Şimdi Ara

Hasarlı Trafik Kazası - Dava Açma Süreci

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 10 gün önce Kocaeli Gebze de tıkalı yolda bir kamyonet arkadan çarptı. Aracım'da hasar olarak arka tampon kırıldı ve bagaj kapağı yamuldu. Ne yazık ki bende ve karşı tarafta hasar tespit tutanağı olmadığı için tutanak tutamadık. Fakat karşı taraf evrakların tümünü fotoğrafını çekmem için bana verdi. Kaza görüntülerini de fotoğrafladık. Sağ olsun karşı taraf çok kibar ve iyi niyet göstererek "sigortam yaptırır yarın buluşuruz" diyerek telefonunu verdi ve olay yerinden ayrıldık.

Adamı 10 günden beri aramama rağmen çeşitli bahanelerle beni oyalıyor.
    Aracım 2016 model Passat. Karşı taraf son olarak "abi sigortam bozulmasın yan sanayide yaptıralım" dedi. Bende doğal olarak kabul etmedim. Aracı orjinal servise götürerek ortalama ne kadarlık masraf olduğunu sordum ancak yazılı bir kağıt almadım. Fiyatı karşı tarafa bildirdim. Kabul etmedi. Ayrıca servis aracı yan sanayide yaptırdığımda aracın garanti kapsamı dışında kalacağını söyledi.

Bu durumda karşı tarafa ne gibi bir yaptırım yapabilirim.
    Mahkeme açma aşaması nedir. Asliye hukuk mahkemesine mi dava açmak gerekir.
    Şahit olarak o an aracın içinde olan iş arkadaşım var. Fotoğraflar var. Bunlar yeterli delil sayılır mı?

Bilgi verebilecek kişilere şimdidem teşekkür ederim.

• Ah hocam ya niye iyi niyet gösteriyosun ki. Polis çağırıp tutanağı tutsaydınız keşke. Geçmiş olsun. Umarım halledebilirsiniz sıkıntısız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • insanın başına ne geliyorsa iyi niyetinden geliyor.. keşke bırakmasaydın olay yerine polis çağırıp tutanak tuttursaydın.. geçmiş olsun inşallah istediğin gibi gider her şey..

noterden ihtar çektir.. tanıdık bir avukata sor.. adamın bir sürü bilgisi var elinde.. baktın olmuyor savcılığa ver..
  • Hocam bu durumu sigortacınız ile görüştünüz mü ne yapmam gerekiyor diye bilgi alın en iyi yolu o gösterecektir size.

Bu arada sizin için çok geç ama sizin konunuz vesilesi ile bilmeyenler görse bile bir işe yaramış oluruz.

Aracınızda kaza tutanağı bulunmuyorsa online olarakta kaza tutanağı tutabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi:

https://www.sbm.org.tr/tr/Haberler/sayfalar/mobil-kaza-tutanagi.aspx
  • Aynısı başıma 2 hafta önce geldi.

Ben de gariban diye acıdım; polis çağırmadım.

Ama bir miktar nakit para almadan da; arabaların pozisyonlarını bozdurmadım. Ha zararım var mı? Evet var. Ama az. Eğer beni üç kuruşluk akıllarıyla kandırmaya çalışmasalardı; garibandır; kazadır, sadakam olsun der o parayı da almazdım.

Buradan forum ahalisine sesleniyorum;

Acımayın abicim. Sigortasız, muayenesiz, ehliyetsiz veya akollü birisi aracınıza mı çarptı; direk hiç düşünmeden polisi arayın; tutanak tutulsun. O tutanağı elinize alın; sonra karşı taraf ne halt ederse etsin.

Emin olun o acıdığınız adamlar var ya; arabaların kaza pozisyonunu bozduğunuz an sizi kazıklamaya çalışacaklar.

Maalesef bu ülkede; dürüstlük ve güven 90larda bitti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keşke mobil kaza tutanağı kullansaydınız. Ya da resimleri çekip tutanak tutmaya gitmeniz gerekirdi. Hiç olmadı polis çağrılırdı.
  • Hocam vallahi aynısı benim başıma geldi. Adam "hallederiz" dedi. Ben de güvendim. İlk kez başıma böylesi gelmişti çünkü. Baktım bu kaymaya çalışıyor. Hemen uyandım. İlçe karakoluna gidip "Çarptı, kaçtı. Şikayetçiyim" dedim. Polisler de bayağı ilgilendi. Öyle böyle masrafımı yetkili serviste karşıladı.

Kesinlikle kimseye güvenmeyin. Babanız bile vursa tutanak tutturun (lafın gelişi) 😂

Edit: Link eklendi. Okuyun, okutturun.

https://forum.donanimhaber.com/cozuldu-ufak-bir-kaza-ss-li--114574826-1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leon FR -- 20 Temmuz 2017; 22:41:20 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.