Şimdi Ara

HDD komple silmek nasıl olur ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
22.722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar biliyosunuz format atsak bile hdd içinde bütün bilgilerimiz kalıyor fdisk normal format yavaş format hepsini denedim hdd da bilgi kalıyo bu bilgileri komple silmenin bi yolu varmıdır yada bir prgram falan şöle fabrika temizliğine dönse ?? yardım için şimdiden herkese teşekkür ederim..

• hard disk bölümleme bilgilerini silmen gerek.bunuda windows cdsiyle yapabilirsin
  • FDİSK le gitmiyo mu hepsi
  • Fdisk yapmana rağmen silinmiyen veri neki ya

en iyisi al eline bi tiner bide pamuk sil harddiski tamamdırr
  • quote:

Orjinalden alıntı: sinanbest

Fdisk yapmana rağmen silinmiyen veri neki ya

mizah duygunuz gelişmiş ama fdiskle hiçbir bilginiz silinmiyor aklınızda bulunsun data kurtarma prgramları aynen bilgiyi fotoyu video yu geri getiriyor . hemde çok basit bi şekilde. o yüzden disk silici prglar var. seagate in kendi sitesindede mevcut ama sadece seagate için samsung ex hdd var onu silmek istiyorum onun için yazmıştım başlık. iyi günler ..

bu arada merak eden olursa easy recovery pro prg bütün verilerinizi kurtarıyo bilgilerinize :)

• http://download2.lsoft.net/killdisk.zip
    Active Kill Disk Programı Diskte Bulunan Bütün Sectorlere Rasgele Bytelar Yazarak Diski Temizliyor. Böylece Diskte Bulunan Bilgilerini Tamamının Üzerine Yazmış Oluyorsunuz. Geriye Hiçbir Bilgi Kırıntısı Dahi Kalmıyor.
  • Paragon Disk Wiper isimli yazılımı önerebilirim. Tecrübeyle sabittir.

http://www.disk-wiper.com/
  • @ozkanyavuz ve @kaptandulit arkadaşlar teşekkürler en kısa zamanda deniyip sonucu buraya yazarım başkalarınında fikri olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: bresson

quote:

Orjinalden alıntı: sinanbest

Fdisk yapmana rağmen silinmiyen veri neki ya

mizah duygunuz gelişmiş ama fdiskle hiçbir bilginiz silinmiyor aklınızda bulunsun data kurtarma prgramları aynen bilgiyi fotoyu video yu geri getiriyor . hemde çok basit bi şekilde. o yüzden disk silici prglar var. seagate in kendi sitesindede mevcut ama sadece seagate için samsung ex hdd var onu silmek istiyorum onun için yazmıştım başlık. iyi günler ..

bu arada merak eden olursa easy recovery pro prg bütün verilerinizi kurtarıyo bilgilerinize :)

güzel kardeşim.tabiki fdisk yaptıktan sonra veriler silinmez.fdisk yaptıktan sonra harddiski tek parça yap.sadece C olsun.sonra uzun format yap sektorler üzerine boş veri yazılsın.ondan sonra silinir herşey(önceki bölümleme sektörleride silinmiş olur).hem siz niye bu kadar taktınız bu harddisk yok etme işine bu kadar.
    yoksa CIA mi peşinizde????????

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *RoyalBlue* -- 6 Ocak 2007; 7:29:48 >

• quote:

Orjinalden alıntı: phoenix20

birde buraya bak
    http://forum.donanimhaber.com/m_9859726/mpage_1/key_data%252Cnuker//tm.htm#9859726

teşekkürler arkadaşım güzel bi başlık görmemişim bu linkte anlatılan ve yukarıda ark verdiği örnekler çalışıyo çok ii hepinize tşkler. bu arada peşimde CIA yok kimseden de kaçtıgım yok ben fotografcıyım ve senede bir mutlaka bilgisayar degiştiririm gecen bilg göçtügünde data kurtarma işini ögrendim ve rahatsız oldum çünkü çok basit bi prg var tıklıyon 5 format öncesine kadar gidiyo. bu rahatsız etti bi daha big degiştirirken bu şekilde silip öle vericem. bi çok müşterimin ve benim özl bilgilerim datalarım yetkisiz kişilerin eline geçmez. burası bir paylaşım platformu oldugu için yazdım yardımcı olan ark teşekür ederim .

• Bu da işini görür "Low level format" olayı,ben de bi başlık açıp çaresini kendim bulunca da konuyu tamamlamıştım
    BURADAN
    Harddiski fabrikadan çıktığı hale getiriyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jiddi -- 10 Ocak 2007; 2:12:54 >
  • kurtarma programları yüzdeyüz dosyları kurtarmaz
    hdd temizleme programlarıda hdd nin ömrünü kısaltır
    en iyisi paronayak olmamak tabi hddni satacaksan o ayrı
  • quote:

Orjinalden alıntı: jiddi

Bu da işini görür "Low level format" olayı,ben de bi başlık açıp çaresini kendim bulunca da konuyu tamamlamıştım
    BURADAN
    Harddiski fabrikadan çıktığı hale getiriyor...

• En salam format dos altından yapılan formattır,windows cdsini tak onar seçeneğini seç dosa geçecek oraya format c: yazacaksın
  • quote:

Orjinalden alıntı: Slayer_

En salam format dos altından yapılan formattır,windows cdsini tak onar seçeneğini seç dosa geçecek oraya format c: yazacaksın

slm format c: hiç bir işe yaramıyor hatta fdisk bile yaramıyor low level format yaradıgı söleniyor denemedim. ama hem dosta format hem f disk çektim % 90 bütün veriler yerinde duruyodu. dediğim gibi low level denemedim ama arkadaşların sölediği prglar gayet güzel kill disk daha basit ve hızlı geldi bana . bu arada yabancı forumlarda okudum 5-6 formatta bir yapılırsa hdd daha verimli çalışacagı % 15 lere varan hız artışı saglanacagı yazıyor. burda bilgi alışverişi zor oluyo bazı arkadaşlarımız yazmış olmak için yazı yazıyo yada msj sayısı artsın die yada çok boş zamanları var !! paranoyak olsam bilgisayarı satsam bile hdd satmam gider 50 ytl bi ufak HDD alır onu koyarım içine. maksat paylaşım bilgi alışverişi herkese iyi günler...

• quote:

Orjinalden alıntı: Slayer_

En salam format dos altından yapılan formattır,windows cdsini tak onar seçeneğini seç dosa geçecek oraya format c: yazacaksın

• http://www.iolo.com/ds/3/
    Bir de bu programı dene. İolo firmasına ait Drive Scrubber programı.
  • maxblast programı ile hdd ye bir nevi low level format atılarak hdd tamamen sıfırlanır ve fabrikadan çıktığı hale döner. biraz aramayla bulunabilir ya da googledan maxtorun sitesine girip cd versiyonunu cd ye yazıp yapılabilir. sanırım 160 mb olması lazım cd versiyonu. ancak çok tehlikelidir. tamamlanması diskin boyutuna bağlı olarak saatler sürebilir. örnek olarak 200gb lık bir disk 4-5 saatten fazla sürebilir. elektrik kesintisi olursa bu silme işleminde hdd bir daha kullanılamaz. bazen de işlem bittikten sonra da kullanılamaz hale gelebilir. bu yüzden risklidir ama güzel programdır. hatta piyasada ikinci el hdd leri bu yolla sıfır olarak satanlar varmış diye biliyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.