Şimdi Ara

Hangisi? Jazz Joy I-Shift 33500, Yaris 1.33 MM 29600, Seat 1.6 DSG 31700, Polo 1.4 DSG 35000 (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
0
Favori
4.562
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: phantomxxx

Ben Honda Jazz derim. Sınıfının en iyisi olduğunu düşünüyorum. I shift kullananlardan hiç şikayetçi olanı görmedim şimdiye kadar. Jazz almazsanız eğer kesinlikle Polo...
    ( bu arada ben de bu hafta jazz almayı düşünüyorum. Uygun fiyat yapabilecek yer tavsiye edebilirseniz-ki arkadaşınız var sanırım-sevinirim)

Daha önce yazmıştım ama cevap alamadım. Jazz için tavsiye edebileceğiniz bir bayi var mı? Belki iki kişi olursak daha fazla indirim alırız
  • quote:

quote:

Ben Honda Jazz derim. Sınıfının en iyisi olduğunu düşünüyorum. I shift kullananlardan hiç şikayetçi olanı görmedim şimdiye kadar. Jazz almazsanız eğer kesinlikle Polo...
    ( bu arada ben de bu hafta jazz almayı düşünüyorum. Uygun fiyat yapabilecek yer tavsiye edebilirseniz-ki arkadaşınız var sanırım-sevinirim)

Daha önce yazmıştım ama cevap alamadım. Jazz için tavsiye edebileceğiniz bir bayi var mı? Belki iki kişi olursak daha fazla indirim alırız

Kusura bakmayın, cevap yazacaktım, aklımdaydı ama unutmuşum. Direkt oto. yorumlarına odaklanmışım.

Ben Ankara'da oturuyorum, arkadaşım eşine Jazz aldı 2 hafta önce güzel bir indirimle, aynı indirimle bana da alabileceğini söyledi. Sizin için de konuşurum ama kendi kararımı vermem lazım önce. İndirim aldığımız bayi Ankara'da değil, benzer bir indirimi Ankara'dan alırsam ve Jazz almaya karar verirsem Ankara'dan alırım aracı. Siz İzmir'desiniz sanırım. Ben Ankara'daki bayilere bu hafta sonu gideceğim, size de bilgi veririm. 2 kişi için olabilecek fiyatı da isterim.

• Teşekkürler ben istanbuldayım. Ben de yarın bir bayiye gidip fiyat alacağım, iki araçlık bir fiyat da alayım uygun olana bakarız.
  • Polo bulabileceğinizi sanmıyorum Doğuş oto daha iki gün önce Ekimden önce hiçbir yerde araba bulamazsınız demişti. Zaten geniş bir araba bakıyorsunuz anladığım kadarı ile Polonun içi bana küçük gelmişti.
    Jazz için fazla bir indirim beklemeyin fatura tek kişi adına kesilmedikçe 10 kişi de almış olsanız hiç farketmiyor en fazla yapacakları indirim 250 tl olur. En iyisi gitmeden telefonla fiyat alın.
    Colt'u beğenmemişsiniz ama yazdıklarınız içindeki fiyatı-donanımı genişliği ile alınabilecek en iyi araç bence Colt.
  • Jazz alabiliyorsanız hiç düşünmeyin alın. (Yine de bir kez düşünün jazz ın fiyatı neredeyse c sınıfına yakın hatta bazılarından fazla).
    Poloyu donanım eksikliğinden, Toyotayı ise mm den dolayı eleyebilirsiniz diye düşünüyorum.
    1.4 tam otomatik corsa nın fiyatını bilmiyorum ama yüzü eskidi demiyorsanız düşünülebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mosan

Jazz alabiliyorsanız hiç düşünmeyin alın. (Yine de bir kez düşünün jazz ın fiyatı neredeyse c sınıfına yakın hatta bazılarından fazla).
    Poloyu donanım eksikliğinden, Toyotayı ise mm den dolayı eleyebilirsiniz diye düşünüyorum.
    1.4 tam otomatik corsa nın fiyatını bilmiyorum ama yüzü eskidi demiyorsanız düşünülebilir.

