Şimdi Ara

HiMedia Q12-II (Android+BluRay 3D+HMDI-1.4+XBMC+AirPlay+Miracast+DLNA+INCELEME) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.071
Cevap
28
Favori
69.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xbmc player cok guzel yalniz cok fazla ayari var , yeni kullanicilar icin bildiginiz saglam bir kaynak var mi?
    Birde altyazilarda turkce karakter sorununa rastladim , ayarlarindan turkceyi secmeme ragmen sorun duzelmedi?
  • Merhaba,
    Cihaza heveslendik. XMBC heycanlandırdı. herşey tamam.... Sipariş vericem....

Optik Ses çıkışı yok... HDMI ile de aktaramıyorum.

Hayal kırıklığı yaşadım sabah sabah :)

HiMedia Q12-II 'in bir üst modelinde büyük ihtimalle olacaktır ancak kim bilir ne zaman çıkar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alkali Feldispat

Xbmc player cok guzel yalniz cok fazla ayari var , yeni kullanicilar icin bildiginiz saglam bir kaynak var mi?
    Birde altyazilarda turkce karakter sorununa rastladim , ayarlarindan turkceyi secmeme ragmen sorun duzelmedi?

Hem cihazın yeni fw'si hem de Himedia'nın yeni XBMC versiyonu (türkçe karakter uyumlu) yakında çıkıyor.
    Veya ilgili videonun altyazı dosyasını not defteri ile açıp kodlama türünü "UTF8" olarak seçip kaydettiğinizde XBMC üzerinde türkçe karakterleri görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sancak Bilgisayar -- 30 Mayıs 2014; 11:25:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoMeOkTaY

Merhaba,
    Cihaza heveslendik. XMBC heycanlandırdı. herşey tamam.... Sipariş vericem....

Optik Ses çıkışı yok... HDMI ile de aktaramıyorum.

Hayal kırıklığı yaşadım sabah sabah :)

HiMedia Q12-II 'in bir üst modelinde büyük ihtimalle olacaktır ancak kim bilir ne zaman çıkar.

Optik malesef yok , koaksiyel var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sancak Bilgisayar

quote:

Xbmc player cok guzel yalniz cok fazla ayari var , yeni kullanicilar icin bildiginiz saglam bir kaynak var mi?

Hem cihazın yeni fw'si hem de Himedia'nın yeni XBMC versiyonu (türkçe karakter uyumlu) yakında çıkıyor.

kesin bir tarih yok heralde daha, kendi playerı ile idare edicez o zaman
  • Ses sistemi bu
    http://www.samsung.com/ae/consumer/tv-audio-video/home-theatre/dvd-home-theater/HT-F453HK/ZN-spec

Koaksiyel olup olmadığını bilmiyorum üstat. Yine sizden aldığım r6s+ kullanıyorum. Ancak biliyorsunuz buna XMBC kurulmuyor. O yüzden HiMedia iyi bir seçenek.
  • Himedia Q5-II kullanıcısı olarak Android cihazlar içerisinde Himedia cihazlarını film oynatma konusunda tek geçerim, bu işi kusursuz yapıyorlar. Elimde Nand bellekli olanı vardı, satıp aynısının Emmc olanını aldım. Q5 II'yi aldıktan sonra da elimdeki Dune HDTV 301'i hiç kullanmadım ve sattım, o kadar iyi yani... Ses kalitesi kusursuz diyebilirim. Cihazı alınca klavye fare seti de almanızı tavsiye ederim. Benim Q5 II'de yaşadığım ve yazılım kaynaklı olduğuna inandığım ve Necati Bey de yardımcı olursa Himedia'nın düzeltmesini beklediğim bazı ufak tefek pürüzler var, bunların bazılarının kimse farkına bile varmayacaktır. Necati Bey Himedia'ya iletebilirse memnun olurum. Sanırım Q5 II ile Q12 II'nin yazılımları temelde aynıdırlar. Bunları Q12 II'de denemenizi rica ediyorum :

- Cihazı Logitech MK240 seti ile birlikte kullanıyorum. Klavye ayarlarını nasıl yaparsanız yapın "@" sembolünü yazmak için "Alt Gr + Q + shift" kombinasyonunu kullanmanız gerekiyor. Shift'e basmadan olmuyor. Başka klavye ile durum farklı olabilir, bilmiyorum.

- Cihazda Boat Browser kullanıyorum, herhangi bir sitede (facebook, donanımhaber vs) bir şey yazarken alt satıra geçmek istediğinizde "enter" tuşu ile alt satıra geçmiyor, Facebook'ta da "enter" ile yazı paylaşımı yapılamıyor. Bu da benim klavyeye özgü olabilir tabi, başka klavye ile denemedim. Başka browser ile durum nasıl hatırlamıyorum.

