Şimdi Ara

HiMedia Q12-II (Android+BluRay 3D+HMDI-1.4+XBMC+AirPlay+Miracast+DLNA+INCELEME) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.071
Cevap
28
Favori
69.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: gimmeluck

quote:

Orijinalden alıntı: Sancak Bilgisayar

Asıl site bu =>http://himedia-tech.cn

Yukarıdaki site romanyadaki distrübütörün sayfası.
    3TB HDD desteği var ( hatta 4TB bile desteklediği söyleniyor )

Optik giriş yok , AV-Out tan koaksiyel kablo ile (kutu içeriğinde var) digital ses alabilir veya HDMI üzerinden de HD sesleri amfi'den alabilirsiniz.
    Amfi yoksa Digital ve HD sesleri tv'ye HDMI üzerinden stereo olarak verebiliyor.

hahh ben de bunu soracaktım, Öncelikle süper bir atılım teşekkürler.

1-
    video oynatıcıda veya hdmi out ayarlarında Ses çıkışı 2 şekilde ayarlanabiliyor mu? : yani DTS, DD ve özellikle "HD sesler" hdmidan amfiye pass yapılabiliyor mu? istenirse hdmidan ham stereo TVye direk çıkabililiyordur zaten o kesin.

2- Wifi üzerinden sorunsuzca iso blueray izlendiği yazılmış .. fazla iddialı olmuş.

Kullanıdıgınız routerlar özel mi? şu en kalitelilerinden 1gb/s destekleyen, stabil, markalı modeller.
    Çünkü çoğumuzun evinde olan ve "teoride" 50mbps destekleyen uyduruk modemler var. iso blueraylerin 30-40mbps datalarını stabil aktarmada yetersiz kalacaklardır.
    Buffer süresini uzatarak 10mbps lık ripli filmlerde belki sorun olmaz.

Alıntıları Göster
    hahh ben de bunu soracaktım, Öncelikle süper bir atılım teşekkürler.

1-
    video oynatıcıda veya hdmi out ayarlarında Ses çıkışı 2 şekilde ayarlanabiliyor mu? : yani DTS, DD ve özellikle "HD sesler" hdmidan amfiye pass yapılabiliyor mu? istenirse hdmidan ham stereo TVye direk çıkabililiyordur zaten o kesin.

2- Wifi üzerinden sorunsuzca iso blueray izlendiği yazılmış .. fazla iddialı olmuş.

Kullanıdıgınız routerlar özel mi? şu en kalitelilerinden 1gb/s destekleyen, stabil, markalı modeller.
    Çünkü çoğumuzun evinde olan ve "teoride" 50mbps destekleyen uyduruk modemler var. iso blueraylerin 30-40mbps datalarını stabil aktarmada yetersiz kalacaklardır.
    Buffer süresini uzatarak 10mbps lık ripli filmlerde belki sorun olmaz.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ses Ayarları :

HDMI Output : 1) Close 2) Auto 3)Lpcm 4) Raw
    SPDIF Output : 1)Lpcm 2) Raw
    HBR Degrade Output : 1) Auto 2) Raw 5.1 3) Raw 7.1

Cat5 100Mbps lik kablo ile PC'nin paylaşımındaki 3D Bluray ISO ları sorunsuzca oynatabiliyor.
    Bu dosyaları şimdiye kadar ağ üzerinden takılmadan oynatabilen tek cihazlar Dune HD lerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sancak Bilgisayar -- 29 Mayıs 2014; 10:58:33 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MadenMakine

Bilgilendirmeler için teşekkürler.

Benim sorum bu 3d filmlerdeki altyazı problemi.
    Yani bu cihaz bir 3d film için normal bir srt formatındaki altyazıyı sorunsun gösteriyor mu?

evet

İlginiz için teşekkürler.

Yanlış anlaşılma olmaması açısından tekrar teyit almak için soruyorum.
    Altyazı gömmekten vs. bahsetmiyorum.

Sorum tam olarak:

Normal indirilmiş bir 2d srt altyazıyı hiçbir işleme tabi tutmadan, sadece 3d filmin bulunduğu klasöre atarak tv de sorun yaşamadan izleyebiliyor muyuz?
  • cihazda keşke dahili bluetooth olsaydı.

usb bluetooth alıcı ile deneme yapıp ps3 kolu bağlanabilirmi bu cihaza.

ps3 kolu bağlayıp bazı emulatörler (ps1-n64-gamecube-ds-neo geo-mame vb.) ve gamepad destekli oyunlarda cihazı oyun makinesinde döndürülebilir.

umarım test eden çıkar.
  • Ses sistemleri için passtrough varmı ona göre bende alcam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Player ONE

Ses sistemleri için passtrough varmı ona göre bende alcam

Tabi ki passtrough var.
  • quote:

quote:

quote:

Bilgilendirmeler için teşekkürler.

