Şimdi Ara

Haojue 150-9 ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
3.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Haojue 150-9 Varsa konusu ben bulamadım kusura bakmayın trol gibi olduysa şimdiden,

bu marka suzuki tarafından mı üretiliyor ( RENO / DACİA gibimi yani )

Kullanan abilerim kardeşlerim varsa 1-2 kelime olumlu olumsuz yanıtlarsa çok makbule geçer,

illaki bindiğin ve bakımını yaptıgın sürece en traş çin motoru bile yürür ayrı konuda bu motor ile ilgili bir bilgi bulamadım yani kronik 1 problemi varmı vsvs,

herkeze iyi forumlar iyi eğlenceler.

Edit: sitesinin linkini falanda atim bakarsınız.

http://www.haojue.com.tr/

• ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: eski kasa

?
    yuh be 1 bilen yokmu ne kadar gereksiz konu varsa trollemekten başkaka işi yok sanırım bu forumdakilerin.

selametle
  • quote:

yuh be 1 bilen yokmu ne kadar gereksiz konu varsa trollemekten başkaka işi yok sanırım bu forumdakilerin.

selametle

Alıntıları Göster
    Hiç kullanmadım bi kere gördüm.Zaten kullananıda pek göremezsin.Suzukinin ürettiği yok ortak diyolar ama orasıda belli değil.Ama diğer çinli motorlara göre daha kaliteli duruyordu.
  • Bilinmeyen bir marka herkes yorumlayamaz ben baktim sitesine,motorlarina gayet guzel bence suzuki ile bir ortaklik soz konusu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: life_is_good

Bilinmeyen bir marka herkes yorumlayamaz ben baktim sitesine,motorlarina gayet guzel bence suzuki ile bir ortaklik soz konusu.
    suzuki ile alakası yooook bunu böyle bil :D tvs'yede bir zamanlar suzuki diyorlardı azmı sattılar sonra noldu zönk millet ögrendi gerçeği kardeşim suzukinin motorlarının fiyatları belli eger suzuki üretse ztn 10 bin liradan aşagı 125cc 150cc bulamazsın. bunu o güzel kafanıza sokun ucuz kaliteli motor arayışlarını unutun suzukinin bir motorda eli varsa o motor 125cc olsa ile 10bin tlden aşagı türkiyede alamazsınızzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz !
  • quote:

Orijinalden alıntı: W1L3D

suzuki ile alakası yooook bunu böyle bil :D tvs'yede bir zamanlar suzuki diyorlardı azmı sattılar sonra noldu zönk millet ögrendi gerçeği kardeşim suzukinin motorlarının fiyatları belli eger suzuki üretse ztn 10 bin liradan aşagı 125cc 150cc bulamazsın. bunu o güzel kafanıza sokun ucuz kaliteli motor arayışlarını unutun suzukinin bir motorda eli varsa o motor 125cc olsa ile 10bin tlden aşagı türkiyede alamazsınızzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz !

Alıntıları Göster
    eyvallah duyarlı insanlar tekeriniz düz bassın.

selametle

• quote:

selametle

Diğer çinlilere göre daha kaliteli gibi ama fiyatlarınada bakmak lazım aynı düzeydeyse alınabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papaz35

quote:

selametle

Diğer çinlilere göre daha kaliteli gibi ama fiyatlarınada bakmak lazım aynı düzeydeyse alınabilir

Alıntıları Göster
    Suzuki ile alakası var. Haojue Suzuki ortaklığı ile üretim yapıyor, Suzuki'nin bazı modellerini de üretiyor.

Şimdi diyeceksiniz ki Jianshe (Salcano Wolf) de öyle, ama bunun kalitesi çok daha yüksek Göstergeleri, boyası vs kaliteli. Diğer ucuz çinli motorlarla alakası yok.

Salcano Wolf'de durum bu şekilde değil. Haojue için YBR, CBF gibi bir motor desem pek abartmış olmam. Zaten motoru kurye arkadaşlardan gördüm, adamlar kendilerine sorun çıkaracak motora binmezler.

Ben 135cc'lik modeli Haojue DA135'i denedim hakikaten titreşim yok gibi.

