Şimdi Ara

harddisk bilgisayarımda gözükmüyor!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    pc'de iki tane harddisk takılı.sistemin de yüklü olduğu 40 gblik harddisk 2'ye ayrılmıs durumda.(20 gb,20gb) fakat 20gblik 2. harddiskimi bilgisayarımda göremiyorum.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler..

• Şimdi Şöle Söyliyim Bakalım Ben Doğrumu Anlamışım.
    Senin Systeminde Takılı iki Tane 40 GB lık HDD var Ve Bunlardan Birini
    2Ye Böldün Ve ikiye Böldüğün HDDnin Yarısını Oluşturan Bölümünü Göremiyorsun Doğrumu ?
  • 2 tane harddisk olduğu doğru.biri 40 gblik diğeri 20 gblik.40gb ikiye böldüm.bunda sorun yok C ve D sürücüleri diye gözüküyor,yani kullanabiliyorum.2. harddiskim 20gblik olan (quantum fireball :işaretle gösterdiğim fotoğraflar da var) sistem acılısında gözükmesinde rağmen bilgisayarım da gözükmüyor.önceden kullanıyordum formattan sonra bu duruma geldi..
  • Valla Garip Bi Durum Hiç Böle Bişiyle Karşılaşmadım. Bu Yüzdende Şöle Yap Diyebileceğim Bişi Yok
    Yani Açılışta Göründüğüne Göre Burdada Görünmesi Lasım Nası iş Annamadım.
    Acaba Diyorum SETUP'a Girip Ordan Diskini Dinamik'e Dönüştürsesn Olabilirmi Denedinmi Hiç Bunu ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: SaI3oTaGe
    Acaba Diyorum SETUP'a Girip Ordan Diskini Dinamik'e Dönüştürsesn Olabilirmi Denedinmi Hiç Bunu ?

hocamın dediği qibi qözden qecirmende fayda var buyuk olasılıklı sorunun kaynaqı ßu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Time_Force -- 15 Haziran 2008; 21:43:46 >
  • acıkcası dediğiniz yöntemin nasıl yapılacağına dair bi bilgim yok..bunu nasıl yapabilirim?
  • BIOS'a Girip Göremediğin HDDyi Bulduktan Sonra HDDnin Özelliklerine Giriceksin.
    Ve Daha Sonra Orda bu Diski Dinamik Diske Dönüüştür Şeklinde Bişi Olması Lasım
    Ama Her Anakartın Menüsüü Farklılık Gösterdiği için Tam Olarak Sana Şuradadır Diyemem.
    Anakartının Modelini Yazarsan Belki Bilen Arkadaşlar Yardımcı Olabilir.
    Kolay Gelsin...
  • eğer böldükten sonra böldüğün o alan görünmüyor ise daha biçimlendirmen gerek. format atma ekranına gel. hddd seçme bölme yerinde böldüğün kısın görünüyosa böldüğün kısma gir ve hiçbirşey yapmadan geri gel. ordan çık. sonra xp yi aç ve bilgisayarımdan böldüğün yere gir ve orda nfts olarak biçimlendir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.