Şimdi Ara

HiMedia Q12-II (Android+BluRay 3D+HMDI-1.4+XBMC+AirPlay+Miracast+DLNA+INCELEME) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.071
Cevap
28
Favori
69.027
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    cihazı bugun aldım gorunce inanamadım wdtv live var bu cihaz 4/1 i okadar parayı bunamı verdim dedim
    ses sisteminin fotosunu ekliyorum

birde soyle bir sey mumkunmu filmi seyrederken tv nin optik cıkısınnı anfinin optik girişine bağlasam 5+1 sesleri alabilirmiyim acaba

HiMedia Q12-II (Android+BluRay 3D+HMDI-1.4+XBMC+AirPlay+Miracast+DLNA+INCELEME)

• TV sesleri iletebiliyorsa sorun olmaz. Mesela benim LCD AC3 sesleri iletebiliyor ama lisansı olmadığı için DTS sesleri iletemiyor.
  • Bugün elime geçti. Temel amacım sorunsuz bir şekilde arşivimdeki 1080, 720p filmleri oynatabilmekti. wd tv live arkadaşıma geri vermem gerektiği için media player arayışındaydım. Bu ürünü çok beğendim, gerçekten çok küçük. mkv filmleri sorunsuz bir şekilde oynatıyor, takılma yok, tepki süresi çok iyi hızlı bir cihaz. Kumandası burayı okuyunca endişelendirmişti, şimdilik ben bir sorun göremedim, her açıdan rahat bir şekilde kontrol edebiliyor. Tek sorunum belki ben bir şeyi atladım birlikte verilen kablosuz mouse takılarak kontrol ediyor, sürekli kapandı, bilgisayarımda kullandığım logitech m215 ile değiştirdim sorun yok. Bilgisayarda ise herhangi bir sorunu olmadı. Browserdan online film ayrıca bir keyif. ağa bağlandı ancak paylaşımdaki klasörlerimi görmüyor. Bu konuda temel yardıma ihtiyacım var. IP, klasör gibi ayarları nasıl yapacağız?

ed. ağ ayarlarını yaptım 4 gb lık mkv bir filmi ağ üzerinden takılmadan oynattı. ileri geri gittiğimde ilk 10-15 sn birkaç kez takıldıktan sonra devam etti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meselin -- 30 Mayıs 2014; 21:45:07 >

• cihazı 4 saattir kurcalıyorumm müthis wdtv live var ama bu yanında baska birsey

birkaç sorum olacak ilk olarak

xbmc de hddmi gösterdim filmleri afişleme nasıl olacak şlk yapmam gereken bu
    xbmc de eklentileri neredn nasıl kuraraım özellikle live tv yi
    son olarak ios hangi programı indeireceğiz kumanda için

tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi batuhan57 -- 30 Mayıs 2014; 21:53:58 >
  • HDMI üzerinden passthrought çıkış alabildim anfime. Ancak koaksiyel çıkışı bulamadım. Yanında verilen kablo (sarı, beyaz, kırmızı) composit kablo. Bu kablonun hangi ucu koaksiyel çıkış sağlıyor? Benim anfim için sorun yok ama HDMI girişi olmayan anfiler için opitk olmadığına göre tek çözüm koaksiyel.
  • burakc B kullanıcısına yanıt
    o kablo tüplü tvler için koaksiyel ses kablosu ayrı alınacak tahminimce
  • Nas üzerindeki dosyalarıma ulaşamadım ve xbmc'de filmleri tanıtmama rağmen izleyemedim. Bir kaç 3d filmde (.iso olmayan) 3d tuşuna bastığımda aletin seri numarasının olduğu Çince bir ekran geliyor.
    Sanırım Kullanma Kılavuzuna ihtiyacımız var. :)
    Kutu içeriğinden çıkmadı ithalat yaptığınıza göre mutlaka Türkçesi vardır elinizde bir yerlere yüklemeniz mümkün mü?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakc

HDMI üzerinden passthrought çıkış alabildim anfime. Ancak koaksiyel çıkışı bulamadım. Yanında verilen kablo (sarı, beyaz, kırmızı) composit kablo. Bu kablonun hangi ucu koaksiyel çıkış sağlıyor? Benim anfim için sorun yok ama HDMI girişi olmayan anfiler için opitk olmadığına göre tek çözüm koaksiyel.

Yanında verilen kablo AV-Out kablosudur.
    Yani hem Audio hem de Video aktarımı yapabilir.
    Beyaz ucu ses sisteminizdeki koaksiyel çıkışa bağladığınızda dijital ses alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onkal

Nas üzerindeki dosyalarıma ulaşamadım ve xbmc'de filmleri tanıtmama rağmen izleyemedim. Bir kaç 3d filmde (.iso olmayan) 3d tuşuna bastığımda aletin seri numarasının olduğu Çince bir ekran geliyor.
    Sanırım Kullanma Kılavuzuna ihtiyacımız var. :)
    Kutu içeriğinden çıkmadı ithalat yaptığınıza göre mutlaka Türkçesi vardır elinizde bir yerlere yüklemeniz mümkün mü?

