Şimdi Ara

hız ölçüm

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arakadaşlar merak ettim arabaların hızları nası ölçülüyor ¿

ilk başta aklıma dişli oranı dervir sayısı ile bişiyler geldi ama boşa atınca hız 0 olmuyor

• Hocam Opel servisi bizim araç için bir açıklama yapmıştı. Aracın hız göstergesi sapıtmıştı böyle kafasına göre çalışıyordu falan

Hız ölçümünü ABS sistemiyle birlikte bir şey yapıp yol bilgisayarına aktarıyor demişlerdi. Yani mekanikten çıkıp tamamen elektroniğe geçilmiş durumda hız ölçümünde. Ama detayları bilmiyorum tabiki Servisin yalancısıyım.
  • Arkadaşım eski araçlarda ve yenilerin genelinde şanzıman çıkışında km teli veya sensörü olur ve bu gösterge paneline iletilirşanzıman çıukışınıda debriyajada bassan boşada atsan teker bağlantısını kesemediğinden tekerler ne derse o olur. yanlız son dönemlerde bazı lüks araçlarda abs sistemi gibi sensörlerle ölçüldüğünü bende duydum.
  • peki bişi sorcam c 4 we tepmra da hız göstergesi dijital(başka hangi arabalarda war bilmiom)
    ve hız ölçümünün tekerlele yapıldığını söylüyorsunuz

şimdi bu arabalarda abs olmasa ve fren esnasında tekerler kitlense hız 0 olarak mı ölçülecek ¿
  • quote:

Orjinalden alıntı: nactumu

peki bişi sorcam c 4 we tepmra da hız göstergesi dijital(başka hangi arabalarda war bilmiom)

şimdi bu arabalarda abs olmasa ve fren esnasında tekerler kitlense hız 0 olarak mı ölçülecek ¿

temprada kesin ama c4 te emin değilim şanzıman çıkışına bağlı... yani sen bu araçlardada abs olmasın frene bas çekiş olan tekerlerin ikiside kilitlesin bunlarda sıfır gösterir...

• quote:

Orjinalden alıntı: Fiatci

quote:

Orjinalden alıntı: nactumu

peki bişi sorcam c 4 we tepmra da hız göstergesi dijital(başka hangi arabalarda war bilmiom)

temprada kesin ama c4 te emin değilim şanzıman çıkışına bağlı... yani sen bu araçlardada abs olmasın frene bas çekiş olan tekerlerin ikiside kilitlesin bunlarda sıfır gösterir...

merak ettim şimdi
    hemen temprayı kaçırıp
    20 30 la giderken fren yapıp görmem lazım

şaka bi yana öğrendiğim ii oldu
    merak ediodum nası ölçtüklerini

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.