- Cihazda dil ayarını Türkçe yapınca, "Media Center" yazılımı avi dosyalarını listelemiyor ve listelediği dosyalar alfabetik sırada olmuyor. Bunu da yazılımlar çözerler. İngilizce bırakılınca sorun yok.

- Yazılım root'lu değil, acaba Himedia, root'lu yazılım yapar mı veya root etmenin bir yolu var mı sormakta fayda var.

Bunlar dışında cihaz kusursuz, daha hiçbir dosyayı oynatmakta zorlandığını görmedim. İnternet üzerinden izlenen videolarda da takılma yapmıyor. Özellikle medya oynatıcı ağırlıklı kullanacak olan arkadaşların kafası başka cihazlara hiç gitmesin derim. Bir ihtimal Amlogic S802-H işlemcili cihazlar buna rakip olabilir ama onlarda da 3D ISO yok sanırım.

• quote:

quote:

quote:

ilgili videonun altyazı dosyasını not defteri ile açıp kodlama türünü "UTF8" olarak seçip kaydettiğinizde XBMC üzerinden izlediğiniz filmin altyazısında türkçe karakterleri görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sancak Bilgisayar -- 30 Mayıs 2014; 11:52:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Seko92

Himedia Q5-II kullanıcısı olarak Android cihazlar içerisinde Himedia cihazlarını film oynatma konusunda tek geçerim, bu işi kusursuz yapıyorlar. Elimde Nand bellekli olanı vardı, satıp aynısının Emmc olanını aldım. Q5 II'yi aldıktan sonra da elimdeki Dune HDTV 301'i hiç kullanmadım ve sattım, o kadar iyi yani... Ses kalitesi kusursuz diyebilirim. Cihazı alınca klavye fare seti de almanızı tavsiye ederim. Benim Q5 II'de yaşadığım ve yazılım kaynaklı olduğuna inandığım ve Necati Bey de yardımcı olursa Himedia'nın düzeltmesini beklediğim bazı ufak tefek pürüzler var, bunların bazılarının kimse farkına bile varmayacaktır. Necati Bey Himedia'ya iletebilirse memnun olurum. Sanırım Q5 II ile Q12 II'nin yazılımları temelde aynıdırlar. Bunları Q12 II'de denemenizi rica ediyorum :

- Cihazı Logitech MK240 seti ile birlikte kullanıyorum. Klavye ayarlarını nasıl yaparsanız yapın "@" sembolünü yazmak için "Alt Gr + Q + shift" kombinasyonunu kullanmanız gerekiyor. Shift'e basmadan olmuyor. Başka klavye ile durum farklı olabilir, bilmiyorum.

- Cihazda Boat Browser kullanıyorum, herhangi bir sitede (facebook, donanımhaber vs) bir şey yazarken alt satıra geçmek istediğinizde "enter" tuşu ile alt satıra geçmiyor, Facebook'ta da "enter" ile yazı paylaşımı yapılamıyor. Bu da benim klavyeye özgü olabilir tabi, başka klavye ile denemedim. Başka browser ile durum nasıl hatırlamıyorum.

- Cihazda dil ayarını Türkçe yapınca, "Media Center" yazılımı avi dosyalarını listelemiyor ve listelediği dosyalar alfabetik sırada olmuyor. Bunu da yazılımlar çözerler. İngilizce bırakılınca sorun yok.

- Yazılım root'lu değil, acaba Himedia, root'lu yazılım yapar mı veya root etmenin bir yolu var mı sormakta fayda var.

Bunlar dışında cihaz kusursuz, daha hiçbir dosyayı oynatmakta zorlandığını görmedim. İnternet üzerinden izlenen videolarda da takılma yapmıyor. Özellikle medya oynatıcı ağırlıklı kullanacak olan arkadaşların kafası başka cihazlara hiç gitmesin derim. Bir ihtimal Amlogic S802-H işlemcili cihazlar buna rakip olabilir ama onlarda da 3D ISO yok sanırım.

Hem Q5-II hem de Q12-II için root dosyası elimizde var ve bir süre sonra buradan paylaşırız.
    Menü ayarlarında İngilizce seçeneği defaultta kalmasında yarar var. Zira sizin de dediğiniz gibi Türkçe veya başka bir dil seçildiği takdirde bazı video dossyalarını (avi vb..) listeleme sorunu var. Bu sorundan da üreticiyi bilgilendirdik , üzerinde çalışıyorlar.

Zaten yeni yazılım çıkmak üzereymiş , çıkınca tekrardan bir kontrol ederiz.

