Şimdi Ara

hd 7850 düşük performans

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sistem şu: i5 2500k + 4 gb 1600 ram +z77a -gd55+hd7850 ama performans düşüklüğü yaşıyorum sanırsam starcraft 2 de full ayarada 50 fps alıyorum hatta ara sıra daha da düşüyor dragon age 2 yi de full ayara açamıyorum o da o zaman 40 lara düşüyor sizce ekran kartında bi deformasyon olabilir mi oynarken baska bi sıkıntı yok sıcaklık yükte max65 boşta 30-40 derece az oc var sadece gpu da o da 1050 /1250 yani sc2 de 70-100 arası bi fps almam gerekmez mi ? driverlar son sürümde bu arada. teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: besmelesiz

Arkadaşlar sistem şu: i5 2500k + 4 gb 1600 ram +z77a -gd55+hd7850 ama performans düşüklüğü yaşıyorum sanırsam starcraft 2 de full ayarada 50 fps alıyorum hatta ara sıra daha da düşüyor dragon age 2 yi de full ayara açamıyorum o da o zaman 40 lara düşüyor sizce ekran kartında bi deformasyon olabilir mi oynarken baska bi sıkıntı yok sıcaklık yükte max65 boşta 30-40 derece az oc var sadece gpu da o da 1050 /1250 yani sc2 de 70-100 arası bi fps almam gerekmez mi ? driverlar son sürümde bu arada. teşekkürler

Hangi Çözünürlükte Oynuyorsun ve Kaç Hz'de
  • quote:

Orijinalden alıntı: thy666

quote:

Arkadaşlar sistem şu: i5 2500k + 4 gb 1600 ram +z77a -gd55+hd7850 ama performans düşüklüğü yaşıyorum sanırsam starcraft 2 de full ayarada 50 fps alıyorum hatta ara sıra daha da düşüyor dragon age 2 yi de full ayara açamıyorum o da o zaman 40 lara düşüyor sizce ekran kartında bi deformasyon olabilir mi oynarken baska bi sıkıntı yok sıcaklık yükte max65 boşta 30-40 derece az oc var sadece gpu da o da 1050 /1250 yani sc2 de 70-100 arası bi fps almam gerekmez mi ? driverlar son sürümde bu arada. teşekkürler

Hangi Çözünürlükte Oynuyorsun ve Kaç Hz'de
    1440x900 75 hertzde oynuyorum zaten fps 75 üzerine cıkmaz doğal olarak ama bu oyunlarda 75 altına düşmesi de bana düşük gibi geldi ki ara sıra da geçiş anında ani düşmeler oluyor anlamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi besmelesiz -- 15 Ağustos 2012; 21:24:05 >

• quote:

1440x900 75 hertzde oynuyorum zaten fps 75 üzerine cıkmaz doğal olarak ama bu oyunlarda 75 altına düşmesi de bana düşük gibi geldi ki ara sıra da geçiş anında ani düşmeler oluyor anlamadım

Farklı Bir Kaç Oyunda Daha Deneme Yap Yine Anormallikler Varsa Driverları En Baştan Silip Yükle 7850 Bende Aldım Bu Hafta Gelecek Yani Şuan Bende Performansını Net OLarak Bilmiyorum Hangi Modelini Kullanıyorsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thy666 -- 15 Ağustos 2012; 21:26:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thy666

quote:

Farklı Bir Kaç Oyunda Daha Deneme Yap Yine Anormallikler Varsa Driverları En Baştan Silip Yükle 7850 Bende Aldım Bu Hafta Gelecek Yani Şuan Bende Performansını Net OLarak Bilmiyorum Hangi Modelini Kullanıyorsun

Alıntıları Göster
    arkadaşlar 3dmark 11 extremede test yaptım graphics score 3331 cıktı işlemci de 5885 civarı normal mi yani ?

• quote:

arkadaşlar 3dmark 11 extremede test yaptım graphics score 3331 cıktı işlemci de 5885 civarı normal mi yani ?

Alıntıları Göster
    Düşük
  • quote:

Orijinalden alıntı: ErknOzyurt

Düşük

performans olarak yaptım bir de 1440x900 de o da 5732 cıktı graphic olarak
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ErknOzyurt

Düşük

performans olarak yaptım bir de 1440x900 de o da 5732 cıktı graphic olarak

Alıntıları Göster
    Star Craft 2'de AMD kartlar genel olarak düşük performans gösteriyorlar. Özellikle AA aktif edildiğinde ciddi sıkıntı oluyor. Yani düşük performans almanız, o oyun için normal sayılır. Diğer oyunlardaki durumu kontrol edin.

• quote:

Orijinalden alıntı: M@U

Star Craft 2'de AMD kartlar genel olarak düşük performans gösteriyorlar. Özellikle AA aktif edildiğinde ciddi sıkıntı oluyor. Yani düşük performans almanız, o oyun için normal sayılır. Diğer oyunlardaki durumu kontrol edin.

Alıntıları Göster
    graphic score'un 5000-5600 arasında olması lazım kartta bir sorun olabilir yada driver sorunu olabilir. driverı silip tekrar yükleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-15C3E5993

graphic score'un 5000-5600 arasında olması lazım kartta bir sorun olabilir yada driver sorunu olabilir. driverı silip tekrar yükleyin.

