Şimdi Ara

hp 530 kullanıcıları buraya

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
1
Favori
58.391
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İşlemci :Intel® Core™ Duo İşlemci T2300E 1.6 GHz 2 MB önbellek
    Chipset :Mobile Intel 945 GM Express
    Sistem belleği :512 MB DDR2 667 MHz Maks. 2 GB
    Ekran Kartı :Intel GMA 950 224 MB'a kadar paylaşımlı
    Ses Kartı :Conexant CX20549 tümleşik hoparlör, kulaklık çıkışı, mikrofon girişi
    Modem / faks :Var
    Network :10/100 ethernet
    Pcmcia :1 Tür I/II PC Kart yuvası 32 bit CardBus ve 16 bit kartları destekler
    Sabit Disk kapasitesi :80 GB 5400 rpm
    Disket Sürücü :Yok
    Optik sürücü :DVD yazıcı
    Batarya :4 Hücreli
    Klavye :86 Tuş Q Türkçe
    Ekran :15.4 " WXGA 1280 x 800 TFT Parlak Ekran
    İşletim sistemi :FreeDos
    Boyutlar :358 x 257 x 32 mm, 2.7 kg
    Geliştirilmiş Port'lar :2 USB 2.0, VGA, Mic In, Line Out, RJ-11, RJ-45
    Kablosuz haberleşme :802.11 a/b/g,

hp 530 notebook'lar ile ilgili sorunlarımızı,görüşlerimizi kısacası herşeyimizi burada paylaşmaya ,birbirimize yardımcı olmaya ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguzalpturk -- 2 Kasım 2007; 0:16:56 >

• Yapay Zekanın Yanıtı

HP 530 Dizüstü Bilgisayar Özellikleri

HP 530 dizüstü bilgisayar serisi, güçlü performansı ve taşınabilirliği arayan kullanıcılar için tasarlanmıştır. İnce ve hafif yapısıyla kolayca taşınabilir ve gün boyu süren pil ömrü sayesinde hareket halindeyken çalışmak için idealdir.

HP 530 dizüstü bilgisayarlar, çok çeşitli yapılandırmalarda mevcuttur. Intel Core i5 veya i7 işlemcilerle donatılmış olabilirler ve 8 GB'a kadar RAM ve 512 GB'a kadar SSD depolama alanı sunarlar. Bu özellikler, sorunsuz çoklu görev ve hızlı uygulama yükleme hızları sağlar.

15,6 inçlik Full HD ekranı, canlı renkler ve net ayrıntılar sunar. Geniş görüş açısı, ekranı farklı açılardan rahatça görmenizi sağlar. Arrière aydınlatmalı klavye, loş ortamlarda yazmayı kolaylaştırır.

HP 530 dizüstü bilgisayarlar, bağlantı seçenekleri açısından da zengindir. USB Type-C, USB 3.1 ve HDMI bağlantı noktalarına sahiptirler. Kablosuz bağlantı için Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.0 desteği sunarlar.

Genel olarak, HP 530 dizüstü bilgisayar serisi, günlük görevler, ofis çalışmaları ve orta düzey oyunlar için mükemmel bir seçenektir. Taşınabilirliği, performansı ve özellikleri, hareket halindeyken üretken kalmak isteyen kullanıcılar için onu ideal bir seçim haline getirir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • öncelikle kolay gelsin benım laptop ta windows vista yüklü. bbayadır wifi yi açmıyodum sonra actğımda lambası yanmaz olmus pc yı ılk alctığımda yanıyo ama tıkladığımda usutune yanmıyo sonra bios a reset attım wındows ılerlemısınden sonra pc mavı ekran gelıyo sonrada kendı ne format atıyo bana bı yardım edermısınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_038

öncelikle kolay gelsin benım laptop ta windows vista yüklü. bbayadır wifi yi açmıyodum sonra actğımda lambası yanmaz olmus pc yı ılk alctığımda yanıyo ama tıkladığımda usutune yanmıyo sonra bios a reset attım wındows ılerlemısınden sonra pc mavı ekran gelıyo sonrada kendı ne format atıyo bana bı yardım edermısınız
    Kardeş bios ayarlarından sata ile ilgili bi seçenek var onu iptal et sorun çözülür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yeniuye

Kardeş bios ayarlarından sata ile ilgili bi seçenek var onu iptal et sorun çözülür.