Benim sorum bu 3d filmlerdeki altyazı problemi.
    Yani bu cihaz bir 3d film için normal bir srt formatındaki altyazıyı sorunsun gösteriyor mu?

evet

İlginiz için teşekkürler.

Yanlış anlaşılma olmaması açısından tekrar teyit almak için soruyorum.
    Altyazı gömmekten vs. bahsetmiyorum.

Sorum tam olarak:

Normal indirilmiş bir 2d srt altyazıyı hiçbir işleme tabi tutmadan, sadece 3d filmin bulunduğu klasöre atarak tv de sorun yaşamadan izleyebiliyor muyuz?

Aynen dediğini gibi " Normal indirilmiş bir 2d srt altyazıyı hiçbir işleme tabi tutmadan, sadece 3d filmin bulunduğu klasöre atarak tv de sorun yaşamadan izleyebiliyorsunuz ".

• quote:

Orijinalden alıntı: XeNoMoRpH

Merhaba bende bugun icerisinde siparis vermeyi dusunuyorum tek kafama takilan 3d isolarda bd-25 lere de destek veriyor mu? Harici bir hdd deki bd25 isolari sorunsuz aciyormu

Yaklaşık 50 Tane 2D - 3D iso ile denemeler yaptık ve bunların içinde remux vs... değişik türden 2D-3D Bluray ler vardı.
    Açamadığı veya oynatamadığı olmadı.
  • Player ONE P kullanıcısına yanıt
    quote:

Ses Ayarları :

Bu işinizi görecektir.
  • quote:

quote:

Merhaba bende bugun icerisinde siparis vermeyi dusunuyorum tek kafama takilan 3d isolarda bd-25 lere de destek veriyor mu? Harici bir hdd deki bd25 isolari sorunsuz aciyormu

Yaklaşık 50 Tane 2D - 3D iso ile denemeler yaptık ve bunların içinde remux vs... değişik türden 2D-3D Bluray ler vardı.

Ben aldım ama bütün gün nedense kargolanmadı
  • quote:

Orijinalden alıntı: onkal

quote:

Ses Ayarları :

Bu işinizi görecektir.

tanm tersi,
    passthrough sormus arkadaş,
    RAW lar işinizi görecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Teacher

quote:

quote:

Ben aldım ama bütün gün nedense kargolanmadı

Kargolandı
  • bende bir tane aldım bugun ogleden sonra kargoya verilmiş
    tek kafama takılan konu bu cihazdan 5+1 sesleri nasıl alacağım malum optik cıkıs yok
  • ogleden sonra bende aldım kargoya verilmiş tek aklıma takılan konu 5+1 sesleri nasıl nasıl alağağım malum optik cıkıs yok

yanlıs bakmadıysam cevirici cihaz parası neredeyse
  • ogleden sonra bende aldım kargoya verilmiş tek aklıma takılan konu 5+1 sesleri nasıl nasıl alağağım malum optik cıkıs yok

yanlıs bakmadıysam cevirici cihaz parası neredeyse
  • Almayi planliyorum fakat Airplay performansi hakkinda bilgi verebilirmisiniz? Goruntu kalitesi, hizi? Macbook, ipad baglanti problemi oluyor mu?
  • Evet özür dilerim yanlış söylemişim;
    Lpcm player üzerinde çözerken raw avr üzerinde çözülüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artillery

Almayi planliyorum fakat Airplay performansi hakkinda bilgi verebilirmisiniz? Goruntu kalitesi, hizi? Macbook, ipad baglanti problemi oluyor mu?

İpad ve iphone ile airplay performansı piyasada satılan goruntu aktarici cihazlardan belirgin derece daha iyi.

Airplay aktariminda bir sorun goremedim.
  • Koaksiyel bağlanti var mi ?
  • üzerime alınıyorum malesef bir optik girişar birde input aux var l/r
  • quote:

Orijinalden alıntı: batuhan57

üzerime alınıyorum malesef bir optik girişar birde input aux var l/r

Resmini çekip buraya upload edermisin.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.