Şimdi Ara

HP teknik servisinin çözemediği sorun (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
2.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: disintegration

kardeş bu foruma resim nasıl yapıştırılıyor.biri bana anlatsa,imageshack ten o görüntünün resmini çekip buraya yapıştıracam.yerleşik bellek 512 mb yazıyor.merak etmene gerek yok.öğreneyim.buraya resmini koyacağım
    quote:

Orjinalden alıntı: gescape

quote:

bende 5196 kullanıyorum.imzamda da geforce 256 mb yazdım.çünkü cihazı alırken 256 mb bildiğim için yazdım.aldığım ilk günden beri ekran kartının belleği 512 mb görünüyor.ram 1gb,tabii bir kısmı turbocache,nasıl oluyorsa

hajı merak ettim nerden bakıyosun ekran kartının belleğine ekran özellikeri -->> ayarlar-->> gelişmiş özellikler--->bağdaştırıcı dan bakıyorum benimkide 7400 ve 256 yazıyor. sistem bilgisi kısmından bakıyorum sonuç aynı.

sende nasıl 512 yazıo nerde yazıo merak ettim.

bi söylersen sevinirim.

email atarsan sevinirim.

• resimleri çektim.pm olarak bana at mail adresini.göndereyim resimleri
    quote:

quote:

kardeş bu foruma resim nasıl yapıştırılıyor.biri bana anlatsa,imageshack ten o görüntünün resmini çekip buraya yapıştıracam.yerleşik bellek 512 mb yazıyor.merak etmene gerek yok.öğreneyim.buraya resmini koyacağım
    quote:

quote:

bende 5196 kullanıyorum.imzamda da geforce 256 mb yazdım.çünkü cihazı alırken 256 mb bildiğim için yazdım.aldığım ilk günden beri ekran kartının belleği 512 mb görünüyor.ram 1gb,tabii bir kısmı turbocache,nasıl oluyorsa

hajı merak ettim nerden bakıyosun ekran kartının belleğine ekran özellikeri -->> ayarlar-->> gelişmiş özellikler--->bağdaştırıcı dan bakıyorum benimkide 7400 ve 256 yazıyor. sistem bilgisi kısmından bakıyorum sonuç aynı.

bi söylersen sevinirim.

email atarsan sevinirim.

• arkadaşlar bu konu iice karıştı. bende yabancı bi forumda baktım olaya

everestte 64+64 şeklinde
    sandra da 128 + 180 küsür = 307 MB filan

anlıyacağınız garip bişi

işte link merak eden varsa tıklasın.

http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=47146
  • mail adresini bekliyorum?? yerleşik bellek 512mb,resimleri göndereceğim
    quote:

arkadaşlar bu konu iice karıştı. bende yabancı bi forumda baktım olaya

everestte 64+64 şeklinde
    sandra da 128 + 180 küsür = 307 MB filan

anlıyacağınız garip bişi

işte link merak eden varsa tıklasın.

http://forum.notebookreview.com/showthread.php?t=47146

• http://img82.imageshack.us/img82/9381/10062006113439os8.jpg

sonunda linke resim koymayı başardım.resim herşeyi anlatıyor.makina ram'in kaçta kaçını kullanıyor.artık onu bilemiyorum.ama yerleşik bellek:512mb görünüyor,
  • kardeş bir önceki mesaja bak,resim orda...
    quote:

quote:

bi söylersen sevinirim.

• üzülerek söylüyorumki bu kart 128 mb yerleşik gerisi ise paylaşımlı.bunu everest programını yükledikten sonra farkettim.
    eğer bu gerçekse olay gerçekten farklı boyutlara çıkıyor.nasıl olurda HP bu laptop için yerleşik 256MB video ram var der.bu laptopu alma sebebim video cartının yüksek olmasıydı.şimdi yaptığım benchmark testsonuçları benim için yetersiz ve ben bu aletten iyice soğudum.
    http://www.phazeddl.com/dl599793/Everest_Ultimate_Edition_3.01.727_full/SkillWare
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: erdogan4035

quote:

Orjinalden alıntı: chinaski

Video RAM : 256 MB Turbocache video belleği

diyor, max 256 yani ram i de ekleyerek 256 mb oluyor. 512 nerden cikti? 256 senin ekran kartin. 512 mb olsaydi yazardi 512mb turbocache diye.

sanırım yeterince acıklayıcı olamadım bu kart GO 7400 256mb turbocache+256mb paylaşımlı= 512mb piyasada satılan laptoplara şöyle bir bakarsanız aynı özelliğe sahip video cardlı çok laptop var.ben bu laptopu sırf bu sebeple aldım.

kardeş arkadaşlar doğru söylüyor git bak verdiğin linke. bende 5280 kullanıcısıyım ekran kartları aynı geforce 7400 ve üzülerek söyleyimki turbocache li hali 256 . 128+128 bundan emin olabilirsin. linktede zaten sana 256 sabit 256 paylaşımla 512 gibi bişi yazmıyor. ona kaldıysa fs makinalar için bile 128 sabit olmasına rağmen 512 turbocache diye milleti kazıklıyor.

SONY VAIO VGN-SZ110 teknik özelliklerinden alıntı

NVIDIA® GeForce™ Go 7400 and Intel®
    Graphics Media Accelerator 950
    128MB (NVIDIA® GeForce™ Go 7400)
    and 128MB dynamically allocated shared

anlayacağın maalesef durum bundan ibaret.

ben teknosaya gidip hp laptop sordum (çok iyi biliyorum 64+64 128 şeklinde ekran kartı olduğunu)
    bana yok diyo sabit 128 anlıyacağın söylenenlere değil araştırıp öğrendiklerine inan kardeş.

Evet Maalesef öyle...

Keşke diğer arkadaşların dediği doğru olsa...

Yerleşik olarak bende de 256 yazıyo ama 128 sabit 128 ramdan...

512'lerde de durum aynı maalesef arkadaşlar...

• DirectDraw
    Version 5.03.2600.2180
    Primary Device NVIDIA GeForce Go 7400
    Cooperative Adapters false

Display Device 1/1
    NVIDIA GeForce Go 7400 Driver 8.4.5.4

Description NVIDIA GeForce Go 7400
    Manufacturer NVIDIA
    Total Local Video Memory 256 MB
    Total Local Texture Memory 503 MB
    AGP Aperture Size 0 B
    Driver File nv4_disp.dll
    Driver Version 8.4.5.4
    Driver Date 4-15-2006
    Driver WHQL Certified true
    Max Texture Width 4096 px
    Max Texture Height 4096 px
    Max User Clipping Planes 6
    Max Active Hardware Lights 8
    Max Texture Blending Stages 8
    Fixed Function Textures In Single Pass 8
    Vertex Shader Version 3.0
    Pixel Shader Version 3.0
    Max Vertex Blend Matrices 0
    Max Texture Coordinates 8
    VGA Memory Clock 0.0 Hz
    VGA Core Clock 0.0 Hz
    PCI
    Name NVIDIA GeForce Go 7400
    Vendor ID 0x10de
    Device ID 0x01d8
    SubSystem ID 0x30a5103c
    Revision ID 0x00a1

--------------------------------------------------------------------------------

Bus
    Type PCI Express
    Revision 1.0
    Enabled true
    Rate 16
    Sideband Addressing Not Supported
    Fast Write Not Supported

--------------------------------------------------------------------------------

arkadaşlar lütfen birisi bunu açıklayabilirmi????????
    benchmark sistem scaner yukarıda olduğu gibi local memoryi 256 texture memoryi 512 gösteriyor ama everest ise 128local 256 texture şimdi ben neye inanacağımı şaşırdım.