Alıntıları Göster
    Merhaba,
    bende artık bir hp 530 kullanıcısıyım bugün itibariyle çalıştığım kurumun hediyesi olarak verildi.
    Sabahleyin sistem kurulumunu yaptık ama kısa zamanda xp ye geçmeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fyilmaz

Merhaba,
    bende artık bir hp 530 kullanıcısıyım bugün itibariyle çalıştığım kurumun hediyesi olarak verildi.
    Sabahleyin sistem kurulumunu yaptık ama kısa zamanda xp ye geçmeyi düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar bu özellikteki laptopa xp yüklemek istedim fakat hddsi sata olduğu için kurulum sırasında sabit diski görmüyor.

Bunu düzeltebilmek için biostan nasıl bir ayar uygulamalıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AsKaRoGLu

Arkadaşlar bu özellikteki laptopa xp yüklemek istedim fakat hddsi sata olduğu için kurulum sırasında sabit diski görmüyor.

Bunu düzeltebilmek için biostan nasıl bir ayar uygulamalıyım.

Alıntıları Göster
    arkadaşım benimde hp 530 model laptopum war fakat bende windowsu kuramıyorum we bu bios ayaarlarına nerden giriyoruz cwp yazarsanız sewinirimm
  • quote:

Orijinalden alıntı: ercan_37

arkadaşım benimde hp 530 model laptopum war fakat bende windowsu kuramıyorum we bu bios ayaarlarına nerden giriyoruz cwp yazarsanız sewinirimm

Alıntıları Göster
    Her bilgisayar alan kendi modeli için başlık açarsa ooooooooo... işimiz var!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Buyomer

Her bilgisayar alan kendi modeli için başlık açarsa ooooooooo... işimiz var!

Alıntıları Göster
    ya bendede aynı notebook dan var xp yuklu ve once vista vardı ve onda sag en altta şarj zamanına bakıyodum xp de neden cıkmıyo llütfen yardım eden
  • quote:

Orijinalden alıntı: erbey58

ya bendede aynı notebook dan var xp yuklu ve once vista vardı ve onda sag en altta şarj zamanına bakıyodum xp de neden cıkmıyo llütfen yardım eden

Alıntıları Göster
    arkadaş bende hp 530 laptop var yanlız vista onu xp yapacam yanlız sabir disk görmüyor bios ayarlarından mı yapılıyor şimdiden tşkler çok acill!!! lazım da
  • quote:

Orijinalden alıntı: notebookgentr

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    --------------------------------------------------------------------------------

merhaba arkadaslar

1 ay kadar once hp 530 model bı laptop aldım ...

Paylaşımlı 224MB ekran kartı oldugu yazıyordu... 1 gb ram takvıyesıyle 2 gb ram oldu pc de ... ama ekran kartı devamlı 128 mb goruyor. bunu 300 kusurlere cıktıgı duyumları var.. konu hakkında yardımcı olabılıcek arkdaslar varsa .. en acilinden YARDIMMMMM :) lazım...

bu arada ekran kartı modelı Mobile Intel(R) 945 Express Chipset Family

• quote:

Orijinalden alıntı: angn

--------------------------------------------------------------------------------

merhaba arkadaslar

1 ay kadar once hp 530 model bı laptop aldım ...

Paylaşımlı 224MB ekran kartı oldugu yazıyordu... 1 gb ram takvıyesıyle 2 gb ram oldu pc de ... ama ekran kartı devamlı 128 mb goruyor. bunu 300 kusurlere cıktıgı duyumları var.. konu hakkında yardımcı olabılıcek arkdaslar varsa .. en acilinden YARDIMMMMM :) lazım...

bu arada ekran kartı modelı Mobile Intel(R) 945 Express Chipset Family

Alıntıları Göster
    bende hp 530 coe duo 2.16 aldım ama elime daha ulaşmadı.

Bir kaç sorum olacak, bilgisayardan şikayetiniz var mı acaba ? Vista 2 gb bellek bile kasar mı? Genel olarak performans nasıl ? Cevaplarsanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: barettaa

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    sorunu hallettiniz mi sayın barettaa?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafay

sorunu hallettiniz mi sayın barettaa?

Alıntıları Göster
    baretta bios ile halledilebilir işin sata disk seçeneğini değiştireceksin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hidolgoo

baretta bios ile halledilebilir işin sata disk seçeneğini değiştireceksin...

