Şimdi Ara

HDD alıcam tercihim nasıl olmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

sistemimi yeni değiştirdim ama hdd baya eski ve yavaş kaldı işin kötüsü 3 hdd var 2 sinde badsector olduğundna sistem kuramıyorum taaaa 90 lı yıllardan 1 tane wd 80 gb vardı ona sistem kurabildim oda baya ağır kaldı sistemden performans alamıyorum :( yeni aldığım sistem sata 3 destekliyor 1 tane sata 3 almayı düşünüyordum ki forumlarda sitelerde gezinirken ssd diskler gözüme takıldı sata 3 hdd ye 200 tl vermeyi düşünüyorum ssd diskler tabiki daha iyi 2 katta fiyatlı sizce sizce hangisi mantıklı? ssd mi sata3 mü?yoksa daha beklemelimiyim yoksa ha beklemişim ha almışım bi farkı olmazmı?

arkadaşlar önümüzdeki ay almayı düşünüyorum ya sata 3 alıcam yada ssd yardımlarınızı bekliyorum son olarak ssd tavsiye eden arkadaşlar hangisi tavsiye eder fiyat performans olarak?

teşekkürler...

• ssd alırsan bir tane de depolama diski alman şart..çünkü ssd lerin kapasitesi yetersiz..
    ama ssd alırsan günlük kullanımda oldukça hız farkı hissedersin..
    bütçene göre hareket et..ssd ler oldukça pahalı
    http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=2828
    http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-sam_sata2_1tb_32mb-1tb-32mb-sata2-7200-rpm-harddisk/productdetails.aspx?I_ID=33504
    hdd nin sata 3 olması veya sata 2 olması hızını etkilemez..
    samsung 1tb veya wd caviarblack serisinden bir hdd almanı öneririm..

• ooppss a katılmakla beraber.paragrafın başında 90 lı yıllardan 80 gb hdd var demeniz tuhafıma gitti .99 yılında bile en fazla kapasiteli hdd 20 gb.yi geçmiyordur herhalde
    SDD henüz alınabilirlik seviyesinde değil.çok pahalı.wd cavair black tavsiye ederim..
  • 90 yıllarda dememin nedeni bahsettiğim hdd 80 gb ve ide baya eski o yüzden lafın gelişi öle dedim :D tavsiyeleriniz için teşkkür ederim peki sata 2 mi sata 3 mü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: pzycho

90 yıllarda dememin nedeni bahsettiğim hdd 80 gb ve ide baya eski o yüzden lafın gelişi öle dedim :D tavsiyeleriniz için teşkkür ederim peki sata 2 mi sata 3 mü?

sata 2 ...sata 3 e gerek yok henüz..
  • aynen sata 3 e hiç gerek yok. Henüz tam performans vermiyor sata 2 şimdilik ideal
  • en sessiz olan neyse onu al ne çektiğimi bir ben bilirim zır zır zır bıktım artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: BluRay_

en sessiz olan neyse onu al ne çektiğimi bir ben bilirim zır zır zır bıktım artık

sessizlik olayında size tamamen katılıyorum. geceleri hdd den gelen ses veya titreşim acaip sinir ediyor, ben de 2 adet seagate 410as 250gb hdd var bir tanesi tamamen sessizken diğeri ise gece gündüz titreşim yayıyor etrafa, ben de ya xp güç ayarlarından kapatıyorum ya da kasayı açıp kablolarını çıkarıyorum. biraz da şans sanırım bu hdd olayı,
  • beyler ssd den vazgeçtim çünkü şu anda gerek yok ama bu iki hdd arasında kaldım

1.SAMSUNG Spinpoint (HD103SJ),3.5inç,1TB,SATA2 3 Gb/s 32 mb cache 7200 rpm 119 tl kdv dahil.

2.WD Caviar Black(WD1002FAEX),3.5inç,1TB,SATA3 6 Gb/s 64 mb cache 7200 rpm 168 kdv dahil.

sistemim gigabyte 890gpa-ud3h mb , 4gb (2x2) viper II ddr3 1333 mhz , amd phenomII x2 555 black edition 4 çekirdek aktif çalışmakta

bu sisteme hangi hdd yi önerirsiniz işletim sistemi olarak win 7 ultimate düşünüyorum.

cevaplarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum bu arada ekran kartı o/b yi kullanıyorum :D
  • Kısa vadede Samsung alman fiyat av avantajı var
    uzun vadede ise WD cavier,

ben olsam 1 TB HDD için WD alırdım, 64 MB lik ön bellek ile samsung HDD ye fark atacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amanhem

Kısa vadede Samsung alman fiyat av avantajı var
    uzun vadede ise WD cavier,

ben olsam 1 TB HDD için WD alırdım, 64 MB lik ön bellek ile samsung HDD ye fark atacaktır.

aynen hatta bunu al :)

http://www.vatanbilgisayar.com/wd-wd1001fals-3.5-1tb-caviar-black-sata-2.0-32mb-cache-7200rpm-harddisk/productdetails.aspx?I_ID=34151

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.