Bu tür cihazların genelinde kullanım klavuzu değil de hızlı başlatma klavuzuz çıkar.
    İçinde çıkmadı mı ?

Diğer özelliklerin hepsi Android ile alakalıdır ve standart android bilgsini gerektirir.
    XBMC ise başlı başına bir başlık gerektirir

• quote:

Orijinalden alıntı: batuhan57

o kablo tüplü tvler için koaksiyel ses kablosu ayrı alınacak tahminimce

Yanında hediye verilen AV-Out kablo ile cihazı

1) Tüplü tv'lere video çıkışı yapmak için kullanabilirsiniz.
    2) Amfiye Koaksiyel ses bağlantısı yapabilirsiniz
    3) Amfiye Analog Ses bağlantısı yapabilirsiniz.
  • kumanda üzerinde bulunan tv segmesini kullanabiliyor muyuz? Universal bir kumanda gibi ancak sitesine de baktım bulamadım tuş kodları falan mı var? Ya da süs mü amaçlı :)
  • Sancak Bilgisayar kullanıcısına yanıt
    Genelde bu tür cihazlarda kullanma kılavuzunun olduğu cd veriliyor en azından benim şimdiye kadar aldığım cihazların hepsinde böyleydi. :)
    Bahsettiğiniz hızlı başlangıç kılavuzu çıktı kutudan ama sadece bağlantılardan bahsediyor.
    Android bilgim kısıtlı ve sevmiyordum da öğreneceğim artık :)
    Xbmc ayrı başlık ayrı ve derin bir konu pc'de kullanıyorum ama android üzerinde tüm ayarlara müdahale edemiyorum sanırım root yapmak gerekiyor?

• Xbmc konusunda detayli bir rehber gerekiyor artik

• XBMC ile ilgili detaylı bir video hazırlayacağım kısa süre içinde. Ayrıca bu cihazla ilgilide video inceleme hazırlayacağım. Cihaz bence çok başarılı. Tek yapamadığım koaksiyel çıkış oldu. HDMI üzerinden RAW olarak anfiye iletiyor. Ancak koax olarak maalesef sonuç alamadım. İçinen çıkan kablonun beyaz ucunu anfinin koax girişine girdim. Ayarlardan HDMI Sound close yaptım. Spidif RAW seçtim. Reboot ettim. Ancak ses gelmiyor. Anfide koax girişi seçili. HDMI RAW seçip reboot edince ancak ses geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakc

XBMC ile ilgili detaylı bir video hazırlayacağım kısa süre içinde. Ayrıca bu cihazla ilgilide video inceleme hazırlayacağım. Cihaz bence çok başarılı. Tek yapamadığım koaksiyel çıkış oldu. HDMI üzerinden RAW olarak anfiye iletiyor. Ancak koax olarak maalesef sonuç alamadım. İçinen çıkan kablonun beyaz ucunu anfinin koax girişine girdim. Ayarlardan HDMI Sound close yaptım. Spidif RAW seçtim. Reboot ettim. Ancak ses gelmiyor. Anfide koax girişi seçili. HDMI RAW seçip reboot edince ancak ses geliyor

xbmc gercekten cok iyi olur cihaz gercekten cok iyi beklediğim gibi degil felaket

xbmctr ye uye olmaya calısıyorum yok her yonü ile güzel bir rehber hazırlarsan repolar eklentiler live tv iptv süper olur

yuksrılarda sordum ama cevap alamadım iphone için kumanda eklentisi varmı varsa adı nedir acaba

• iphone yani ios için xbmc eklentisi bulman kolay olur. XBMC yi de android launcher yaparsan otomatik olarak wifi kumandan olmuş olur.
  • Cihazla şu anda çözemediğim sorunlar var. mouse u görmüyor bunu nasıl halledebiliriz acaba .

birde ekran benim sony tv ye tam oturmuyor çerçevelerde boşluklar var . hangi ayar gerekiyor

• Xbmc'de ayarlarda video çıkış çözünürlüğünü 1280x720p'den başka bir şeye değiştiremiyorum herkeste böyle mi bu?

• Bu cihaz ile pioneer bdp 140 veya 150 yi kıyaslarsak görüntü kalitesi olarak fark var mı veya hangisi daha iyidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onkal

Xbmc'de ayarlarda video çıkış çözünürlüğünü 1280x720p'den başka bir şeye değiştiremiyorum herkeste böyle mi bu?

Ayni sorun bende de var degistiremedm cozunurlugu, duzeltebilen var mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Efilyan -- 31 Mayıs 2014; 20:15:28 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.