Pazarlıkla 111. yıl 1.4 tam otomatik Corsa 32.000-32.500 civarına alınabiliyor.
  • Kesinlikle Jazz.Toyota ve Opel'in şanzımanları sıkıntılı,Seat 2.elde para etmiyor,VW o kadar parayı haketmiyor,geriye Jazz kalıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brujeria

Polo bulabileceğinizi sanmıyorum Doğuş oto daha iki gün önce Ekimden önce hiçbir yerde araba bulamazsınız demişti. Zaten geniş bir araba bakıyorsunuz anladığım kadarı ile Polonun içi bana küçük gelmişti.
    Jazz için fazla bir indirim beklemeyin fatura tek kişi adına kesilmedikçe 10 kişi de almış olsanız hiç farketmiyor en fazla yapacakları indirim 250 tl olur. En iyisi gitmeden telefonla fiyat alın.
    Colt'u beğenmemişsiniz ama yazdıklarınız içindeki fiyatı-donanımı genişliği ile alınabilecek en iyi araç bence Colt.

Colt'un yeni indirimli ve pazarlıksız fiyatı 29.700, donanınımı da tatmin edici aslında. Pazarlıkla 29.000 gibi bir fiyata alınabilir belki.

Yakıt tüketimi şehiriçi 7.5 ile 1.33 lt. motora göre biraza yüksek geldi bana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FREE_MIND -- 30 Haziran 2010; 23:14:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: FREE_MIND

Colt'un yeni indirimli ve pazarlıksız fiyatı 39.700, donanınımı da tatmin edici aslında. Pazarlıkla 39.000 gibi bir fiyata alınabilir belki.

Opak renk olursa ve iyi bir pazarlık yaparsan 29.000'e kadar düşürebilirsin.
    Katalog değeri 7.3 ama kullananlar dur-kalk trafiğinde 7.5 gibi bir tüketimi olduğundan bahsediyorlardı.
    bence gayet iyi bir rakam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: brujeria

quote:

Colt'un yeni indirimli ve pazarlıksız fiyatı 39.700, donanınımı da tatmin edici aslında. Pazarlıkla 39.000 gibi bir fiyata alınabilir belki.

Opak renk olursa ve iyi bir pazarlık yaparsan 29.000'e kadar düşürebilirsin.
    Katalog değeri 7.3 ama kullananlar dur-kalk trafiğinde 7.5 gibi bir tüketimi olduğundan bahsediyorlardı.
    bence gayet iyi bir rakam.

39.700 ve 39.000 yazmışım, düzelttim :)

Bu arada Seat Ibiza Elegance modeli için pazarlıkla 32.000 TL fiyat aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurcugum

hondanın toyotanın şanzumanları alışkanlık isteyen şanzumanlar. Adam 5dk sürüp gelmiş yerden yere vuruyor, aksine toyota honda sahipleri genel olarak memnun. Amaç yakıt ekonomisi olduğu için konfordan ödün veriyor. Sırf DSg si var diye donanım özürlü bir poloya o kadar para vermek bence mantıksız. Poloda yol bilgisayarı yok, yan hava yastıkları yok.... motoru rakiplerinin çok gerisinde!! Polonun ortalama tüketimi 5.8litre, yaris 5.1litre, jazz 5.3litre. Bunlara rağmen fiyatı 3-5bin tl daha pahalı size jazz tavsiye ederim, dsg olsun derseniz de fabia ıbıza bakabilirsiniz. Polo parasının arabası değil.

-Bir otomatik şanzımanın alışkanlık gerektirmesi ne derece mantıklı bir yargıdır? Sonuçta bu şanzımanları debriaja basma derdinden, yokuşta kaçırma derdinden, el freniyle kalkış yapma muabbetinden kurtulmak ve sarsıntısız, konforsuz vites geçişleri için tercih etmiyor muyuz? EVET.

-5dk değil, test parkuru 10-15dk falandı, ne farkeder diyebilirsin-bana göre eder- aracın karakterini tanımlamak için ikisi de yetersiz bir süredir buna katılırım, ama 15dk'lık bir testte yapılan dur-kalk frenleme, yokuşta kalkma, ani hızlanma ve vites değiştirme gibi olaylar 5dk'lık olana göre ÇOK daha net fikir verir, ayrıca Toyota'nın MultiMode ve Honda'nın i-shift şanzımanını kullanan arkadaşlarım var, yıllardır ikisi de şikayetçi, ancak benim kadar da tepkili değiller çünkü çok umursamıyorlar

-Yerden yere vurmak ve övüp yere göğe sığdıramamak benim tercihimdir, buna ne bir başkası ne forum yönetimi ne de sen karışabilirsin, ben burda yeni araba alacak bir insana yardımcı olmak için her türlü ayrıntılı ve gerekirse de acımasız eleştirimi yapıyorum ki ileride alıcı arkadaş temkinli olsun, fikir sahibi olsun diye, paranın kolay kazanılmadığını biliyorum merak etme baba parası yiyenlerden değilim.

