Şimdi Ara

HONDA CIVIC (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
0
Favori
11.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • renault meganın liste fiyatı değil bu fiyat.kampanyalı satış fiyatı.şu anda liste fiyatlarına bakarsan çok uçuk rakamlar görürsün.şu anda da renault da geçerli bir kampanya yok benim bildiğim.
    honda da kasa yenileneceği için kampanya devam ediyor.27 e LS yi veriyorlar.28 e LS otomatik.
    az önce damla honda nın web sitesinde gördüm.9 milyara 12 ay %0 faizle kredi veriyorlarmış.
    quote:

Orjinalden alıntı: specops

liste fiyatı 34 sen 30a aldın

bişey sorcam renault megane da liste fiyatı 27300 23e alabilirmiyim acaba ? ne dersiniz ?
  • Civic yeni kasaya ne zaman geçecek acaba ben bu kasadaki görüşlerimi söyleyeyim
    rüzgar konusunda sunroofdan ses gelmiyor gerçi rüzgar sesi az-çok alıyor ama abartılı değil
    optitrum göstergeleri gözokşuyor fazla yansıyo diyen arkadaşlar ordan biraz azaltsınlar ışığını
    motor ve yürüyen aksam muhteşem 7000d-d civarınada devir kesiyor
    bana kalırsa yol bilgisayarı da konabilirmiş bu arada yapılan araştırmaya göre türk civcivi japondan sonra 2. sırada imiş
  • quote:

Orjinalden alıntı: jeandan

Civic yeni kasaya ne zaman geçecek acaba ben bu kasadaki görüşlerimi söyleyeyim
    rüzgar konusunda sunroofdan ses gelmiyor gerçi rüzgar sesi az-çok alıyor ama abartılı değil
    optitrum göstergeleri gözokşuyor fazla yansıyo diyen arkadaşlar ordan biraz azaltsınlar ışığını
    motor ve yürüyen aksam muhteşem 7000d-d civarınada devir kesiyor
    bana kalırsa yol bilgisayarı da konabilirmiş bu arada yapılan araştırmaya göre türk civcivi japondan sonra 2. sırada imiş

dostum senin yazdıklarına katılıyorum. ben de ilk başta sunroof dan ses geliyor sanmıştım...ama ordan ses gelmiyor..yalnız dendiği gibi biraz rüzgar sesi alıyor...bu ses çok abartılı değil...özellikle orta süratlerde çok fazla hissedilmiyor..ama mucur yollarda sanırım özellikle arka lastiklerin içinden ve alttan yol sesi var...civic ls lerde kalitesiz lastikden dolayı bu ses daha fazla imiş..benimki es full modelinde kaymak asfaltta 120-140 arasındaki hızlarda rahatsızılık verici fazla bişi yok....ama sıfır sessiz bir arabam olsun isterdim doğrusu..bu konuyu da araştırıryorum....
    optitron gece yan cama yansıyor doru iyi de yan cama bakan kim canımmm.....ama o canlı renkler muhteşem hiç bir arabada bu canlılık yok onu söleyim....
    hondanın VTEC teknolojisine sanırım kimsenin bir lafı yok...bir söz sölemeye bile gerk yok..bu sitede özellikle senin araba daha güçlü benimki daha güçlü tarzı tartışmalara civic sahipleri girmiyor bile...0-100 km 9.5 benim es modelinin.
    son hızlarda henüz deneme yapmadım..en son 200 km hız yaptım o da otobanda...ama 7000 devire felan çıksam sanırım 220-240 ları görmesi lazım...ben henüz kırmızı bölgeye bile yaklaşmadım....
    yol bilgisayarı aslında maliyet olarak ucuz bişi...ama honda bazı özelliklerin bozulma ya da müşteri memnuniyetsizliği yaratmasını engellemek için ağırdan alıyor...yoksa honda bunun en iyisini yapacaktır bence.....

ben bir civic kullanıcısı olarak ne yakıtından ne kullanımından ne motorundan şikayetçi değilim.ama ses yalıtımının biraz daha iyi olmasını isterdim....

• Bendeki de ES full. eklemeliyim ki, vites kutusu da çok zevk veriyor kullanırken. Benim en bayıldığım özelliklerinden biri de arka farların dört daire biçiminde yanması. Süper bir spor hava katıyor araca.

