Şimdi Ara

Hepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük Deneyimim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
3
Favori
3.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sizlere Rayban gözlük alırken yaşatılan mağduriyetleri, çözüm sürecini ve firmaların yalanlarını anlatacağım ki siz bu tuzaklara düşmeyin. Bu sahte ürün satılan sitelerden biri de senelerdir onlarca alışveriş yapmış olduğum hepsiburada sitesi. Bunları yazdığım için herhangi bir maddi kârım olmayacak fakat olursa da reddetmem ! Sırasıyla hepsiburada.com, trendyol.com ve AtasunOptik’teki deneyimlerimi paylaşacağım. Baştan söyleyeyim Atasun optik orjinalini gönderdi. Süreci size detaylıca anlatacağım ki şu iki “BÜYÜK” şirket sıfatlı kuruma güvenip benim yaptığım gibi bir aptallık yapmayın. Baştan söyleyeyim 200-300 liraya RayBan gözlük olmaz. Çok arıyorsanız Aliexpress’e girip RayBin yazın aynıları var, ,hem de 100-150 türk lirası arasında. Almaya çalıştığım gözlük modeli: RAYBAN RB 3447 Round Metal

1-

Hepsiburada.com dan verdiğim sipariş tarihi: 04.03.2019
    Sahte ürün satan firma:
    Demet Optik
    Sahte ürünü satan firmayı tespit edildiği halde halen satış yapmasına izin veren firma:
    hepsiburada.com, nam-ı diğer D-Market Elektronik Hizmetler A.Ş.

Hepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük Deneyimim

İade ettim direk çünkü ayıpsız mislini göndermeleri için dava açsam uzun sürecekti. Ayrıca raybana da bildirdim belirli ölçütlerde fotoğraflar istediler. Birincisinde istedikleri şekilde olmadıklarını söyledileri. İkinci gönderişimde yine olmadığını söylediler ben de artık gönderemedim ürünü kargoya vermiştim iade için, onlarında çözüm süreci berbattı. Gereksiz bir abartı içinde fotoğraf istiyorlar ve istedikleri şekilde gönderiyorum. Müşteriden mi yanalar hepsiburadadan mı anlamadım, güya Rayban, peh ! Demet Optik isimli satıcı 207 TL ödememe rağmen faturayı da 205 tl olarak kesmişti, bu da ayrı bir suç !

Hepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük Deneyimim

Fotoğrafları gördünüz. Orjinal ve replikaların farkının analizini kendiniz yapmanız daha iyi olacak. Replika Rayban gözlük kabının içinde metal düğme yok en basitinden, olanlarda olabilir onlarda A+++ replikadır.
    Rayban kutusunun üzerindeki barkod bulanık gördüğünüz gibi, bu bulanıklık telefonumdan kaynaklı değil, bana gelen kutu aynı fotoğrafta gözüktüğü gibi, barkod vesaire bulanık basılmış. Bu ürün 3. Sınıf bir replika. Atasun optik ve Opmar optiğe gidip karşılaştırdığımda ağırlık farkı cidde derecede ve camı çok kalitesizdi bunun, yağlı gibiydi hemen yağlanıyordu bir iki elime alışımda. Mineral cam kesinlikle değildi.
    Garanti belgesinde Luxottica yerine gördüğünüz üzere Luxotica yazmakta ayrıca. Atasundaki hanımefendi orjinal gözlüğün 1 adet sapını çıkarttığı halde orjinal gözlüğü elime aldığımda orjinali replikadan daha ağırdı. Hepsiburada ilk defa beni pişman etti ve bundan sonra öncelikli tercihim olmayacak çünkü hiçbir telafi yapılmadı, sadece ücretimi geri ödeme zahmetini gösterdiler. Sahte ürün satışına göz yummaya devam. Hiçbir şirket sonsuz değildir böyle böyle toz olur. Ben olsam hepsiburadanın yerinde, bu mağduriyetin sorumlusu şirketi bildirmeyen personelide kovar, sahte ürün satan şirketi de dava ederdim. Bu arada bu yazımı okuduğunuz zaman iletişime geçmeye çalışığ şikayet kaydı oluşturmaya çalışmayın, çünkü bir halt olacağına inanmıyorum. Gerekli incelemeleri sağlayacağınız lafınızı gidin başkalarına anlatın. Bu olaya dek sıkı bir hepsiburada destekçisiydim ki bu şimdiye kadar verdiğim siparişlerden de bellidir.
    Ayrıca hepsiburada.com sahte diye yaptığım ürün yorumunu da yayınlamadı. O yapılan yorumların hepsi yalan neresi orjinal. Ama artık ilişkimizi gözden geçireceğim. İsmi neydi sitenin: hepsi burada. Gerçekten de her halt oradaymış gördük sağolun !