-Son olarak, Polo'da hiçbir güvenlik donanımının olmadığı doğrudur, ancak pek çok kez başlıklarda gördüğüm bir kaç yanlışı düzeltmek istiyorum, Yol bilgisayarı, görüntülü park sensörü, navigasyon, çok fonksiyonlu direksiyon, tam otomatik klima, yağmur sensörü, otm. kararan dikiz aynası, ışık sensörü, alaşım jant gibi pek çok donanım opsiyoneldir, ve EVET zaten yüksek olan fiyatını daha da artırmaktadır ancak ALINAMAZ gibi bir yargı oluşmuş, bu kesinlikle yanlış bilgidir, ben daha yeni sipariş verdim, tek tek her şeyi getirtebiliyorsunuz ama hepsi de aşırı pahalı, ben bir tek park sensörü getirttim zaten, keza arkadaşımızın bir aile sahibi olduğunu düşünerek de güvenlik donanımları ve euro-ncap başarısı sebebiyle de Jazz'ı önermişim zaten, sen niye bu kadar kaşındın tepkilendin onu anlamadım??

• Jazz'ı bi test edin, şanzıman içinize sinerse en alınası araç bence..İçi büyük, bagaj büyük, güvenlik iyi (viraj denge sistemi dahi standart), sorunsuz, yakıtı iyi, 2. eli iyi...Artısı çok yani..Şanzımanını inceleyin ve karar verin derim..Bu arada bende de Colt var ama eşiniz beğenmediyse diyecek birşey yok o konuda...
  • Jazz'deki I Shift şanzuman ile Yaris'teki MM neredeyse aynı. bilginize...
  • DSG şanzuman varsa gerisi teferruattır.
  • Seat Ibiza'nın reference modeli 31.000 TL'ye alınabiliyor. Yaris'i bagajından dolayı eliyorum.
  • düz vites seçiminiz olsaydı kesinlikle Jazz derdim.
  • Easytronic vitesli Opel Astra Classic III'e ne dersiniz? 35.000 lik (veya biraz daha az) fiyatıyla seçeneklerim arasına girebilir.
  • quote:

Easytronic vitesli Opel Astra Classic III'e ne dersiniz? 35.000 lik (veya biraz daha az) fiyatıyla seçeneklerim arasına girebilir.

Tabii ki astra... Gerisi teferruat
    Ancak kullanacak olan bayansa iş değişir. Hem arkayı görmesi biraz daha zor olacaktır hem de easytronik'e alışma süresi biraz uzun olacaktır. Bir de ne kadar yaktığı da sizi ilgilendirecektir.

Teferruatlar da önemliymiş galiba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metbey -- 3 Temmuz 2010; 3:48:01 >
  • gün öncce jazzı test ettim. Çok hoşuma gitti. vosvos'a donanim yetersizliğinden dolayı yanaşmadım. 2011 model turkuaz renk için siparişi verdim. 40 gün sonra falan teslim. Ben 34500 den aşağı fiyat alamadım ama tabii klasik olarak park sensörü, iç dış koruma, paspas veriyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cnnysn

bence yaris'in sizin için tek dezavantajı bagajı olur. arka koldtuğa çocuk koltuğu koysanız sorun olmaz, ama bagaj yetmez çocuklu aileye. o yüzden yaris size uymaz benim kanaatimce. ama 2 kişilik aile olsanız 5000 lira fark vermezdim ben. birde, jazz şüphesiz iyi bir araba ama forumun bu konudaki gazına da gelmemek lazım. test edin mutlaka.

bide colt'cular nasıl yazmadılar buraya henüz şaşırdım.

arkadaş baştan şeklini beğenmediğini söylemiş; neden yazalım?

hayırlı günler.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.