Beni tek düşündüren yanı, bagajın yüksek olmaması. Derinliği iyi de (zaten bu sayede 420 litre), yüksekliği de az biraz daha fazla olsaydı
    72 Ekran bir TV alınca arabaya koymak bayağı bir zor. Arkadan bagaja zaten girmiyor. kapıdan sokarken de fazlaca bir kol gücü istiyor. Örnek olarak söyledim. Ama derinliği çok şeye yetiyor. Kurbanda iki ailenin payı rahat sığdı arkaya, diğer eşyalarla birlikte ( 3 kova et + bir çuval et + montlarımız + başka paketler + alet erdavat)

Bir de bazıları eleştiriyor, otomatik klima dijital göstergeli değil diye. walla benim için herşey gayet net kullanırken. Zerre eksiklik hissetmiyorum klima özelliklerinden. Dijital göstergeli olsa ne yazar. Artı, panel çok sadeymiş. Ben spor araba gibi hissettiğimden arabamı, sade konsol benim için daha iyi. Belirtmek de isterim ki, bu ES versiyonunu direkt radyo/kaset/CD çalar olarak aldım. Kaç tane oto sıfır arabada standart veriyor böyle?

Sevgiler.

• Civic gerçekten beklentileri karşılayan sahibini üzmeyen Hem yakıt ekonomisi hemde performans veren bir araç ..

Yol sesine gelince maalesef yol sesi Civic lerin sorunu ancak bir çok firma bu işe el attı kapı izalasyonuyla bu sesin %60 ını kesebiliyorlar ( denendi ve onaylandı tarafımızca )

Civic sahiplerinin genel bakışı araçlarının İyi olması bir çok araçdaki donanıma sahip olmalarına karşın konsolu sade tutulmuş VTEC teknolojisiyle hergeçen gün birçok kullanıcının kalbini kazanmaya devam ediyor .. Yeni kasa Civic lerin Şubat ayında gelicek olmasına rağmen halen satış rakkamları iyi gidiyor.. Ve şu anda satılan kasaların 0 ları bitince 2. elleri şimdiki 2. el fiyatlarından en az 2 milyar daha değer kazanıcak..

Honda Civic geçmiş yıllardada hiçbir kasasında Müşterilerini üzmemiş aksine onları bu markaya bağlamıştır...
  • benim tahminim honda 2001 den beri üretmiş olduğu bu vtec ıı teknolojili civicte çok başarı sağladı ülkemiz için...zaten bu kadar uzun süre bu civici üretmeye ve satmaya devam etmesi ve yollarda binlerce civicin gezmesi bunu kanıtlıyor.belki de yeni çıkacak civic bile bu eski (şu anki kasa) kasanın tahtını kıramayacak.

ufak tefek eksiklikleri olabilir ama pozitif yanları bunları örtüyor...sürüş zevki her şeye bedel bence...

quote:

Orjinalden alıntı: EREN {SaNSaR}

Civic gerçekten beklentileri karşılayan sahibini üzmeyen Hem yakıt ekonomisi hemde performans veren bir araç ..

Yol sesine gelince maalesef yol sesi Civic lerin sorunu ancak bir çok firma bu işe el attı kapı izalasyonuyla bu sesin %60 ını kesebiliyorlar ( denendi ve onaylandı tarafımızca )

Civic sahiplerinin genel bakışı araçlarının İyi olması bir çok araçdaki donanıma sahip olmalarına karşın konsolu sade tutulmuş VTEC teknolojisiyle hergeçen gün birçok kullanıcının kalbini kazanmaya devam ediyor .. Yeni kasa Civic lerin Şubat ayında gelicek olmasına rağmen halen satış rakkamları iyi gidiyor.. Ve şu anda satılan kasaların 0 ları bitince 2. elleri şimdiki 2. el fiyatlarından en az 2 milyar daha değer kazanıcak..

Honda Civic geçmiş yıllardada hiçbir kasasında Müşterilerini üzmemiş aksine onları bu markaya bağlamıştır...

dostum kapı ses yalıtımı hakkında bigi versene....
    rüzgar sesi yan kapılardanmı geliyor sence...
    ziebert bu konuda çözüm öneriyor ama emin değilim...

• yapılabileceğin en fazlası, tam gövde izolasyon değil mi zaten Ziebart'ta? Farkını verip yalıtımı tam gövde yaptırıverin (alt kısım + kapı içleri + motorun sırtına yakın kısımlar). SOnra yıllar boyu kullanılacak bu araba. Bir kere yaptır tam olsun.