Titreşim testi videolarına bakabilirsiniz:

Ahmet Tezeryoutube
    Haojue Motorda Sıfır vibrasyon testi..
    http://www.youtube.com/watch?v=8mMY4aTCRII

Haojue Türkiyeyoutube
    Haojue HJ150-9 Vibrasyon Testi
    http://www.youtube.com/watch?v=tlxn16V3OyY

Yalnız sıfırının fiyatı yüksek, o paraya gidip başka motor alırım derseniz haklısınız. Haojue DA135 ilk çıktığında 3700TL gibi bir fiyata satılıyordu ikinci el 3000TL civarına bulunursa alınabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda4 -- 6 Mayıs 2015; 16:27:31 >

• W1L3D kullanıcısına yanıt
    Atma
  • quote:

Orijinalden alıntı: life_is_good

Atma
    Titreşim olmaması suzuki ile ortak olduklarını gösterirmi?Yada ortak olduklarına dair herhangi resmi bi açıklama gösterebilirmisiniz?Benim gördüğümde kaliteli gibiydi ama bi japon olamaz suzuki hiç olamaz.
  • sitesine bak be kardeşim:

http://en.haojue.com/public/showInfo_101_106_110_i14.htm

Bilmeden konuşmayın yahu!

"Jiangmen Dachangjiang Group Co., Ltd. (DCJ), one of Haojue Holdings’ subsidiaries, is currently China‘s largest motorcycle manufacturer. Changzhou Haojue Suzuki Motorcycle Co., Ltd., jointly established with Suzuki Motor Corporation (SMC), is currently the largest joint venture motorcycle manufacturer in scale in China."

"Haojue Holdings manufactures both Haojue and Suzuki motorcyles, which are popular in domestic market and are exported to over 80 countries and regions around the world."

Ben kanıt gösterdim, pekiyi sen özür dileyip hatanı kabul edecek misin?

quote:

bunu o güzel kafanıza sokun ucuz kaliteli motor arayışlarını unutun suzukinin bir motorda eli varsa o motor 125cc olsa ile 10bin tlden aşagı türkiyede alamazsınızzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz !

alırlar merak etme sen >http://www.sahibinden.com/motosiklet-haojue

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda4 -- 7 Mayıs 2015; 10:54:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: arda4

sitesine bak be kardeşim:

http://en.haojue.com/public/showInfo_101_106_110_i14.htm

Bilmeden konuşmayın yahu!

"Jiangmen Dachangjiang Group Co., Ltd. (DCJ), one of Haojue Holdings’ subsidiaries, is currently China‘s largest motorcycle manufacturer. Changzhou Haojue Suzuki Motorcycle Co., Ltd., jointly established with Suzuki Motor Corporation (SMC), is currently the largest joint venture motorcycle manufacturer in scale in China."

"Haojue Holdings manufactures both Haojue and Suzuki motorcyles, which are popular in domestic market and are exported to over 80 countries and regions around the world."

Ben kanıt gösterdim, pekiyi sen özür dileyip hatanı kabul edecek misin?

quote:

bunu o güzel kafanıza sokun ucuz kaliteli motor arayışlarını unutun suzukinin bir motorda eli varsa o motor 125cc olsa ile 10bin tlden aşagı türkiyede alamazsınızzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz !

alırlar merak etme sen >http://www.sahibinden.com/motosiklet-haojue

Alıntıları Göster
    Niye özür dileyim ne hatası yahu hastalıklımısın anlamadım?Açıklama sordum sende yazmışşın tamam.İngilizcen varsa biraz oku şirket geçmişini anlatıyor suzukiyle ortaklaşa kuruldu diyor.Hala ortak olduklarını söylemiyor.Üstelik japon motorlarının bi çoğunun montajıda çinde yapılıyor.Suzuki motorlarının montajının haojue fabrikasında yapılabilir ama motor konusunda ortak olduklarını göstermez.Yukardada yazmıştım zaten diğer çinlilere göre daha kaliteli ama bi suzuki olmamaz asla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papaz35 -- 7 Mayıs 2015; 10:21:08 >

• quote:

Niye özür dileyim ne hatası yahu hastalıklımısın anlamadım?Açıklama sordum sende yazmışşın tamam.İngilizcen varsa biraz oku şirket geçmişini anlatıyor suzukiyle ortaklaşa kuruldu diyor.Hala ortak olduklarını söylemiyor.Üstelik japon motorlarının bi çoğunun montajıda çinde yapılıyor.Suzuki motorlarının montajının haojue fabrikasında yapılabilir ama motor konusunda ortak olduklarını göstermez.Yukardada yazmıştım zaten diğer çinlilere göre daha kaliteli ama bi suzuki olmamaz asla.

