor?

Petlas'ın derece almayı geçtim, hani uluslar arası teste ilaç için olsun katılmışlığı var? Abuk subuk Çinli, Hintli firmalar üşenmeyip lastik gönderiyor da Petlas'ın aklı nerede? Sahi, hangi ülkelere ihracat yapıyor bu Petlas?

Elbette daha ucuz olacak, 150 TL biraz daha kabul edilebilir bir oran ancak bence yine de yeterli değil.

Hankook'u ele alalım. Adamlar hiç kimselerin bilmediği Koreli vasat bir üreticiyken yatırım ve arge'yle test kazanan lastikler üretmeye başladı ve bir anda önde gelen firmaların OEM lastik tedarikçileri arasında girdi. SONRA da fiyatlarını makul ölçüde arttırdı. Kimse de bu adamlar Koreli bunlardan lastik falan alınmaz demedi, artık devir hesap devri. Ucuz milliyetçilik çağı geride kaldı, adam senin kadar iyiyi senden ucuza yaparsa herkes er geç bunu kabullenir. Bundan 10 yıl önce Kore arabaları da bütün dünyada yerden yere vuruluyordu, şimdi bütün piyasaları altüst ediyorlar.

Petlas'a bir gıcığım falan yok, ama diğer lastik firmalarından Pirelli, Goodyear ve Bridgestone'un da Türkiye'de fabrikaları var. Türk işçi ve mühendis çalıştırıp T.C.'ye vergi ödüyorlar. Hatta muhtemelen Petlas vs. den daha fazla ve dürüstçe ödüyorlar. Bugünün normlarında bu adamlar pekala yerlidir, sene 1930 değil artık.

• Petlas baya inis kalkis oldu ve sirket 2,3 sefer satildi

Petlas AR-GE'ye büyük firmaların harcadığını harcıyor mu? Petlas satis rakamlar nerede, Dünya Devi Bridgestone,Pirelli rakamlar nerede...
    bunar bütün Dünyada Fabrikalar var, yeni arbalarin lastik tedarikcisi.

Sahi, hangi ülkelere ihracat yapıyor bu Petlas? Almanyada Petlas Internet üzerinde satiliyor, traktör lastikler magazada satiliyor.
    Elbette daha ucuz olacak, 150 TL biraz daha kabul edilebilir bir oran ancak bence yine de yeterli değil.

Pirelli "Slatina" ,Continental "Timisoara" , Michelin " Floresti, Zalau iki fabrika " lastikleri Romanyada üretim tesis var, bunarin is maliyete türkiyeden kesinlikle daha az !
    Büyük markalarin hepsinin Cin üretim tesisleri var , gecen arkadar bir lastik aldi " goodyear " made in china ,bunarin is maliyete türkiyeden daha az !

( Lastik sanayinde çalışanlar, birçok sektörden yüksek maaş alıyor. Lastikteki maaşlar ilaç ve cam sektöründen bile fazla. Halihazırda ortalama işçi maaşı 2 bin 400 YTL. Biz onlara 2 bin 600 YTL önerdik. Onlar ise 2 bin 700 YTL’de direndi. Diğer ülkelerle karşılaştırırsak Türkiye’de paralar çok daha yüksek. Bir işçinin ortalama yıllık maliyeti 49 bin dolara çıktı. Milli gelirin bizden çok yüksek olduğu ABD, Japonya, İngiltere gibi ülkelerde bu rakam 46 bin dolar. Yüksek maliyetler yüzünden uluslararası şirketler Türkiye yerine Mısır ve Romanya gibi işçilik maliyetleri düşük ülkelere gitti. Pirelli ve Goodyear buna örnek.” )

hammadde fiyati her yerde ayni, isci maliyete farkli. Petlas Hisseleri yabanci Borsada pek islem görmiyor, ötek markalar Borsa üzerinde daha cok para limitler var

Peltas son 3,4 Sene baya yatirim yapiyor 50-100 Million dollar arasinda

Petlas Snowmaster lastikler iyi oldunu baya okudum.

Pirelli, Goodyear ve Bridgestone bunar yerli sayilir, bu dogru, ama fiyatlari yinede Marka olduklari icin biras pahali.