• evet öyle ama kendi adıma yazacak olursam..
    ekran kartıyla ilgili bir sorunum yok..cihazımda şu anda:doom3,quake4,most wanted ve f.e.a.r oyunları yüklü
    ve bu oyunlarda full detay+1280çözünürlükte oyun oynayabiliyorum.bu ekran kartı mükemmel demiyorum.ama iyi bir ekran kartı..işimi de görüyorum..
  • quote:

evet öyle ama kendi adıma yazacak olursam..
    ekran kartıyla ilgili bir sorunum yok..cihazımda şu anda:doom3,quake4,most wanted ve f.e.a.r oyunları yüklü
    ve bu oyunlarda full detay+1280çözünürlükte oyun oynayabiliyorum.bu ekran kartı mükemmel demiyorum.ama iyi bir ekran kartı..işimi de görüyorum..

bende istediğim oyunları oynayabiliyorum ama sorun oynayabilmek değilki.en fazla performansı labilmek.ben eğer bu cartı 512 mb akadar kullanabiliyorsam kullanmak isterim.ben nasıl aleti tekrar 512 mb yaparım bir fikri olan varmı?????????????
  • aldığım ilk günden beri ekran kartımda yerleşik bellek 512mb görünüyor.ben üzerinde hiçbir ayar yapmadım.bu kartla maksimum performans alamazsın.ama tatmin edici sonuçlar elde edersin.
    quote:

quote:

evet öyle ama kendi adıma yazacak olursam..

bende istediğim oyunları oynayabiliyorum ama sorun oynayabilmek değilki.en fazla performansı labilmek.ben eğer bu cartı 512 mb akadar kullanabiliyorsam kullanmak isterim.ben nasıl aleti tekrar 512 mb yaparım bir fikri olan varmı?????????????

• benimkide 512mb idi. aklında olsun memory kartını 2 gb falan yapma yoksa sadece 256mb video kullanmak zorunda kalırsın
  • sanırım sorunumun çözümünü buldum.BİR BARDAK SU.biraz önce HP ingilizce forum sitelerinden birinde dolaşırken şunu gördüm.HP sonradan yapılan hardware update sonrası değişen fabrika ayarları için teknik destek vermiyor.HP son kullanıcı bios ayarları tamamem sınırlı ve ulaşılamaz.Fabrika ayarlı gelen 512mb shared memory video cartı ram update sonrası sahip olduğu özelliğini kaybetmiştir.Hp nin demek istediği aynen şudur; HP ALACAKLARA DUYRULUR OLAKİ GAFLETE DÜŞÜPTE HP ALIRSANIZ SAKIN OLAKİ UPDATE FALAN YAPMAYIN YOKSA TEKNİK DESTEĞİMİ KESERİM.BİRAZ DAHA PARANIZA KIYIN YENİSİNİ ALIN.....almıyorum kardeşim bundan sonra HP alırsam ne olayım.kesinlikle büyük marka almam adamların amacı bize hizmet etmekten çıkmış.amaç bizi SOYMAK
  • haklısın kardeş.bende hdd'yi bölümleyemedim.illaki yasadışı yolllara girmemizi istiyorlar.hem korsan yazılım kullanmayın diyorlar,yasal olmayan işlemler yapmak zorunda kaldığımızda hemen dönüyorlar,yüzüstü bırakıyorlar.ama ne olursa olsun hp pavilion notebook lar çok iyi cihazlar.amateknik servis ve destek berbat
    quote:

sanırım sorunumun çözümünü buldum.BİR BARDAK SU.biraz önce HP ingilizce forum sitelerinden birinde dolaşırken şunu gördüm.HP sonradan yapılan hardware update sonrası değişen fabrika ayarları için teknik destek vermiyor.HP son kullanıcı bios ayarları tamamem sınırlı ve ulaşılamaz.Fabrika ayarlı gelen 512mb shared memory video cartı ram update sonrası sahip olduğu özelliğini kaybetmiştir.Hp nin demek istediği aynen şudur; HP ALACAKLARA DUYRULUR OLAKİ GAFLETE DÜŞÜPTE HP ALIRSANIZ SAKIN OLAKİ UPDATE FALAN YAPMAYIN YOKSA TEKNİK DESTEĞİMİ KESERİM.BİRAZ DAHA PARANIZA KIYIN YENİSİNİ ALIN.....almıyorum kardeşim bundan sonra HP alırsam ne olayım.kesinlikle büyük marka almam adamların amacı bize hizmet etmekten çıkmış.amaç bizi SOYMAK

