Şimdi Ara

Hangi MATKAP'ı almalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
10.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evde günlük işlerde ihtiyaç olduğunda kullanmak için matkap önerisi rica ediyorum.

530 watt Bosch 120 tl
    600 watt Blackdecker 100 tl
    600 watt Mac marka 70 lira

Mac koç'un ürünüymüş ürün ile direk kendileri ilgileniyorlar.

EDİT; DEWALT 650 W 210 tl civarında. Faturasız 160 liraya alabiliyorum. KOLON deler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ARCadaS -- 25 Temmuz 2015; 14:46:41 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

En İyi Matkabı Seçmek için Kapsamlı Kılavuz

Bir matkap satın alırken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli faktör vardır. İhtiyaçlarınızı ve bütçenizi göz önünde bulundurarak Makita, Bosch ve DeWalt gibi önde gelen markalar arasından seçim yapabilirsiniz.

Makita mı Bosch mu Dewalt mı?

Makita, Bosch ve DeWalt, güvenilirlikleri ve kaliteli ürünleriyle tanınır. Makita, profesyonel kullanımlar için dayanıklı matkaplarıyla bilinirken, Bosch çok yönlü matkaplarıyla popülerdir. DeWalt ise kablosuz matkaplarında güçlü performans sunar.

Makita mı Bosch mu?

Makita matkapları, ağır işlerde kullanım için tasarlanmıştır ve yüksek güç ve dayanıklılık sağlar. Bosch matkapları ise daha hafiftir ve ev projeleri ve hafif ticari kullanımlar için uygundur.

Makita mı Bosch mü Dewalt mı?

Dewalt matkapları, kablosuz kullanım için idealdir ve uzun pil ömrü ve yüksek güç sunar. Ancak, Makita ve Bosch matkapları genellikle daha düşük fiyatlarla daha fazla özellik sunar.

DeWalt mı Bosch mu?

DeWalt ve Bosch matkapları benzer özelliklere sahiptir, ancak DeWalt genellikle daha güçlü matkaplar sunar. Bosch ise daha çeşitli bir matkap yelpazesi sunar ve daha düşük bütçeli seçenekler mevcuttur.

Bosch mu DeWalt mı?

Bosch ve DeWalt matkapları hem profesyonel hem de ev kullanıcıları için uygundur. Bosch matkapları çok yönlülükleriyle öne çıkarken, DeWalt matkapları güç ve performansleriyle bilinir.

Hangi matkabı seçeceğiniz, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize bağlıdır. Profesyonel kullanımlar için Makita veya Bosch matkapları uygun olabilirken, ev projeleri için DeWalt veya Bosch matkapları düşünebilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • makita ve bosch dan şaşma
  • quote:

Orijinalden alıntı: sunyy2003

makita ve bosch dan şaşma

Bosch 530 watt işimizi görür mü? Watt matkapta ne işe yarıyor çok bilmiyorum da :D
  • Gorur evde mi kullanacaksin orjinal bosch mu
  • ARCadaS A kullanıcısına yanıt
    koçtaş varsa yakınlarda uğrayın, 60-70 liraya tam takım çantalı setler var...
    ben bir hevesle geçen sene özel çantasında full set aldım 60 liraya markası P.Power...içinde ne yok ki ne ararsan var...
    almadan önce sürekli lazım olacak zannederken sadece birkaç kez kullandım bir yılda, askılık falan takmak dışında ihtiyaç olmadı ama almadan önce "alırsam çok işe yarayacak" diyordum, kısacası anladım ki çok da lazım olmuyor evde birikmiş birkaç iş bitince matkap da bir kenarda yatmaya başlıyor...
    sürekli yapacağınız bir iş yoksa bahsettiğim türden ucuz bir set alın gitsin, markası çok önemli değil hepsi aynı işi yapıyor...

@ARCadaS
  • Koçtaşta orjinaldir. 530 watt 120 lira diyor.
    Ayda yılda bir kullanırız evde koç'un kendi ürünü MAC marka var 70 liraya. Bu yetermi acaba bize.

Matkaplardan anlamıyorum ki ileride başıma ne gelir bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARCadaS
    Ayda yılda bir kullanırız evde koç'un kendi ürünü MAC marka var 70 liraya. Bu yetermi acaba bize.

kesinlikle yeter, matkap dediğiniz alet çok komplike bir şey değil...
    koçun kendi ürünü mac almanız servis/garanti bakımından da avantajdır bence hiç düşünmeden alın...
  • quote:

Koçtaşta orjinaldir. 530 watt 120 lira diyor.

Matkaplardan anlamıyorum ki ileride başıma ne gelir bilemiyorum.