• 1. Fazla para bayılmayayım diyorsan; kumho veya petlas
    2. Lastik dayanıklı ve güvenli olasun diyorsan; bridgestone
    3. Lastik sessiz ve güvenli olsun diyorsan; michelin
  • nokian lastik öneririm.
    ıslakta ve konforda iyidir.ayrıca aşınma süreside uzundur.
    50000 km oldu,petlas kadar aşınmadı.aşınma çizgisi 6-7 arası.( sıfır lastik 8 no olarak çıkar )
  • bridgestone potenza s01
  • toyota auris aracımın 0 alındığında er 300 bridgestone takılı bulunmakta idi 43 bin km yapıldı, balonlama yarılma 0 hiç olmadı sadece 4 yılı doldurmanın sertleşmesi yanaklarda küçük çatlaklar oldu, geçen hafta 195 tl den 4 tane daha aldım 40 bin km daha yaparım. denenmiş test edilmiş sonuç.
  • NE ALIRSAN AL PETLAS ALIRKEN DİKKAT ET. KAYIYOR, YERLİ MALI DİYE ALIYORUZ, YAZIKTIR YA. İNSANLARI KANDIRIYORLAR. PETLAS ALACAKLAR DİKKAT EDİN KANMAYIN. ISLAK YOLDA ÇOK DİKKATLİ KULLANIN.
  • Ben Mayıs ayında Continental PremiumContact 5 aldım. 195/65/15 ebadındaki lastiklerin tanesini 160'a almıştım. 205/55/16 içinde bir arkadaş için sorduk 200 TL fiyat verdiler. Arkadaş ginede gitti tanesi 215 TL'ye Michelin Primacy HP aldı. Aldığım lastikler Nisan 2012 üretimi. Zaten Continentalin 5 serisi bu yıl çıktı. ADAC 2012 yaz lastiği testlerinde 205//55/16 ebadında yapılan testte en iyi lastik seçilmiş. Linki aşağıda. Aracımın önceki lastikleride Continental EcoContact idi. Bunlardan memnun olduğum için aldım. Şu ana kadar çok memnunum. Özellikle yağışlı havalarda çok güven veriyor.

http://www.gumitebg.com/ADAC-summer-test-tyres-205/55R16-2012

• very Goood year.. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadırgalı

2007 üretim tarihli 35000 km yaptığım michelin energy saver lastiklerim miyadını doldurdu ve 4 adet yazlık lastik almak durumundayım ,biraz piyasa araştırması yaptım ve birbirine yakın fiyatlar aldım .Sizce Sceniclere en uyumlu lastik hangisi fiyatı çok önemli değil,konfor,güvenlik,ıslak zemin yol tutuşu ve sağlamlık ön planda benim için fiyatlar şöyle arkadaşlar
    205/55/R16 91 V için peşin ödeme ve pazarlık sonucu aldığım tek lastik fiyatıdır.
    Lassa impetus revo........185 tl
    Bridgestone ER300.........195 tl
    Continental contac 2 .....200 tl
    Lassa phenemo.............200 tl
    Michelin primacy hp.......210 tl
    Petlas en uygun fiyatı verdi 160 tl fakat kullanmadım ve bilgim yok.Kullanana da rastlamadım fikrini sormak açısından. Aslında almayı düşündüğüm lastik michelindi fakat ıslak zemin performansından memnun değilim.Testlerde en ön planda continental ama yuvarlanma direnci yüksek yani yakıt tüketimini arttırıyor.Pirelliyi ise hiç sormadım çünkü daha önce kullanmış ve hiç memnun kalmamıştım.....

Aynı ebadlarda yazlık lastik aldım araştırdım nette f/k olarak pirelli cintirato p7 aldım çok sessiz 4 lastik alırsanız 1 yıl yol yardımı ve 6 ay veya 6000 km kasko birebir değişim veriyor tavsiye ederim pazarlıkla nakit 150 tl tanesi istanbuldada artvinticaret.com'a da bakabilirsiniz pirelli için

• michelin kötü, (neredeyse) diğer tüm markalar iyi.?
    bu nasıl bir geyiktir böyle. bu yorumları michelin kullananlar mı yapıyor yoksa hayatında bir defa olsun michelin lastik takılı araçla gezmemiş ve sürmemişler mi.?
    konusu bile yapılmayacak kıytırıklar hariç, gerçek anlamda MARKA olan tüm lastikleri bizzat kullanmış biri olarak şu yorumu yapayım; beş bin kilometreden sonra tamamı muşamba halini alıyor.. sadece michelin kauçuk olarak yoluna devam ediyor..
    evet evet michelin çok kötü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • resmen ayvayı yemiş yaw
    birde michelin ile kıyaslıyorlar
    cık cık cık cık cık
  • Kullandığınız yerle de alakalı alacağınız lastik

Conti precontact yumuşaktır ses yapmaz lakin balon vs düzgün olmayan yolda olur ben 2 tane kaçırdım böyle

Impetus revo er300 nerdeyse aynı desene sahip lastik tir malum 2 side aynı firmanın brisa er300 biraz daha serttir uzun giderler ancak ses olur

Primary hp belkide bana göre şu listede alınacak lastik tir hem yumuşak hemde dayanıklıdır ses olayı azdır ben bunların hepsini kullandım en son primacy hp vardı

Yani kaymak yollarda kullanacaksınız contipremium contact 2 alın
    ama normal Tr için primacy hp yada er300 alın saygilar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lassa phenemo al
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.