• çok üzüldüm yaaaa fakat merak etme araştırmalarım devam ediyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: barisakin

çok üzüldüm yaaaa fakat merak etme araştırmalarım devam ediyor...

bugüne kadar çoğu problemi beraber çözmüştük.çok zor ama belki bunuda çözeriz.o zaman hp yi arayıp onlara bu çözümü para karşılığı vermeyi teklif edeceğim.....
  • quote:

quote:

bugüne kadar çoğu problemi beraber çözmüştük.çok zor ama belki bunuda çözeriz.o zaman hp yi arayıp onlara bu çözümü para karşılığı vermeyi teklif edeceğim.....

bunu inceleyin arkdaşlar.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?lc=en&cc=us&dlc=en&product=3216200&os=228&lang=en&docname=c00716739

sanırım lafı uzatmaya gerek yok

• quote:

quote:

quote:

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?lc=en&cc=us&dlc=en&product=3216200&os=228&lang=en&docname=c00716739

arkadaşım sanırım sen olaya biraz fransız kaldın.bizde ekran kartının 128mb olduğuna karar verdik zaten.sorun tekrar 512 mb paylaşımlı hale nasıl geri getirebileceğimiz.bu mümkün olan ama HP tarafından desteklenmeyen bir olay.biz burada bu işlemi gerçekleştirebilecek arkadaşlardan yardım istiyoruz.ayrıca verdiğin link america için sen bide şu linke bakta bana 128 dedicated nerede yazıyo onu söyle???
    teşekürler
    http://h10010.www1.hp.com/wwpc/tr/tr/ho/WF06b/1090731-4511061-4511063-4511063-4511063-12357870-72330947.html

• quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşım sanırım sen olaya biraz fransız kaldın.bizde ekran kartının 128mb olduğuna karar verdik zaten.sorun tekrar 512 mb paylaşımlı hale nasıl geri getirebileceğimiz.bu mümkün olan ama HP tarafından desteklenmeyen bir olay.biz burada bu işlemi gerçekleştirebilecek arkadaşlardan yardım istiyoruz.ayrıca verdiğin link america için sen bide şu linke bakta bana 128 dedicated nerede yazıyo onu söyle???
    teşekürler
    http://h10010.www1.hp.com/wwpc/tr/tr/ho/WF06b/1090731-4511061-4511063-4511063-4511063-12357870-72330947.html

fransız kalmadım kaldiki hp america olunja ne oluyo sanıyosun ( dikkatini çekerim hp türkiye sitesinde doru dürüst driver bilem yok ne varsa america sitesinde var) kaldıkı verdiğin tr sitede sabit 128 paylaşım 512 gibi bişide yazmıyor sadece america sitesindeki gib 256 turbocache bellek demiş gerisini eklememiş ( unutmayın türkiye sitesinde gerçekten bi çok şey eksik (yada kasıtlı söylenmiyor)).

256 MB of TurboCache™ video Memory including 128 MB dedicated video memory

bu 256 turbocachle istersen turboşarj ne dersen de 256 MB video memory(uaşalabileceği maximum bellek) including (içermek) 128 MB dedicated (ayrılmış demek) video memory.

bu bilgi dv5280ea daki geforce 7400 için eğer geforce 7400 farklı farklı üretilmiyorsa bunun bu standardı varsa bu bilgi bütün geforce 7400 kullanıcıları için geçerlidir.

ne manaya geldiğini anladın sanırsam. keşke dediğiniz gibi olsa ve ayarlayabilsek sonuçta bende hp kullanıcısıyım.

istersen aynı ekran kartını kullanan

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/tr/tr/ho/WF06b/1090731-4511061-4511063-4511063-4511063-12435584-77671297.html?jumpid=oc_R1002_TRTRC-001_HP%20Pavilion%20dv5280ea%20Notebook%20PC&lang=tr&cc=tr

bak burda da ne diyo. bişi sorabilirmiyim sen makinanı aldığın zamanlarda bu modelde varmıydı hatıyrlıyomusun?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.