Şimdi Ara

HP Pavilion DV5-1002ET FM385EA Kullanıcı Başlığı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
1
Favori
22.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • valla arkadaşlar makineyi görenin ...tü düşüyo,, şekil olarak tasarım harikası,, inşallah tuş takımı zamanla boya atmaz,,bu arada ağ bağlantı sorunu güvenlik duvarı ayarlarından oldu bende,,hallettim,, güzel makine, adamlar yapmış,,
  • Haklısın ben en iyisi birde bu yazıların görüntüsünü alıp okutayım onlara

Sağol yarın hemen götürüyorum vatana

Önerilerin için teşekkür ederim

Belki wireless kartı tam oturmamıştır yerine
    Belki kart problemlidir

Ama laptop dediğin gibi ısınma dışında fiyatına göre gayet iyi bir ürün...
  • bu ürüne xp yüklemeyi deneyen oldumu??
  • aslında ilk geetirdiğimde düşünmüştüm. lakin sonra vageçtim. yaşayabileceğim tutarsızlıklar beni kararımdan vazgeçmeye zorladı. bir de neden xp yükleyeyi diye düşündüm. çünkü xp çıktığında epey win98 de direttim. ama zamanla xp ye alıştım ve kullanmaya devam ettim. ilk kullandığım win 3.11 di galiba tabi ondan önce dos vardı. zamanla gereksinimler değiştiği için işletim sistemleri de değişti. win 95 çıktığında çok beğenmiştim. şimdi ise vista var. sanırım vistada devam edicem. üsteli servis pack ile birlikte gelmiş yani tutarsızlıkları önemli ölçüde giderilmiş. zamanla 2. ve 3. servis paketleride çıkar, biz de iyice alışmış oluruz.
  • bende aldım bu ürünü çok iyi fiyat ve çok performans
    diğr markalarda iyi özellikler var ama insana güven vermiyor iyi seçim yapıgımı düşünüyorum
  • bende aldım bu ürünü çok iyi fiyat ve çok performans
    diğr markalarda iyi özellikler var ama insana güven vermiyor iyi seçim yapıgımı düşünüyorum
  • anlaşılan üretim hatasdı gibi hepsinde wirlesess problemi var.
    ayrıca bunun işlemcisi intel c2d da hangsiine denk gelir acaba?
  • işlemci için vista derecelendirmesinde 4.8 di yanılmıyorsam. arkadaşın c2d t7000 serisi 2.2 işlmemcisi 5.1 almıştı. yani anlayacağın hem öndüzey bellek miktarı bakımından hemde işlemci fsb hızı bakımından t5000 serisi 2.0 yadan t7000 serisi 2.0 ghz olabilir. tabi benimkisi bir tahmin. ayrıntılı bilgi bulursan bizi de bilgilendirmiş olursun.
  • az önce teknosadan leptobumun yenisini alldım. ordaki arkadaşlar çok yardımcı oldular. şu anda programları yüklüyorum. güncelleştirmeleri yüklüyorum. wireless problemi yok. sorunsuz bağlanıyor.
  • arkadaşlar bende wrliste zorlandım sonra siz okudum hah dedim ama sorun bendeymiş olayı çözdüm kütür kütür giriyor
    alet fazla ısınınıyor ama korkulacak hiçbirsey yok çünkü intel serside ısınıyor aralarında 1-2 derece oynar max
    ama ben t7000 serisi ayarında oldugunu düsünüyorum fsb 1600 t7000 sersi fsb 800 olamsı gerekiyor
  • Bi hevesle aldık notebook u hemde vatanın 300 ytlik indirim çekiyle (1240 5 taksit oldu)
    ama gelin görünki alet daha ilk haftasında problem yarattı
    inşallah sorun hallolur
    bir sitede bu alete ayrıntılı olarak xp yüklenmesi ve driverlarının kurulumu ile ilgili bilgiler var
    driverlarınıda verlemişler rp den indiriyorsun 600mb
    yalnız benim anlamadığım lisanslı vista home premium beraberinde geliyor
    xp yüklemenin illaki bir gereği var mı

