Şimdi Ara

Honda CRV 37500 Km de 3.5 yıllık araç bakımda oto şanzuman yağı değişimi gerekir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
2.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • yukarıdaki 2011 model honda CRV 37500 km deki aracımın rutin bakımı geldi yetkili servis oto şanzuman yağınıda değişmek istiyor acaba erken değilmidir.
    Şanzuman yağı fren hidrolkik yağı ve diferansiyal yağı değişimi artı rutin bakım 850 TL gibi bir fatura çıkardı . Şanzuman yağı kkonusunda kararısz kaldım 60 bin km diye biliyordum ana 4. yılına girdiği için değişmesi gerkliymiş. Siz ne dersiniz

• Yapay Zekanın Yanıtı

Honda CR-V Şanzıman Yağı Değişim Periyodları

Honda CR-V aracınızın şanzıman yağı değişimi için önerilen kilometre aralıkları aşağıda belirtilmiştir:

• Otomatik Şanzıman: Normal sürüş koşullarında 37.500 kilometre veya 3,5 yılda bir.
    • Diferansiyel Yağı: Normal sürüş koşullarında 75.000 kilometre veya 5 yılda bir.

Şanzıman Yağı Değişiminin Önemi

Şanzıman yağı, şanzımanın sorunsuz çalışması için gereklidir. Şanzıman yağının zamanında değiştirilmemesi, aşağıdaki sorunlara yol açabilir:

• Şanzıman dişlilerinin aşınması
    • Şanzıman kayması
    • Şanzıman arızası

Şanzıman Yağı Değişim İşlemi

Honda CR-V'nizdeki şanzıman yağı değişimi, aşağıdaki adımları içeren bir işlemdir:

1. Eski şanzıman yağının boşaltılması
    2. Şanzıman yağ filtresinin değiştirilmesi
    3. Yeni şanzıman yağının eklenmesi
    4. Şanzıman sıfırlama işleminin gerçekleştirilmesi

Yetkili Servis Önerisi

Honda CR-V aracınızın şanzıman yağı değişiminin yetkili bir Honda servisi tarafından yapılması önerilir. Yetkili servisler, orijinal Honda parçalarını kullanacak ve aracınıza özel bakım prosedürlerini uygulayacaktır.

Honda CR-V Şanzıman Yağı Değişim Maliyeti

Honda CR-V şanzıman yağı değişim maliyeti, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir, ancak genellikle 500 TL ile 1.000 TL arasında bir aralıktadır.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Değiştirsin gitsin hocam için rahat olur...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Manuel ne diyor bu konuda? Bence en iyi cevabı oradan alırsınız...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araçta kullanılan yağşarın özelliklerine bağlı bu eğer sentetik değilse değişmesi gerekir birde fren hidroliği için geç bile kalınmış 2 yılda bir değişmez gerek.
  • Kafam rahat olsun değiştirelim gitsin
  • Tabiki değişir. Bu tip şanzumanların yağ değişim periyodu 40bin dir. Manuel 80 bin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • octaviabrs O kullanıcısına yanıt
    Hocam yağ ilk değişimi 60000 km dır.ondan sonra ise 40000 km de bir değişir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben 40000 bakımında yaptırdım şimdi araç 47.000 de 50000 de tekrar götürücem sadece baktırmak için

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.