Şimdi Ara

HIS HD 2600XT Overclock

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar HIS HD2600XT kullanıyorum .Sistemimde Catalyst 8.7 yüklü. Control center da ATI Overdrive menüsünden 100 mhz artış sağlanabiliyor. Bu performans artışı ATI tool ile yapılmış kadar etkili mi?

Bide Rivatuner ile overclock yaparken 40-50 mhz artışta pc nin ekranı kararıyo. Bende restart atmak zorunda kalıyorum. Bunun sebebi ne?

• ben onun agp versiyoun var riva tunerle yapıoyorum işlemciyi 863 bellegide 1450 yapıorum fanıda 100%100 yapıorum ve cok fark oluyor ki seninki bide his daha bi farklı olur riva tuneri kullan kasanın kapagınıda ac iyi günler
  • Aslında ati overdrive dan yapmışsın atitool dan yapmışsın arada bir fark yok performans artışı olarak yalnız atitool da çıktığın frekansları test etme imkanın var mesela senin kartının default gpu hızı 600 ise birden 700 yapma acele etme yani.önce 610 yap atitoolda test et testi geçince 620 yap böyle böyle kartın sınırını bul kartın takoz bir kart ta olabilir veya sonic toxic vs.modellerdense fazla bi artış beklemek frekanslarda.Yani stabil olsun benim olsun.mesela 690 da kart stabil atitoolda artifact(görüntüde bozulma--atitoolda o dönen küp de veya etrafında sarı noktalar vs) yoksa sağlam ağır bir oyuna gir mesela crysis ,grid gibi 20 dakika falan oyna sorun yoksa başardın demektir.Aynı şeyi bellek için yap sonra .Kart ısısını kontrol etmeyi unutma.
  • o kartı atı tool desteklemez.. Riva Tuner'le yapman gerekiyo overclocku. 40-50 mhz lik artışta ekran kararması ilginç bi durum. ancak eğer kartın HIS ICEQ Turbo'ysa 830 mhz oluyo gpu hızları 50 mhz artırınca 880 mhz olur.2600xtlerde 860 mhz sınırı var bioslarında o yüzden kilitlenebilir. o kartın GPU sınırı 860 mhz dir. Ancak ramler için bi sınır yok. Benim 2600 xt 800/1400'den 860/2000 mhzlerde çalışabiliyodu oyunlarda. sende bi dene bakalım. Riva Tuner'le ramlere yüklen
  • quote:

Orjinalden alıntı: saddamx

o kartı atı tool desteklemez.. Riva Tuner'le yapman gerekiyo overclocku. 40-50 mhz lik artışta ekran kararması ilginç bi durum. ancak eğer kartın HIS ICEQ Turbo'ysa 830 mhz oluyo gpu hızları 50 mhz artırınca 880 mhz olur.2600xtlerde 860 mhz sınırı var bioslarında o yüzden kilitlenebilir. o kartın GPU sınırı 860 mhz dir. Ancak ramler için bi sınır yok. Benim 2600 xt 800/1400'den 860/2000 mhzlerde çalışabiliyodu oyunlarda. sende bi dene bakalım. Riva Tuner'le ramlere yüklen

Hocam 860 Mhz kilidi var bu doğru fakat, gpu sınırı 860 Mhz değil. Lütfen tam olarak emin olmadan yazmayalım. Mesela, Amd Gpu Clock Tool ile 870 ve üstü denerseniz kabül edecektir. Size kendi yaptığım testlerin linkini vereyim;

http://forum.donanimhaber.com/m_19650075/mpage_1/key_//tm.htm#19650075

Bu linkte kalem (pencil) mod yapılmış hali var ama normalde de 890 Mhz gibi bir şey yapıyordu kart. Kalem ile modladıktan sonra 985 Mhz yapmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaRKN' -- 30 Ağustos 2008; 0:22:09 >

• quote:

Orjinalden alıntı: talhagercek

quote:

o kartı atı tool desteklemez.. Riva Tuner'le yapman gerekiyo overclocku. 40-50 mhz lik artışta ekran kararması ilginç bi durum. ancak eğer kartın HIS ICEQ Turbo'ysa 830 mhz oluyo gpu hızları 50 mhz artırınca 880 mhz olur.2600xtlerde 860 mhz sınırı var bioslarında o yüzden kilitlenebilir. o kartın GPU sınırı 860 mhz dir. Ancak ramler için bi sınır yok. Benim 2600 xt 800/1400'den 860/2000 mhzlerde çalışabiliyodu oyunlarda. sende bi dene bakalım. Riva Tuner'le ramlere yüklen

Hocam 860 Mhz kilidi var bu doğru fakat, gpu sınırı 860 Mhz değil. Lütfen tam olarak emin olmadan yazmayalım. Mesela, Amd Gpu Clock Tool ile 870 ve üstü denerseniz kabül edecektir. Size kendi yaptığım testlerin linkini vereyim;

http://forum.donanimhaber.com/m_19650075/mpage_1/key_//tm.htm#19650075

Bu linkte kalem (pencil) mod yapılmış hali var ama normalde de 890 Mhz gibi bir şey yapıyordu kart. Kalem ile modladıktan sonra 985 Mhz yapmıştım.

Gpu sınırını ben biostan kilitli olduğu için demiştim yoksa hiç bir kart için önyargılı konuşmak mantıklı değil. hangi kartın ne yapıcağı belli olmaz. Benim HIS HD 3850 düz modeli, Iceq turbolardan daha fazla çıkıyo. Yanlış yazdığım bişi yok sen yanlış anlamışsın

• Dostum amacım sorun çıkarmak değil.

860 Mhz bios kilidi var fakat bu büyük bir sorun değil.

Yanlış yazdığın yeri kalın olarak alıntı yapıyorum.

quote:

o kartın GPU sınırı 860 mhz dir.

Bu yazdığın genel olarak yanlış biliniyor. Kartın son sınırı 860 Mhz değil, tek söylediğim bu.

Hızaşırtma yaparken 860 değilde 870 ya da 880 yaparsanız kabül edecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaRKN' -- 30 Ağustos 2008; 20:54:01 >
  • benimde bir sorum olacaktı konuyu açan arkadaşa ayıp olmazsa bende de msi rx2600xt var. 800/1400 def hızda 512mb gddr3 lü ve pasif soğutmalı modeli. bir çok kartta hatta 2600xt lerin bazılarında bile 2000 mhzlere kadar çıkabiliyor bellekler. aynı şekilde benim kartta aynı değerlere çıkar mı stabil bir şekilde. kasa soğutması iyi o yüzden sıcaklık problemi yaşayacağımı sanmam. boşta en fazla 40 derece görüyorum yükte ise 55 lerde. bilgisi olan arkadaşlardan yardım istiyorum. oc için hangi sürücü, hangi program, hangi yöntem iyidir? bu kartla ilgili sınırlar bellimidir? yapan arkadaşlar varsa bu kartla en fazla kaça kadar, nasıl çıkılır? şimdiden teşekkürler arkadaşlar cevaplarınız ve yorumlarınız için.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.