2-

trendyol.com dan verdiğim sipariş tarihi: 14.03.2019
    Sahte ürün satan firma:
    Trendyol (Herhangi bir 3. Şahıs değil direk kendisi)
    Ödediğim tutar: 378.98 tl kargo hariç
    Bu siteden ilk siparişimde 1. Sınıf replika geldi aşağıda paylaşacağım, replika olduğunu anladığım için ayıpsız olanıyla değişim için geri gönderdim ve bu sefer 3. Sınıf berbat ötesi bir gözlük geldi,, onu da paylaşacağoım. Bildiğin düpedüz dalga geçiyorlar. İade etmek durumunda kaldım, diğer haklarımı kullanacağımı söyledim fakat bu gibi sahte-k-âr siteler süreci uzattığı için yanaşmadım. Kendileriyle yazışmalarımıda sizinle paylaşacağım tabii ki, hepiniz görün. İçim biraz olsun soğusun. Bunu sahte satan site diğer ürünleri orjinal satar mı siz de bunu düşünün biraz, merak ediyorum fikirlerinizi..
    Bu ürünün farkı dediğim gibi birinci sınıf bir replika. Kutusu, garanti belgesi vesaire orjinal hissi verdi. Sonra gözlük kabını alıp içine baktığımda o metal düğmeninin iç kısımda olmadığını gördüm. Tahminimce bu gözlük aslında tam replika değil yarı replika. Sağ ve sol cama tırnağımla vurduğumda gelen ses farklıydı ve sol cam tam oturmamıştı. Sağ cam ise mineral cam gibi ses veriyordu. Gözlük kabını sahte koyup sol gözlük camınıda değiştirince 380 tl gibi bir rakama satabiliyorlar demek ki. Ürünün sahte olduğunu belirttim. Değişim istedim başta yanaşmadılar. Tüketici mahkemesine gideceğim diyince kıvırdılar biraz. Fakat anladığım kadarıyla iyice cezalandırmak için en kötü replikalarını gönderdiler, üstelik bir de hadlerini bilmeyip çikolata koymuşlar. Dalga geçtiler başka açıklaması yok aksini savunamazlar. Şimdi size yarı orjinal gözlüğün fotoğraflarını paylaşacağım.

Faturada gördüğünüz gibi Rayban yazmamakta diğer sahte üründe olduğu gibi hani hepsiburada olan yerden aldığımdaki gibi. Arkadaşlar bakın bu kriterlerden biriside faturada RAYBAN yazısı ve modeli olması gerek. Bu arada fotoğraflarda bazı yerleri sansürlüyorum herhangi bir hata vesaire yok. Elimden geldiğince sorularınız olursa cevaplamaya çalışacağım. Ayrıca bu forumda ithalatçı ismi olan Hipo dış ticaret hakkında birisi resmi tedarikçilerden demişti, burdan anlıyoruz ki yalan. Bu ürünün kutusundaki baskı da bulanıktı.

Hepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük Deneyimim

Ürün fotoğrafları bunlar daha sonra firmaya bildirdim. Paylaşıyorum konuşmayı.

Hepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük Deneyimim

Bir geri dönüş olmayınca başka bir gün tekrar yazdım ve ekran görüntüsü aldım yine buyrun:

Hepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük Deneyimim

Çok uzatmak istemiyorum başka konuşmalarda var değişim için ürünü istediklerine dair. İkinci kez de yine sahte gönderdiler kısacası ve bu sefer en kötü replikaydı, diğeri en azından yarı orjinal gibiydi. Kredi kartı ekstre ödemem yaklaştığı için iade ettim, kabul etmeyeceklerini sadece inceleme için gönderebileceğimi söyleyip numara çektiler bana. İade için kargo kodu çıkmıyormuş artık sadece inceleme için varmış, hadi inandık tamam. Değişimden gelen ve yanına nestle çikolata koyarak dalga geçtikleri gözlük: (çikolatayı paylaşmıyorum ama orjinal sanırım, çikolatayı yemedim)
    Hepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük Deneyimim

Bu kullanma kılavuzun arkasında kare kod vesaire yoktu ilk gönderdikleri üründen farklı olarak, çünkü aşırı çakma, hepsiburada bile bu kadar dandik olanı göndermedi.