yoksa performans dahada iyileşirmi
    mesela daha mı az ısınır
  • O sitedeki driverleri ben vermiştim arkadaşım. Xp kurulumunu yaptım. gayet stabil çalışıyor yalnız sizdeki sorunlar bende olmadı hiç. 3 haftadır kullanıyorum. gayet stabil. Sadece kumandayı çalıştıramadım onuda ayarlicam. Araştırıyorum.
  • Bilgisayarı bugün aldım ve şuan için sorun yok wireless te dediğiniz problemleri yaşamadım şuan a kadar dediğim gibi daha bugün aldım ve umarım herhangi bir problem çıkmaz
  • Her notebook alışımda sonra mutlaka yeni şeyler öğreniyorum
    Çok mühim olmayabilir ama yinede aktarmak istiyorum
    Benim eski notebook um Monster idi ve 2.5 sene önce almıştım (imzamda hala duruyo)
    Vista 4.0 puan verdi (harici geforce go 6600 falan vardı vs....)
    Hp ninde puanı aynı (sadece puan aynı diğerini 2.5 sene önce 2.5 milyara almıştın ayrıca)
    Yalnız ben performans açısından anlamlı bir farklılık hissetmedim gibi... (testlerine hiç bakmadım)
    Belki hp yi daha fazla kurcalayamadım ondan olabilir...
    Yalnız ekran kartları arasında bir fark tespit ettim eskisiniz frekansı düşük (300),
    ama yenisinin ise memory bus'ı 64 bit (eskisinin 128 bit)
    Buradan öğrendiğim performans açısından notebooklardaki harici ekran kartlarının
    memory bus genişiliğine de ayrıca dikkat etmeli
    Buradaki farklılık anlamlı derecede performansa etkili oluyor gibi..

Not: İddialı bir yorum değildir. Sadece küçük bir tecrübedir...
    Tabii bu işin sonu yok yarında ekran tepki süresi vb. şeyler ön plana çıkacaktır...

• ben şu anda bu modelin üçüncüsünü kullanıyorum. ilk ikisini değiştirdik. ilki wireless yüzünden değişti. ikincisi de makine ısındıktan sonra şarj olmuyor. bataryayı çıkardıktan sonra biraz soğumasını bekliyorum. ondan sonra şarj alıyordu. bu nedenle tekrar değiştirdik. ama 3. makine de aynı sorunu verince anladımki bir daha asla amd işlemcili bilgisayar almıcam. biraz fazla verip 1020 modelini alabilirmişim. ama oldu bir kere. bir dahaki sefere...
  • bugün arkadaşa aldık teknosadan başka model bakıyoduk ama bunu önerdiler cazip geldi, ellerinde yokmuş başka yerden geldi sıfır kutu özellikle baktım hiç açılmamış armada daki teknosadan almıştık cafeye oturduk kurulumlarını fln yaptım wireless denedim bi sorun göremedim, ısınma vardı ama normaldi bence 3-4 saat boyunca full yükleme yaptık üstünde office norton deneme sürümleri vardı kaldırdım tam sürüm office 2007 nod32 yükledim harici diskten 80 gb film attım ıvırzıvır programlar fln derken baya kurcaladım tek gözüme çarpan 3 gb ramli amd 2.0 işlemcili olmasına rağmen fazla kasma yapıyodu bilmiyorum vistaylada alakalı olabilir...yeni yükleme yapıldığından tam stabil olmamıştır belkide bilmiyorum, gereksiz bir sürü programla yüklü geliyor, aslında direk vista veya xp kurup tertemiz kullanmak en iyisi die düşünüyorum. ısınma olayına normal kullanımdan sonra yorum yapmak daha doğru die düşünüyorum.

• herkese selamlar, pc nin açma düğmesine bastıktan sonra uzun bi zaman açılmasını bekliyorum,açılıp kendine geldikten sonra herzaman olmasada çoğu zaman celeron işlemci gibi ağır çalışıyor,, sizlerde durum normalse ben hp teknik servise müracaat edicem, vista ile alakalı da olabilir,, ama p4 masaüstü bilgisayarım,çift çekirdek 3 gb ramli laptoptan daha hızlı,,anormal bişey var,, ama ne?
  • Ben de wireless problemi yaşıyordum. Xp yükliyim dedim ama laptopum keyfi çıkmadı, yani bu kadar şık bir bilgisayara xpnin görüntüsü gitmediİnternette xp driverları var ama parmak izi okuyucusunun programı çalışmıyor. Ötekilerde bir sorun yok. Wireless problemini şans eseri çözdüm. Bilgisayarı ilk aldığımda recovery dvd yapmıştım. Xpyi beğenmeyince tekrar vista yükleyeyim dedim. Dvdlerden recovery yaptım. Sonuç: wireless sorunsuz çalışıyor Bence tek problem fazla ısınma, sadece internete girerken bile işlemci sıcaklığı 65C civarında.
  • anladığım kadarıyla wirless problemi olanların kasılma problemi yok; kasılma problemi olanların wirless sorunu yok,,
    doğrumudur?
  • wireless problemide yok bende o kadar kasılmada ama şu oldu vistayı güncelledikten sonra tam olarak açılma süresi uzadı gibi. Kasılma var diyen arkadaşlar ben ne tür bir kasılma olduğunu anlamadım ben tam olarak söylerseniz bende kullanırken dikkat ederim biraz yani bende de kasılma var mı yok mu gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EviLGhosT -- 26 Ağustos 2008; 1:11:47 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.