Şimdi Ara

Hangisini almalıyım astra j, golf7, leon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaklaşık 3 aydır araç bakıyorum bu 3 araç arasında kalmış bulunmaktayım. max bütçem 65.000 tl dir.

eski aracım astra j enjoy plus 1.6 115hp lpg li idi ihtiyactan dolayı sattım.

golf 7 ve leonu hiç kullanmadım bu yüzden hakkında fikir sahibi değilim. 1.6 cdti motor yeni piyasaya çıktığından test etmiş performansı beni oldukça tatmin etmişti.

6 yıldır lpg li araç kullandım lpg ile ilgili sıkıntı yaşamasamda 300-350 km de bir yakıt almaktan bıktım performans kayıplarıda çabası. bu yüzden dizel düşünüyorum

otomatik benim için gereklilik değil. genelde uzun yola yaptğımdan hız sabitleyici şart

bütçeme göre

astra j sport stil 1.6cdti, golf 7 tdi comforline, leon tdi cr style alabilmekteyim.

seçeneklerdeki hangi araçları almalıyım.

astra j sport stil paket 1.6

• Golf tdi alırdım ben..
  • Aynı bütçeye i30 ceed gibi araçlarda var
  • Otomatik derdiniz yok ise golf alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozr2pkr

Otomatik derdiniz yok ise golf alın.
    leon alma.. lutfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: nanoona

leon alma.. lutfen

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alinti: nanoona

leon alma.. lutfen

neden?
  • Belki tarzın değil ama Super b elegans bulursan al kardes pişman olmazsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpowex

Belki tarzın değil ama Super b elegans bulursan al kardes pişman olmazsın
    " 2. el kaygısı, arkadaşların baskısı, tok kapı sesi vs.vs." sıralanıp " golf alınmıştır" şeklinde kapanacak bir konu daha...
  • quote:

Orijinalden alıntı: manisa_tr

quote:

Orijinalden alinti: nanoona

leon alma.. lutfen

neden?

Alıntıları Göster
    Eğer ki sessizlik ve konfor, rahatlık daha öncelikliyse Golf.

Performans ve güç isterim diyorsanız 1.6 cdti Astra.

Görsellik, genç işi vs. daha önemli diyorsanız Leon.
  • butterfly_effect_53 B kullanıcısına yanıt
    Leon sesli konforsuz ve rahat değilmi?
    hocam astra 1.6 cdti çook akıllı bir araç... düşünüyor...ama çok düşünüyor.. yok öyle anında performan ve güç... önce kendi süzgecinden geçiriyor, gaza basman umrunda değil, " ilk gaza bastıktan sonra "heralde hızlanmamı istiyor " deyip çok hafif ibreyi oynatıyor, dipliyorsun "ha evet evet bu hızlanmamı istiyor" diyerek ondan sonra ivmeleniyor araç....
  • Bütçeyi biraz artırabilirseniz sıfır leon alabilirsiniz, dizelde iyi indirim yapıyorlar, fiyat almakta fayda var.
  • Ben de golf tercih ederdim. Hem astradan sonra değişiklik olur :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MYılmaz4646

Ben de golf tercih ederdim. Hem astradan sonra değişiklik olur :)
    Haziran ayı içinde Pulsar satışta olacakmış.
    Bence bekleyin lansman fiyatı indirimli olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xpowex

Leon sesli konforsuz ve rahat değilmi?

Öyle bişey demedim.

Her aracın diğerine göre daha öne çıkan özelliğini yazdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thormentor

hocam astra 1.6 cdti çook akıllı bir araç... düşünüyor...ama çok düşünüyor.. yok öyle anında performan ve güç... önce kendi süzgecinden geçiriyor, gaza basman umrunda değil, " ilk gaza bastıktan sonra "heralde hızlanmamı istiyor " deyip çok hafif ibreyi oynatıyor, dipliyorsun "ha evet evet bu hızlanmamı istiyor" diyerek ondan sonra ivmeleniyor araç....

Turbo boşluğundan bahsediyorsunuz. Bu bütün turbo dizellerde var.

Sonuçta motorun güç-tork aralıkları var. Bu motorun torku 1700-1800 devirden sonra hissediliyor, 2000'de tavan yapıyor.

Aracı tanımakla alakalı. Yoksa Devir 1200'deyken gaza istediğiniz kadar abanın, tork bandına gelen kadar gitmeyecek.

Dizelde anlık güç ve atiklik isteniyorsa;

otomatikse DSG veya ZF gibi hızlı vites değiştiren bir şanzıman
    manuelse uygun devir aralığına göre hızlı vites değiştiren sol ayak-sağ el kombinasyonu gerekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: butterfly_effect_53

quote:

Turbo boşluğundan bahsediyorsunuz. Bu bütün turbo dizellerde var.

Sonuçta motorun güç-tork aralıkları var. Bu motorun torku 1700-1800 devirden sonra hissediliyor, 2000'de tavan yapıyor.

Aracı tanımakla alakalı. Yoksa Devir 1200'deyken gaza istediğiniz kadar abanın, tork bandına gelen kadar gitmeyecek.

Dizelde anlık güç ve atiklik isteniyorsa;

otomatikse DSG veya ZF gibi hızlı vites değiştiren bir şanzıman
    manuelse uygun devir aralığına göre hızlı vites değiştiren sol ayak-sağ el kombinasyonu gerekiyor

Alıntıları Göster
    Golf derim.

turbo boşluğu değil hocam bahsettiğim.. astra ağır kanlı, yukarıda söylediğimi astra 1.6 cdti kullananlar anlamıştır sanırım
  • quote:

turbo boşluğu değil hocam bahsettiğim.. astra ağır kanlı, yukarıda söylediğimi astra 1.6 cdti kullananlar anlamıştır sanırım

Ben de kullanıyorum

Anlattığım turbo boşluğu dışında başka birşey yok. Ağırlık doğru 100-150 kilo kadar fazlası var. Ama dediğim gibi doğru devirde gaz tepkilerinde sorun yok.
    Golfle leon aynı motor aynı süspansıyon aynı konfor aradki fark kasa farkı
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.