Şimdi Ara

Herkes devlete 1000 lira verse, 3 ay maaş almasak? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
3.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-400988AF7

Bu mesaj silindi.
    sana fikrini soran oldu mu, vasat herif

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zendo kullanıcısına yanıt
    Seviyeni beğendim vasat olmayan arkadaş.

Blok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Galayev

Kardeşim iyide bende zaten böyle bir duzene karşı olduğum icin, artık şu damatlarin devrinin gecip gitmesinin ve adam gibi insanlarin su hukumetin basina gecmesini savunuyorum . Tüm bunlar olursa sonrasinda bu hukumetten dunyanin borcu kalacak basimiza.
    Özelleşmiş bir dünya kurum. Devletin kazanci bir vergiye kalmış. Bunlarjn artik kalkmasi, imf faiz olayinin yok olmasi , bir iki aylik bir sıkıntıdan sonra , gercek anlamda refah seviyesinin yüksek oldugu bir ülke olabilmek icin böyle birsey neden olmasinki.
    Düşünsene bi ya iktidar değişmiş, bizimde akıllı devlet liderlerimiz akıllı makam sahibi yönetici lerimiz var.
    Adamlar napsin ? Köprü dür , hastanedir alayı borç la. Hazine diye bisey kalmamis. Elbette vergileri vs duzenleyerek ve düzgün kullanarak neler çıkar ortaya fakat düşünsenize durumu iyi olan herkesin bin er lira devlete bağışladığı nı.
    Millet okadar daralmış ki devlet e para vermek lafini duyunca çıldırdinız :))))

Alıntıları Göster
    Dostum bak hatalı olduğun nokta şu, anlattıkların iyi güzel de, sende devletin halktan para almasını o kadar normalleştirmişsin ki gözünde bu normal geliyor.
    Şöyle düşün, sen herhangi bir taraf tutmayan vatandaşsın, yöneticiler değişiyor, borçlardan kurtulmak için halktan yine para istiyor, ne düşünürsün :D
    En başta böyle bir durumda zaten herkesin tekrar antipatisini kazanırlar. En başta yapmasın biraz geliştikten sonra yapsın dersen de, e buna ihtiyaç kalmaz zaten gelişimin adımları atıldıktan sonra 3 ay halktan para toplayıp kısa yoldan halletmek yerine 1 sene sürsün kendini çeviren ekonomi içinde ödensin yani. Nereden tutulursa tutulsun mantıklı bir yanı kalmıyor, taşıma su ile değirmen dönmeez. Başa kim gelirse gelsin böyle bir durumun söz konusu bile olması durumunda "e biz kaz mıyız gelen yoluyor giden yoluyor" moduna girecektir herkes. Bilmiyorum, en azından benim aklıma yatmadı.

• Kısaca mantığınız şu
    "Devlet millet için yoktur, millet devlet için vardır"

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam dediğinizi çok iyi anlıyorum teşekkürler yazınız için.
    Böyle bir ömür sıkıntı yaşamaktansa adaletiyle hükmeden biri gelsede , koparsa bizden, kurtulsak bu şart lardan. Adam akıllı kasası dolu, üretebilen bi devlet olsak. Satılan onca fabrikayı devlet tekeli altında toplasa. Elektrik gaz gibi önemli kaynakları devlet alsa . Bankalar vs tekrar millete devlete ait olsa.
    Ama tabiki tepki veren, delimisin, ilk okul ? vs diyenlerde haklı. Vatandaş okadar bunalmış ki bisey de denmiyor.

• Hayalin güzel. Gerçekler öyle değil malesef.
  • Allah razi olsun eksiğin çok hissedildi bot kardeş..

Herkes devlete 1000 lira verse, 3 ay maaş almasak?

• Niye 3 ay karın tokluğuna çalışayım, başa gelecek memleketi yemeye baştan başlasın diye mi Zaten her ay maaşımın 3te 1ini gelir vergisi olarak veriyorum bir de üstüne yediğime içtiğime yaktığım benzine eşek yüküyle vergi ödüyorum. Daha ne vercem bu devlete kalkınabilmesi için? Böbreğimi mi? Bu kadar ağır vergiye kalkınamıyorsak yapacak bir şey zaten yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ReaLGz -- 30 Nisan 2020; 22:49:6 >
  • Zendo kullanıcısına yanıt

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yıllardır bu dediğini vergilerle fazlası ile yapıyoruz

Sonuç ise ortada, istediğini getir başa değişmeyecek.
  • Bir CHP li kardeşiz olarak parti fark etmez ülke için değer ama parayı yemeseler vakıflar falan yaparım ne olacak 15 ay askerlik yaptik aylık 30 TL ye 5 paket sigara anca alınıyor du . Bu herşeye inanan olduğu sürece ben ümidim yok

• Günah Günah kullanmayın öyle maddeler.
  • E bağış kampanyası var, sen versene kardeşim. Koy dekontunuda buraya.
    Örnek ol.

• o coktan hesaplandı herkeste 10 tl var onun pesıne dustuler geç kaldın .. sen ruya falan mı gordun delıkanlı?
  • Garibandan 1000 lira alınacağına milyonerlere göz dikerim açıkçası. Herkesi kendiniz gibi sanmayın, 100 liraya adam bıçaklayacak insanlar var, siz 1000 lira vermek diyorsunuz.
  • Kapitalist bir düzende neyin peşindesiniz anlamadım ki? Bu videoyu seyredin de gerçekleri görün artık...
    Halktvyoutube
    Emin Çapa: Devlet solcu olsun, sistem kapitalist
    https://www.youtube.com/watch?v=2gJ3MMCOtsU

• Böyle birşey mümkün değil.Devlet zaten herkesten vergi alıyor kimse bedavaya yaşamıyor.Hatta bu alınan vergi dünya standartlarının çok üzerinde yani kısa Türkiye'de vergi bir kişinin gelirinin nerede ise %73'ü oranında evet yanlış duymadınız %73 zaten hayat standartlarının berbat olmasınında sebebi.

Dünyada bu oran %40 ABD'de daha düşük.Çünkü orada genel bir devlet imajı yok.

Türkiye'de şuanki gelirle birşey yapamıyorsan in kardeşim tepeden zaten hane halkına fakirleşmeden başka birşey sunmuyorsun.Zaten diyorum ya kişi başı %74 vergi diyorum daha ne alacaksın en ucuz şey insan canı ve emeği zaten bu lanet coğrafyada.Tek kuruş vermez kimse verende açıkça enayidir.Tosuncukların bitmemesinin nedenidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M3lank0lik -- 1 Mayıs 2020; 20:57:2 >
  • Buna gerek yok, yandaşa para yedirme, vergiyi iyi kontrol et ve gelir dağılımını düzenle yeter. Milyonlarca vergi cezası af edilip af edilen devlete 10 da birini bağış yaptı diye hayır sever oluyor.
  • Ev geçindirmeyen nasıl belli oluyor hemen.

• Reis istesin 3 aylık değil 12 aylık maaşımıda veririm. Hatta hayatım boyunca karın tokluğuna çalışırım. Çünkü paramın ülkemin bekası için kullanılacağını adım gibi bilirim.

Fakaaaaaaaaaaaaaaaaat..

Eko veya yavaş gelirse bırak 3 aylık maaşımı 1 lira bile bağışlamam. Paranın nereye gideceğini hepimiz biliyoruz =)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.