Ben bu tarz el aletlerinde.kesinlikle kaliteden sasmam yok koctas mali yok bilmem kimin mali farketmez eline al o markayi 10 tane delik del sonra bosch la al del daglar kadar fark var sana su an ayni gelir dersin ikiside donuyor ne varki ama oyle degil ozellikle kalin duvarlarda filan cok belli eder kendini yerinde olsam.hilti ozellikli bir makita alir cocuguma hediye birakirim evimde 20 yillik bosch var tikk demedi demez

Ama karar senin tabi ki ben.oyle senede bir.kullanacagim bir seye cok para vermem dersen al bir marka gec
  • Duvar delerken sorun olurmu acaba şu ucuz ürünler.
    Bosch 500 modeli karaköyde 110 lira. Onumu alsam acaba.
    birde power marka var koçtaşta yanında vidalama matkabıda mevcut 50 lira. :)
  • quote:

birde power marka var koçtaşta...

benimki de p.power, tüm duvarları onunla deldim...benimkinin yanında tüm alet edevat seti vardı...
    sık kullanım için bosch, black decker, makita alınabilir...uzun yıllar kullanılacak ve sık işe yarayacak alet için 110-120 çok para değil...sık ve zor işlerde kullanılmayacaksa power yeterli...
  • quote:

Orijinalden alıntı: baberti

quote:

birde power marka var koçtaşta...

benimki de p.power, tüm duvarları onunla deldim...benimkinin yanında tüm alet edevat seti vardı...
    sık kullanım için bosch, black decker, makita alınabilir...uzun yıllar kullanılacak ve sık işe yarayacak alet için 110-120 çok para değil...sık ve zor işlerde kullanılmayacaksa power yeterli...

Boyle sik kullanan icin black dacker bile 2. Kalite sayiliyor

Benim elektrikci arkadasin hiltili matkapi black 300 kusurlu bir fiyata almis makita almadik diyor 70 lira fazla verip gecenlerde makita kullandim dedi arada cok fark var dedi

Her zaman el aletinde acimam kalite alirim omurlukdur

• sunyy2003 S kullanıcısına yanıt
    sık derken "evde sık kullanılacaksa" manasında demek istedim...yoksa işte kullanılacaksa zaten işin erbabı ne alacağını daha iyi bilir...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bayberty

sık derken "evde sık kullanılacaksa" manasında demek istedim...yoksa işte kullanılacaksa zaten işin erbabı ne alacağını daha iyi bilir...
    Bosch'un yeşil serisi amatör seridir, tercih edebilirsiniz. Kalitesi sizi fazlasıyla tatmin edecektir. Bosch'un mavi serisi ise profesyonel seridir. Her iki gruptan da çeşitli ürünler aldım ve epey süredir kullanıyorum. Evde kullanacaksanız anahtarsız mandrenli yeşil seri Bosch marka matkap alın. Uçlarıda tek tek kaliteli beton ucu alırsanız her işinizi görür.

Saygılar.....
  • Az evvel Dewalt 650 watt faturasız (garantisiz) ürün fiyatı verdiler 160 lira nakit. 150 olur. Ama hepiniz bosch yeterli olur diyorsunuz. Peki hangi modeli. Yani 500 modeli var 530 modeli yani watt olanı?Veya başka?
  • quote:

Az evvel Dewalt 650 watt faturasız (garantisiz) ürün fiyatı verdiler 160 lira nakit. 150 olur. Ama hepiniz bosch yeterli olur diyorsunuz. Peki hangi modeli. Yani 500 modeli var 530 modeli yani watt olanı?Veya başka?

Bütçeniz hangisine yetiyorsa onu alın.

Saygılar....
  • Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ediyorum. Konu ayrıca herkese faydalı bir konu olarak uzun yıllarca ziyaret edilecek.
  • Ben de bu gün bosch yeşil seriden pbh 3000 fre model kırıcı-delici aldım. Cihaz güzel kaliteli. Almanya üretimi olupta fiyatı uygun olduğu için bu modeli seçtim. Daha kullanmadım ancak bir iki sorum var. Cihaz sol dönüş yönünde çalışırken yani vida sökme yönünde iken, motordan dikkat çekici şekilde daha fazla kıvılcım çıkıyor diğer yöne oranla. ben bunu dönüş yönünün vida sıkma yönüne göre geliştirilmesine bağladım bu normal midir ? Bir de yine vida sıkma yönünde kalkış yaparken bir kaç kere düşük devirde çalışmadı tettiği sonuna kadar basınca birden son hızda çalıştı. Onun dışında kısa incelememe göre uzun yıllar sorunsuz çalışacak gibi duruyor

Motorda sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ama yine de sormak istedim
     Hangi MATKAP'ı almalıyım? Hangi MATKAP'ı almalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 27 Haziran 2015; 18:18:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