• Harici ses dosyası deneyen oldumu ?
    xmbc veya diğer oynatıcılar ile video seyrederken harici ses ile oynatabiliyormu ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

ilgili videonun altyazı dosyasını not defteri ile açıp kodlama türünü "UTF8" olarak seçip kaydettiğinizde XBMC üzerinden izlediğiniz filmin alyazısında türkçe karakterleri görebilirsiniz.

Teşekkürler umarım sorunu çözen bir yazılımı gelir...

• arkadaşlar cihaz hakkında çok fazla bilgim olmadığından,okuduklarım kadarıyla bu cihazın yapabildikleri :

- hdmi kablosuyla tv.ye, wi-fi veya kablolu olarak da internete bağlanarak tv.yi android bir pc.ye çevirebiliyor
    - harici bir kaynaktan okuduğu media dosyalarını tv.de gösterebiliyor ( bunu kablosuz nasıl yapabildiğini anlayamadım)

bunların dışında yapabildiği başka yetenekleri var mı? xbmc nedir,ne işe yarar? vs almayı düşündüğüm bu cihaz hakkında kısaca bilgi veren olursa çok sevinirim.
  • Öneride bulunmam sıkıntı yaratmaz sanırım?
    Şu an bildiğim tek Türkçe kaynak burası
    http://forum.xbmctr.com/index.php
  • quote:

Orijinalden alıntı: rfve

Harici ses dosyası deneyen oldumu ?
    xmbc veya diğer oynatıcılar ile video seyrederken harici ses ile oynatabiliyormu ?

Denemedim ama zannediyorsam BSPlayer ile harici ses dosyayı oynatabilir.
  • quote:

Hem Q5-II hem de Q12-II için root dosyası elimizde var ve bir süre sonra buradan paylaşırız.
    Menü ayarlarında İngilizce seçeneği defaultta kalmasında yarar var. Zira sizin de dediğiniz gibi Türkçe veya başka bir dil seçildiği takdirde bazı video dossyalarını (avi vb..) listeleme sorunu var. Bu sorundan da üreticiyi bilgilendirdik , üzerinde çalışıyorlar.

Zaten yeni yazılım çıkmak üzereymiş , çıkınca tekrardan bir kontrol ederiz.

Rica etsem Q12-II root doyslarını paylaşırmısınız? İnceleme ve testlerimde bazı programlar root haklarını istiyor. Tam bir inceleme yapmak istiyorum.
  • http://www.mediafire.com/download/yds8c665ccfe0kf/HimediaROOT.rar

Rar'dan çıkardığınız klasörün içindeki root.bat adlı toplu işlem dosyayını bilgisayarda çalıştırın.
    Gelen siyah ekranda Himedia Q12 in aldığı IP adresini siyah DOS ekranına yazın ve ENTER'a basın.
    Daha sonra cihaz kendini kapatıp açacaktır.

Cihaz açılınca Uygulamalar ekranın çıkan SuperUser dosyanı açın ve Tamam diyin.

Hepsi bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sancak Bilgisayar -- 30 Mayıs 2014; 14:40:08 >
  • Sancak Bilgisayar kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler eve geçince deneyeceğim.
  • quote:

http://www.mediafire.com/download/yds8c665ccfe0kf/HimediaROOT.rar

Rar'dan çıkardığınız klasörün içindeki root.bat adlı toplu işlem dosyayını bilgisayarda çalıştırın.
    Gelen siyah ekranda Himedia Q12 in aldığı IP adresini siyah DOS ekranına yazın ve ENTER'a basın.
    Daha sonra cihaz kendini kapatıp açacaktır.

Cihaz açılınca Uygulamalar ekranın çıkan SuperUser dosyanı açın ve Tamam diyin.

Hepsi bu kadar.
    Sanalpazardan az önce sipariş geçtim umarım yarın elime ulaşır.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Teacher

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: XeNoMoRpH

Merhaba bende bugun icerisinde siparis vermeyi dusunuyorum tek kafama takilan 3d isolarda bd-25 lere de destek veriyor mu? Harici bir hdd deki bd25 isolari sorunsuz aciyormu

Yaklaşık 50 Tane 2D - 3D iso ile denemeler yaptık ve bunların içinde remux vs... değişik türden 2D-3D Bluray ler vardı.
    Açamadığı veya oynatamadığı olmadı.

Ben aldım ama bütün gün nedense kargolanmadı

Kargolandı

Yanlış yere kargolanmış malesef.Kargo biraz dolaşıp elime geçicek herhalde .1gün daha bekleyeceğiz artık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• myhdplayer.de sitesinde yayınlanan yazılımlar orjinal mi acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.