3-

(Başarıya ulaştığım firma) Atasun Optik
    Arkadaşlar salak salak yerlerden gözlük almayın sözüm meclisten dışarı. En son Atasun Optikten sipariş verdim. 548 tl idi. Yeni üye indirimi ve karta özel kampanyamla beraber aldım biraz daha uygun oldu benim için. Gelen ürünü görünce zaten gerçek ürün olduğunu anladım. Şuan yazdıklarım biraz firma reklamı yapıyor gibi gösteriyor beni evet reklamını yapıyorum çünkü ürün gerçek. Yıllardır hepsiburadayı tavsiye ettim çevreme binlerce liralık alışveriş yaptım noldu ? Hiçbir şey. Memnun kalmadım sonuç bu işte. Atasun optik bu yazımı okuduktan sonra bir güzellik yapmak isterse çok memnun olurum eğer yapmazsa da sorun değil zaten memnunum kendilerinden, sağolsunlar 😊

Orjinal ürünün faturası farklı, kutusu farklı, garanti belgesi farklı. Ürünü bana ayakkabı kutusunda büyüklükte bir kutu içerisinde gönderdiler ve gayet iyi bir fikirdi. Hediye temizleme spreyi ve bezi de vardı. Bez kalitesini çok beğenmedim ama hediye sonuçta, ince bir davranış. Bu arada Rayban ın göndermiş olduğu gözlük mendilini de pek beğenmedim, biraz eski gibi geldi bana. Kutusunun etiketli kısmını başka bir yüzeyde çektim unutmuşum çekmeyi o an.

Hepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük DeneyimimHepsiburada Rayban Gözlük, Trendyol Rayban Gözlük ve Atasun Rayban Gözlük Deneyimim

Ben bun yazıları hazırlamak için 4 saatimi harcadım, neredeyse günümü. Sizden ricam orjinal ve sahteler arasındaki farkı daha düzenli ve özet biçimde toplamanız bunun altına mağduriyet yaşanmaması için. Gerekli her şeyi paylaştım ama artık bezdim bu durumdan. Yazarken şu sırada yazarsanız daha iyi olur bence: Sağ ve sol sapların iç kısımlarının farkları, Fatura da isim farkı, kutunun dış etiket farkı, kutu kapağını açınca gözüken alarm farkı, kutu kapağındaki kod farkı ve ölçü farkı. Ayrıca gözlük kabının içindeki farklılıklar vesaire, garanti belgesi farkı. Ayrıca sahteci firmalardan bir telafi halen maddi olarak beklemekteyim, yaparlar yapmazlar kendileri bilir. Şikayet kaydı oluşturup konuyu geçiştireceksenizde yazmayın gidin işinize bakın.

• dolce gabbana emperio armani gucci prada persol vs bu gözlüklerin orjinallini nasıl anlarsın ?
  • Emeğine sağlık hocam ben de ray ban düşünüyorum 500 tl de az para değil, modeli de beğendim hayırla kullan
  • kazık. aynılarını eminönü'nde 5 liraya satıyorlar.
  • Faydalı konu uplamış olalım.

Marka takıntım olmadığı için optikçiye gidip 180 liraya "Fratelli Rossetti" marka bi gözlük almıştım geçen yaz. Memnunum. Hafif, gözlük sapları eğilip bükülebilir olduğu için direkt yüzüme göre şekil alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heyea -- 5 Nisan 2019; 22:22:6 >
  • Hocam maalesef bilmiyorum fakat bu saatten sonra Atasun optiğe güvenim tam, umarım hepsiburada gibi güvenimi kırıp mağduriyet yaşatmazlar bir gün
  • Seddul kullanıcısına yanıt
    Eyvallah sağolasın, bir ürün alırken uzun vadeli kullanmak için alıyorum, o yüzden sıkılmayacağım bir modelse daha mantıklı bir seçim oluyor bence. Her sene gözlük alan biri değilim bazıları gibi. Rayban ın kendisinde fiyat 2 katı neredeyse.
  • bu ara hıcbırsey alınmaz hersey cok pahalı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Marcus Glory

kazık. aynılarını eminönü'nde 5 liraya satıyorlar.
    200 tl vermek yerine eminönünden 20 liraya alınıp 50 liraya bir de cam taktırılır mantıklı
  • Emeğine sağlık baya uğraşmışsın illa ki katkısı olacaktır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kasabalidayi

Emeğine sağlık baya uğraşmışsın illa ki katkısı olacaktır..
    Replikalı bu farkları dikkate alarak yaparlar belki artık
  • Hocam hepsiburada sitesinde. Satıcı mağaza Hepsiburada.com olan ürünlerin sahte olma olasılığı nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: egemencamagac1

Hocam hepsiburada sitesinde. Satıcı mağaza Hepsiburada.com olan ürünlerin sahte olma olasılığı nedir ?
    Hocam bir link yükleyin bakalım az çok anlarız herhalde net kesin diyemem ama, çok ucuza olmuyor 200-300 e kısacası. Daha önce almadan önce araştırmıştım baya ama deneyimlerim bu yönde oldu maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: talhagulsen

Hocam bir link yükleyin bakalım az çok anlarız herhalde net kesin diyemem ama, çok ucuza olmuyor 200-300 e kısacası. Daha önce almadan önce araştırmıştım baya ama deneyimlerim bu yönde oldu maalesef.

Alıntıları Göster
    Şuan baktım hepsiburada kendisi rayban satmıyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.