Ben de bu gün bosch yeşil seriden pbh 3000 fre model kırıcı-delici aldım. Cihaz güzel kaliteli. Almanya üretimi olupta fiyatı uygun olduğu için bu modeli seçtim. Daha kullanmadım ancak bir iki sorum var. Cihaz sol dönüş yönünde çalışırken yani vida sökme yönünde iken, motordan dikkat çekici şekilde daha fazla kıvılcım çıkıyor diğer yöne oranla. ben bunu dönüş yönünün vida sıkma yönüne göre geliştirilmesine bağladım bu normal midir ? Bir de yine vida sıkma yönünde kalkış yaparken bir kaç kere düşük devirde çalışmadı tettiği sonuna kadar basınca birden son hızda çalıştı. Onun dışında kısa incelememe göre uzun yıllar sorunsuz çalışacak gibi duruyor

Motorda sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ama yine de sormak istedim
     Hangi MATKAP'ı almalıyım? Hangi MATKAP'ı almalıyım?
    Anormal bir durum gözükmüyor, ters dönüşte düşük güç sizi fazla etkilemez. Bu problem profesyonel makinalarda çevrilir kömür yatağı sistemi ile çözülmüştür. Kırıcı delicinin ağırlığı yüzünden vida takma sökmede fazla kullanamazsınız. İyi bir seçim yapmışsınız, hayırlı olsun. Uçlarıda kesinlikle Bosch, Dewalt veya Makita alın.

Saygılar....

• Teşekkürler :)) aslında ben Black&decker düşünüyordum. cihazı bauhausta gezerken reyon görevlisinin zorla bana satmaya çalışması ile keşfettim. Almanya üretimi cihazlara karşı hayranlığım olduğu için de bir kaç aydır araştırıyordum. Almak bu güne kısmet oldu. Vidalama için zaten akülü Matkap var. Evde duvarlarda çok priz yok. Bu sene boya yapılırken priz ekleyelim dedik. Yani Duvarlarda uzun uzun kanal açmak gerekiyor. Ustaya vereceğim parayı da buna vermeyi daha mantıklı buldum. Çünkü elimden gelir böyle işler :)) bir ekleme yapayım, ters dönüşte düşük güç sizi etkilemez demişsiniz. Bazı cihazlarda böyle bir durum var. Ters dönüşte tetik sonuna kadar basmıyor. Ama benim aldığım cihazda tetik ters dönüşte de sonuna kadar basıyor ve en yüksek hızda çalışabiliyor. Zaten ters dönüşte belli bir hızdan sonra motor kömürlerinden daha çok kıvılcım yaratıyor. Ters dönüşte uzun uzun çalıştırdım pek sorunlu gibi durmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 27 Haziran 2015; 19:37:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: K-E-N-A-N

Teşekkürler :)) aslında ben Black&decker düşünüyordum. cihazı bauhausta gezerken reyon görevlisinin zorla bana satmaya çalışması ile keşfettim. Almanya üretimi cihazlara karşı hayranlığım olduğu için de bir kaç aydır araştırıyordum. Almak bu güne kısmet oldu. Vidalama için zaten akülü Matkap var. Evde duvarlarda çok priz yok. Bu sene boya yapılırken priz ekleyelim dedik. Yani Duvarlarda uzun uzun kanal açmak gerekiyor. Ustaya vereceğim parayı da buna vermeyi daha mantıklı buldum. Çünkü elimden gelir böyle işler :)) bir ekleme yapayım, ters dönüşte düşük güç sizi etkilemez demişsiniz. Bazı cihazlarda böyle bir durum var. Ters dönüşte tetik sonuna kadar basmıyor. Ama benim aldığım cihazda tetik ters dönüşte de sonuna kadar basıyor ve en yüksek hızda çalışabiliyor. Zaten ters dönüşte belli bir hızdan sonra motor kömürlerinden daha çok kıvılcım yaratıyor. Ters dönüşte uzun uzun çalıştırdım pek sorunlu gibi durmuyor.
    Bosch iyidir, sizdeki makina amatör serideki Bosch'un en güzel kırıcı delicisi. Aslında pek bilinmeyen bir özelliği var. Sizdeki makinada çift mandren var, normalde kırıcı delicilerde SDS-Plus kovanlı mandren sökülmüyor, adaptör mandren takıyorsunuz. Adaptör mandren hem matkabın boyunu çok uzatıyor hemde salgı yapmasına neden oluyor. Özellikle metal delerken bunu hissediyorsunuz. Bu yüzden sizin seçiminiz çok doğru.

Vidalama makinanız varsa ters dönüşü hiç kullanmayın, zaten vidalama makinası kadar rahat değildir kullanımı. Hem matkabın boyundan dolayı, hem ağırlığından, hem tork kontrolü ve fren donanımı olmamasından kullanışlı değildir vidalamada.

Çevrilebilir kömür yatağı bu kıvılcıma ve düşük güce engel olur, aslında tam olarak farkedemesenizde ters dönüşte matkap daha farklı ses çıkarır ve daha yavaş döner.

Uçlara şuradan bakabilirsiniz ben bu seriden alıyorum;

http://www.bosch-pt.com/tr/tr/accocs/Aksesuar/207673/kirici-delici-ucu-sds-plus-3/

Saygılar....

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.