Ben sıfır aldıktan hemen bir hafta sonra yaptırdığım için tam gözde yalıtımı, farkı hissedemedim fazla. Yani aldığımda zaten ses almıyormuş gibi satın almış oldum .
  • Ziebart ın yaptığı alt kısım ve kapı içleri , en çok sesi içeriye geçiren kısım kapıların alt kısımları.. Bu kısımlara uygulanan ses ızalasyon malzemesi sonucunda sesin % 60 gibi kesildiğinin garantisini veriyorlar..

Fiyat anlamında ne kadara yapıyorlar bilemiyorum ben geçen sene 98 model H/B aracın kapı döşemelerini bir arkadaşla birlikte söküp içlerine izalasyon malzemesi döşedik ( amatörce ) ancak o amatör iş bile baya işe yaramış yol sesinin ( 98 lerde fazla ses yok ) çoğunu kesmişti.. (( Kapı döşemesini sökmek sorun değil ama toparlamak biraz zor birde içinden çıkan yapışkan sıvı her tarafınıza bulaşıyor garip akıcı bir madde war dikkat edin ))

quote:

Orjinalden alıntı: hazemeteo

benim tahminim honda 2001 den beri üretmiş olduğu bu vtec ıı teknolojili civicte çok başarı sağladı ülkemiz için...zaten bu kadar uzun süre bu civici üretmeye ve satmaya devam etmesi ve yollarda binlerce civicin gezmesi bunu kanıtlıyor.belki de yeni çıkacak civic bile bu eski (şu anki kasa) kasanın tahtını kıramayacak.

ufak tefek eksiklikleri olabilir ama pozitif yanları bunları örtüyor...sürüş zevki her şeye bedel bence...

quote:

Orjinalden alıntı: EREN {SaNSaR}

Civic gerçekten beklentileri karşılayan sahibini üzmeyen Hem yakıt ekonomisi hemde performans veren bir araç ..

dostum kapı ses yalıtımı hakkında bigi versene....
    rüzgar sesi yan kapılardanmı geliyor sence...
    ziebert bu konuda çözüm öneriyor ama emin değilim...

• quote:

Orjinalden alıntı: ugurBJK

yapılabileceğin en fazlası, tam gövde izolasyon değil mi zaten Ziebart'ta? Farkını verip yalıtımı tam gövde yaptırıverin (alt kısım + kapı içleri + motorun sırtına yakın kısımlar). SOnra yıllar boyu kullanılacak bu araba. Bir kere yaptır tam olsun.

Ben sıfır aldıktan hemen bir hafta sonra yaptırdığım için tam gözde yalıtımı, farkı hissedemedim fazla. Yani aldığımda zaten ses almıyormuş gibi satın almış oldum .

dostum özellikle bozuk çakıllı yollarda rahatsız edici sesler hissedilmiyormu senin arabada...özellikle ziebart yapıldıktan sonra
  • elbette var. çakıllı yolda kim rahatsız olmaz. ama muhtemelen bazı sesler "tang tung" diye gelecekti, şimdi "tak tuk" diye geliyordur.
  • ses yalıtımı açıkcası bende düşünüyorum.Babama durumu izah ettim yeni kasa civic almayacağını söyledi ondan bi yalıtım yapılabilir

arkadaşımızın biri bağaj yüksekliği demiş bence arka görüşü etkiliyor.Hem arabanın arka bagajı tıka basa doldurmak da doğru değil zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeandan -- 19 Ocak 2006 13:51:07 >
  • hondanın son çıkan otomatik vitesleride az yakıyormuş
    bilgisi olan varmı?????
  • 7 ileri jazz dan arkadaşlar memnun
  • süper bi seçim kutlarım seni ses olayını kafana fazla takma derim ben yada enazından bi servise götür için rahatlasın..
  • arkadaşlar
    ilginç bir deneyim;
    bu sabah araba yı karların içinden zor bela çıkardım işe gidiyordum.
    arac 100 km hızda balans yapmaya başladı.
    aracı kardan çıkartırken balansını bozdum diye düşündüm.
    işe gelene kadar çok canım sıkıldı.
    fakat az önce kullalanırken balans yoktu.

anladımki tekerleğe ve canta tutunan buz parçacıkları buna neden oldu

ayrıca park ederken mümkünse el frenini çekmeyin.
    arka kampanalar balataya feleket yapışıyor.
    hareket edemeyip kalıyorsun.

paylaşmak istedim.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.