Şimdi Ara

her türlü bir tezatlık var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • nereye bakarsanız bakın bir tezatlık söz konusu mesela bir şey duymuştum her asker dünyayı kontrol etme isteğine sahipdir diye şimdi bakıyorsunuz asker en çok kontrol edilen ama en çok kontrol etmek istiyor yani herşeyde var bu mesela bir dizide diyor du ki o tanrı olamaz haşa o zaten bir köleydi diyor adamda cevap veriyor bir tanrıya haşa daha nasıl güzel bir başlangıç olabilir diyordu yani hayat hep tezatlıklar dolu mesela bakıyonuz çok çalışan emekli oluyor çalışmıyor falan yani ben buna yay taktiği diyorum mesela yayın ipini rasgele atsan kesinlikle düzgün olmaz ama yaydayken düzgün sen bir şeyi ne tarafa çekersen öbür tarafa kaçıyor bu işin kuralı budur mesela dünya yaşam deriz dimi dünyadakilere ama dünyanın içinde karadelik var onu ben tahmin ediyorum tabi yani yaşamın düşmanı yani ölülerde var mesela neyse bay

• Hocam torbacınızın numarasını verir misiniz ?
  • ne içtiysen aynısından istiyorum
  • Helga Türk erkeklerine bayılıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya arkadaşlar güneş olmasa çoğu şeyi göremeyiz ama güneşe bakamıyoruz gözümüz acıyor bakınca yani nerdeyse bakamıyoruz güneş yokkende neredeyse göremiyoruz
  • Sanki sen ıkınıyormuşsun gibi hissettim nedense.
  • ne veya nasıl olsun isterdin ?
    iyi olmasa kötüyü nasıl bilecektin ?
    güzel olmasa çirkini nasıl bilecektin
    vs.vs.
  • Faydalı konu
  • Zıtlık diye Bi kavram mümkün değildir. Tezatlık anlağımızın oluşturma zorunda kaldığı koordinat için sınır değer belirleme ya da sınır çizme halidir.

Sınır geçilemeyecek olanı beyan ederse zıtlık değil girilmesi yasak olan ya da haram denen şey belirlenir.

Yani zıtlık değil helal iyi ise zıtlık haram olandır. Ve bu bölge girilmez yer olarak helalin mehazı(kaynağı) olamaz.

Yokun zıttı hiç bir zaman var olamaz. Yokluk eşyaya şayi(yaygındır) hiç bir anında varı olumlayamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HADO77 -- 1 Mart 2019; 11:47:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • HADO77 kullanıcısına yanıt
    Sen harbiden kafayı sıyırmışsın.
  • noktalama işaretlerini sana öğretmediler mi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.