Alıntıları Göster
    Vay arkadaş,

Kanıt istedin gösterdik, hakaret edip topu taca atmanın alemi yok.

quote:

...Hala ortak olduklarını söylemiyor

"Haojue Suzuki Co. LTD Suzuki ortaklığı ile kurulmuştur" diyor. Ve diyor ki "halihazırda üretim ölçeğinde Çin'deki en büyük joint-venture/50-50 ortaklıktır 'dır" diyor

Sözün özü ORTAĞIZ,ÜRETİYORUZ, ÇİN'DEKİ EN BÜYÜK ORTAK MOTOSİKLET ŞİRKETİ BİZİZ diyor.

quote:

Niye özür dileyim ne hatası yahu hastalıklımısın anlamadım?...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda4 -- 7 Mayıs 2015; 11:14:23 >

• quote:

Vay arkadaş,

Kanıt istedin gösterdik, hakaret edip topu taca atmanın alemi yok.

quote:

...Hala ortak olduklarını söylemiyor

"Haojue Suzuki Co. LTD Suzuki ortaklığı ile kurulmuştur" diyor. Ve diyor ki "halihazırda üretim ölçeğinde Çin'deki en büyük joint-venture/50-50 ortaklıktır 'dır" diyor

Sözün özü ORTAĞIZ,ÜRETİYORUZ, ÇİN'DEKİ EN BÜYÜK ORTAK MOTOSİKLET ŞİRKETİ BİZİZ diyor.

quote:

Niye özür dileyim ne hatası yahu hastalıklımısın anlamadım?...

Alıntıları Göster
    Yaw tamam arkadaş alın suzuki malı hatta suzukiden daha kaliteli almayan arda4 gibi olsun

• quote:

Yaw tamam arkadaş alın suzuki malı hatta suzukiden daha kaliteli almayan arda4 gibi olsun

Alıntıları Göster
    Aferin, aynen böyle hakarete devam

quote:

...ne hatası yahu hastalıklımısın anlamadım?

bu arada soru eki olan "mı" ayrı yazılır:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arda4 -- 7 Mayıs 2015; 14:24:53 >

• quote:

Aferin, aynen böyle hakarete devam

quote:

...ne hatası yahu hastalıklımısın anlamadım?

bu arada soru eki olan "mı" ayrı yazılır:

Alıntıları Göster
    teşekkürler beyler cevaplar için

• Arkadaşlar bende 150-9 olan modeli var 5 bin km ye geldim şuana kadar bir sıkıntısı yok km yaptıkça aktaracağım tüm bilgileri.
    Motorsiklete genel olarak bakacak olursak malzemeler kaliteli boyasına grenajlarına baktığınızda dokunduğunuzda belli ediyor kendini. Size bir fikir vereyim suzuki inazumanın ekran ve konsol bölümünü haojue 150-9 ile karşılaştırın ne kadar benzediklerini göreceksiniz. Zaten inazumayı üreten firmada haojue. Titreşim konusuna gelince bence bu konuyu çok ballandırdılar. Neden? Çünkü yıllardır piyasada olan cbf ve ybr modelleri mevcut onlardada titreşim sıfır ve dayanıklı motorlar. Bu motorun artılarına gelince dijital ve modern bir gösterge paneline sahip olması, ekranda vites,hız, devir göstergesi,toplam km,günlük km, yağ değişimi uyarısı göstergesi gibi bir çok işimizi kolaylaştırıcı özellikler mevcut. Şimdi gelelim asıl soruya peki herşey iyi güzelde motor ömrü ne ? İşte bu soruyu bende kullandıkça aktaracağım. Gerçi 30 bin km de olan haojue gördüm sorun yoktu ama motor şirkete aitti ve çalışanları nasıl kullandığını az çok tahmin edebilirsiniz bu yüzden şahısların kullanımını dikkate alıyorum

• Suzuki ile ortak diye guvenmeyin motoru inceleyip oyle alin, suzuki kalitesinde olsa suzuki yazarlardi.
  • Weirdo suzuki inazumanın aynı şekilde haojue 250 olarak satıldığını biliyormuydun. Yani hem haojue hemde suzuki etiketiyle satılıyor. Bosch ve sımens gibi düşünün. Birde şu ortaklık konusuna açıklık getireyim, suzuki haojue ye motor üretmiyor haojue suzukiye motor üretiyor. aslında yabancı sitelerde konuyla alakalı çok bilgiler mevcut mesela haojue diye yazın direk karşınıza suzuki haojue diye çıkıyor. bu konuyu çok araştırdım tavsiyem sizde araştırın çünkü gizli kapaklı değil direk karşınıza çıkıyor herşey.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.