Alıntıları Göster
    1:hp 530 xp kuramayanlar sata native modunu biosdan disable yapıp f10 hafızaya aldıktan sonra tekrar save and exit dan f10 la cıkınız kurulum başlar

2:eğer diskiniz sata 2 yi destekliyorsa ilk başta bir usb disket sürücü almanız gerekiyor sonra ıch 8 yada ıch 7 driverini diskete atmanız lazım en son aşama xp ilk kurulum ekranı geldiğinde f6 la kuruluma devam edip s tuşuna basarak ek aygıt belirtmelisiniz driveri göstertikden sonra gerisi gelir

sata 2 ncq desteği varsa böle yapılıyor başka yolda var disket bulamadım diyorsanız
    http://forums1.itrc.hp.com/service/forums/bizsupport/questionanswer.do?threadId=1144704&admit=-682735245+1193405807378+28353475

ingilizce olarak anlatıyor

inidirilecek program bu
    www-307.ibm.com
    Home - Global Support - TR
    http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/MIGR-62909.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Esnaf Servisi

1:hp 530 xp kuramayanlar sata native modunu biosdan disable yapıp f10 hafızaya aldıktan sonra tekrar save and exit dan f10 la cıkınız kurulum başlar

2:eğer diskiniz sata 2 yi destekliyorsa ilk başta bir usb disket sürücü almanız gerekiyor sonra ıch 8 yada ıch 7 driverini diskete atmanız lazım en son aşama xp ilk kurulum ekranı geldiğinde f6 la kuruluma devam edip s tuşuna basarak ek aygıt belirtmelisiniz driveri göstertikden sonra gerisi gelir

sata 2 ncq desteği varsa böle yapılıyor başka yolda var disket bulamadım diyorsanız
    http://forums1.itrc.hp.com/service/forums/bizsupport/questionanswer.do?threadId=1144704&admit=-682735245+1193405807378+28353475

ingilizce olarak anlatıyor

inidirilecek program bu
    www-307.ibm.com
    Home - Global Support - TR
    http://www-307.ibm.com/pc/support/site.wss/MIGR-62909.html

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar merhaba;

Ben de bu bilgisayardan almayı düşünüyorum. Bimeks'de 1 GB ram hediyesi ile 1100 YTL. Cihazda S-Video çıkışı var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtasci

Arkadaşlar merhaba;

Ben de bu bilgisayardan almayı düşünüyorum. Bimeks'de 1 GB ram hediyesi ile 1100 YTL. Cihazda S-Video çıkışı var mı?

Alıntıları Göster
    s video yok monitör çıkışı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esnaf Servisi

s video yok monitör çıkışı var

Alıntıları Göster
    HP530'un tüm modellerinde SATA harddisk mi var ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sympatique

HP530'un tüm modellerinde SATA harddisk mi var ?

Alıntıları Göster
    biostan satayı native ettikten sonra rahat bir şekilde xp kurulabiliniyor.
    benim sorum biostan kapattığımız sata nativeyi kurduktan sonra açmalımıyız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakamoz77

biostan satayı native ettikten sonra rahat bir şekilde xp kurulabiliniyor.
    benim sorum biostan kapattığımız sata nativeyi kurduktan sonra açmalımıyız.

Alıntıları Göster
    HP 530 modelinden kablosuz internete bağlanabiliyoruz ama telefona vs. bluetooth ile birşeyler yollayamıyoruz. Denetim masasında bluetooth simgesi var ancak nasıl aktif edilecek ? IVT BlueSoil programını da indirdik, bulunamadı dedi. HP'nin sitesinden bluetooth driverı aradım emin olamadım. Bu cihazda bluetooth özelliği var mı, ek aparat mı almak zorundayız? + bluetooth özelliği varsa aktif edecek klavye kısayolu nedir ? ( Dell modellerde Fn+F2 gibi ) Teşekkürler..

• quote:

Orijinalden alıntı: myscandium

HP 530 modelinden kablosuz internete bağlanabiliyoruz ama telefona vs. bluetooth ile birşeyler yollayamıyoruz. Denetim masasında bluetooth simgesi var ancak nasıl aktif edilecek ? IVT BlueSoil programını da indirdik, bulunamadı dedi. HP'nin sitesinden bluetooth driverı aradım emin olamadım. Bu cihazda bluetooth özelliği var mı, ek aparat mı almak zorundayız? + bluetooth özelliği varsa aktif edecek klavye kısayolu nedir ? ( Dell modellerde Fn+F2 gibi ) Teşekkürler..

Alıntıları Göster
    arkadaşlar bende hp 530 var 15 gün oldu alalı ancak cihazı açarken bi sıkıntı yaşıyorum düğmesine basıyorum açılıyor masaüstü geldikten sonra ekran 2-3 kere gidip geliyor.Acilen servisine göndermem gerekiyor değilmi?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.