Alıntıları Göster
    3dmark11 P ve X skorlarını ss olarak eklersenız yardımcı oluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightwish34

extreme olarak yaptıgımda 3331 cıktı graphic score performans olarak yaptıgımda ise 5700 lü olarak çıktı yani extreme olarak yaptıgımda 5000-5600 mü cıkması lazım
  • quote:

quote:

extreme olarak yaptıgımda 3331 cıktı graphic score performans olarak yaptıgımda ise 5700 lü olarak çıktı yani extreme olarak yaptıgımda 5000-5600 mü cıkması lazım

Alıntıları Göster
    ha extreme skoru muydu o tamam ozaman sonuçlar normal içiniz rahat olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-15C3E5993

Alıntıları Göster
    http://forum.donanimhaber.com/m_64668126/tm.htm konuma bakmanı önerırım

• quote:

peki o zaman içim rahatladı aslında sc2 de genelde 75 fps yazıyor ama ara sıra 50 ye kadar düşüyor (ekran hertz max 75 bu arada) ve oralarda geziniyor anlamadım cpu ile alakalı olablir belki işlemciye yükleniyor çünkü sc2. bu arada bir sorum daha var ben oc yaptım ve 1200/1300 stabil yakaladım sap trixx ile voltajı 1.2 yaptım ancak mesela masaüstüne döndüğümde de voltaj 1.2 de kalıyor düşmesi lazım değil mi ? ya da oyun oynamazken oc yi kapatmak mı gerekir film filan izlerken voltaj artmasın diye ya da masaüstünde .sağolun

• quote:

quote:

peki o zaman içim rahatladı aslında sc2 de genelde 75 fps yazıyor ama ara sıra 50 ye kadar düşüyor (ekran hertz max 75 bu arada) ve oralarda geziniyor anlamadım cpu ile alakalı olablir belki işlemciye yükleniyor çünkü sc2. bu arada bir sorum daha var ben oc yaptım ve 1200/1300 stabil yakaladım sap trixx ile voltajı 1.2 yaptım ancak mesela masaüstüne döndüğümde de voltaj 1.2 de kalıyor düşmesi lazım değil mi ? ya da oyun oynamazken oc yi kapatmak mı gerekir film filan izlerken voltaj artmasın diye ya da masaüstünde .sağolun

Alıntıları Göster
    up babalar

• quote:

Orijinalden alıntı: Infernall

Belliki driver problemi yaşıyorsun test skorların normal gibi oyunlar için driver desteği ve dx gerekli.

bios update değil bir tek bir de daha yeni farkettim sistem 32 bit yani ram en fazla 3.4 görüyor sanırsam ve kullanılabilir fiziksel bellek 2gb olarak görünüyor bundan dolayı olabilir mi ?= (sistem bilgisinden bakınca )
  • quote:

quote:

quote:

Belliki driver problemi yaşıyorsun test skorların normal gibi oyunlar için driver desteği ve dx gerekli.

bios update değil bir tek bir de daha yeni farkettim sistem 32 bit yani ram en fazla 3.4 görüyor sanırsam ve kullanılabilir fiziksel bellek 2gb olarak görünüyor bundan dolayı olabilir mi ?= (sistem bilgisinden bakınca )

Yok o bir sorun yapmaz vga bios updatedende kaynaklanacağını sanmam temiz driverleri tamamen kaldırıp tekrar yükle.Dxide güncelle örnek vereyim nvidia son driveri yükledim dx içinde eksikti ve point blank oyununda max 1280 cozunurluk görüyordu.Gerekli guncellemeler sonrası ancak 1920 cozunurluge ulaştım yani dxde etki eder.

tamam driverları tekrar güncellicem ama tek aklıma takılan 3dmark skorları normal yani ekran kartını yeni aldım bi sorun olmadına emin olabilir miyim ? yani aslında 75 fps üstünü görüyorum oyunda eminim ondan (sc2 de ) ama oyunda ortalık karıştımı fps 50 lere düşüyor az da olsa anlık takılma oluyor bir de bir sorum daha var gpuyu oc yapmadan voltaj ayarlamadan oyunda 1.2 yi görüyor biosta auto ayarlı stok olarak 1.2 olması normal mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E7830F89C

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    starcraft 2 online olarak oynamıyorum internetten baktım 1920x1020 de her şey fullde +100 fps gibi bir fps veriyor ondan şüphelendim bende 50 ye düşüyor diye fightlarda besmele çekip girdim oyuna gene yok :D
  • quote:

starcraft 2 online olarak oynamıyorum internetten baktım 1920x1020 de her şey fullde +100 fps gibi bir fps veriyor ondan şüphelendim bende 50 ye düşüyor diye fightlarda besmele çekip girdim oyuna gene yok :D

yanında verilen cd den tüm drivierlerı felan yükle dx yüklemessen olmaz.Daha sonra biraz daha ustalardan bilgi al gene düzelme olmassa garantinin yolu gözükür
  • quote:

quote:

voltajı elle verdiğiniz için sürekli o voltjada kalır msi afterburner kullanıyorsanız profil oluşturun oc için oyun oynamadığınız zaman resetlersiniz oyuna girerken profili açarsınız.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.