Şimdi Ara

HP teknik servisinin çözemediği sorun (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
2.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orjinalden alıntı: gescape

quote:

Orjinalden alıntı: erdogan4035

quote:

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: barisakin

çok üzüldüm yaaaa fakat merak etme araştırmalarım devam ediyor...

bugüne kadar çoğu problemi beraber çözmüştük.çok zor ama belki bunuda çözeriz.o zaman hp yi arayıp onlara bu çözümü para karşılığı vermeyi teklif edeceğim.....

bunu inceleyin arkdaşlar.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?lc=en&cc=us&dlc=en&product=3216200&os=228&lang=en&docname=c00716739

sanırım lafı uzatmaya gerek yok

arkadaşım sanırım sen olaya biraz fransız kaldın.bizde ekran kartının 128mb olduğuna karar verdik zaten.sorun tekrar 512 mb paylaşımlı hale nasıl geri getirebileceğimiz.bu mümkün olan ama HP tarafından desteklenmeyen bir olay.biz burada bu işlemi gerçekleştirebilecek arkadaşlardan yardım istiyoruz.ayrıca verdiğin link america için sen bide şu linke bakta bana 128 dedicated nerede yazıyo onu söyle???
    teşekürler
    http://h10010.www1.hp.com/wwpc/tr/tr/ho/WF06b/1090731-4511061-4511063-4511063-4511063-12357870-72330947.html

fransız kalmadım kaldiki hp america olunja ne oluyo sanıyosun ( dikkatini çekerim hp türkiye sitesinde doru dürüst driver bilem yok ne varsa america sitesinde var) kaldıkı verdiğin tr sitede sabit 128 paylaşım 512 gibi bişide yazmıyor sadece america sitesindeki gib 256 turbocache bellek demiş gerisini eklememiş ( unutmayın türkiye sitesinde gerçekten bi çok şey eksik (yada kasıtlı söylenmiyor)).

256 MB of TurboCache� video Memory including 128 MB dedicated video memory

bu 256 turbocachle istersen turboşarj ne dersen de 256 MB video memory(uaşalabileceği maximum bellek) including (içermek) 128 MB dedicated (ayrılmış demek) video memory.

bu bilgi dv5280ea daki geforce 7400 için eğer geforce 7400 farklı farklı üretilmiyorsa bunun bu standardı varsa bu bilgi bütün geforce 7400 kullanıcıları için geçerlidir.

ne manaya geldiğini anladın sanırsam. keşke dediğiniz gibi olsa ve ayarlayabilsek sonuçta bende hp kullanıcısıyım.

istersen aynı ekran kartını kullanan

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/tr/tr/ho/WF06b/1090731-4511061-4511063-4511063-4511063-12435584-77671297.html?jumpid=oc_R1002_TRTRC-001_HP%20Pavilion%20dv5280ea%20Notebook%20PC&lang=tr&cc=tr

bak burda da ne diyo. bişi sorabilirmiyim sen makinanı aldığın zamanlarda bu modelde varmıydı hatıyrlıyomusun?

güzel kardeşim ilk olarak şunu sorayım sana bu konunun açılış mesajını okudunmu?????????
    türkiyede satılan bu modelin (5196ea) amerikadaki modelle (5280ea) aynı teknik desteğe sahip olduğunu sanıyorsan yanılıyorsun.Bunu söyleyen HP AMERİKA. yani senin sandığın gibi değil. HP iki türlü teknik destek veriyor.birisi hardware ürünün orjinal updatesiz haline ikincisi software (allaha şükür şimdilik ihtiyacım olmadı) ben laptopumu 2 GB ram yaptım ve benim sorunum bundan sonra başladı.şu anda benim ihtiyacım olan ku kartın amerikada kaç mb burada kaç veye birden farklı modellerin aynı kartı kullanıyor olması değil.ihtiyacım eğer yardım edebilirsen;sistemi update sonrası tekrar eski video configurationa geri getirmek.işte benim burada ihtiyaç duyduğum şey için HP bana desteğini vermiyor.bu sadece benim sorunum değilki yarın sende aynı sorunu yaşarsan ve HP den destek lamazsan ne yaparsın???????
    senin laptopun video adaptöründe kaç mb ram gösteriyor bilmiyorum ama benimki ve bu konuya katılan diğer arkadaşlarınki 512mb gösteriyor.bu 128+384 de olabilir 256+256 da olabilir.sence bu kart sadece 128mb olarakmı üretildi eğer öyle ise lütfen link rica edeceğim.

• arkadaşlar güzel bir gelişme oldu.HP Amerika Product Sport'un bana bugün yolladığı emaile bakın.Demek bizim düşündüğümüzün tersine adamlar gerçektende sorunları çözmek için çaba sarf ediyorlar.işşallah bir sonraki bios sürümünde bu sorunu çözerler.

Thank you for your recent contact with HP through e-mail Support. We
    value your opinion and would like feedback on your recent web support
    experience. HP will use your information to improve our web-based
    technical support. No one will contact you as a result of your
    participation and your information will NOT be sold or used for marketing
    purposes.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: barisakin

çok üzüldüm yaaaa fakat merak etme araştırmalarım devam ediyor...

bugüne kadar çoğu problemi beraber çözmüştük.çok zor ama belki bunuda çözeriz.o zaman hp yi arayıp onlara bu çözümü para karşılığı vermeyi teklif edeceğim.....

bunu inceleyin arkdaşlar.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?lc=en&cc=us&dlc=en&product=3216200&os=228&lang=en&docname=c00716739

sanırım lafı uzatmaya gerek yok

arkadaşım sanırım sen olaya biraz fransız kaldın.bizde ekran kartının 128mb olduğuna karar verdik zaten.sorun tekrar 512 mb paylaşımlı hale nasıl geri getirebileceğimiz.bu mümkün olan ama HP tarafından desteklenmeyen bir olay.biz burada bu işlemi gerçekleştirebilecek arkadaşlardan yardım istiyoruz.ayrıca verdiğin link america için sen bide şu linke bakta bana 128 dedicated nerede yazıyo onu söyle???
    teşekürler
    http://h10010.www1.hp.com/wwpc/tr/tr/ho/WF06b/1090731-4511061-4511063-4511063-4511063-12357870-72330947.html

fransız kalmadım kaldiki hp america olunja ne oluyo sanıyosun ( dikkatini çekerim hp türkiye sitesinde doru dürüst driver bilem yok ne varsa america sitesinde var) kaldıkı verdiğin tr sitede sabit 128 paylaşım 512 gibi bişide yazmıyor sadece america sitesindeki gib 256 turbocache bellek demiş gerisini eklememiş ( unutmayın türkiye sitesinde gerçekten bi çok şey eksik (yada kasıtlı söylenmiyor)).

256 MB of TurboCache� video Memory including 128 MB dedicated video memory

bu 256 turbocachle istersen turboşarj ne dersen de 256 MB video memory(uaşalabileceği maximum bellek) including (içermek) 128 MB dedicated (ayrılmış demek) video memory.

bu bilgi dv5280ea daki geforce 7400 için eğer geforce 7400 farklı farklı üretilmiyorsa bunun bu standardı varsa bu bilgi bütün geforce 7400 kullanıcıları için geçerlidir.

ne manaya geldiğini anladın sanırsam. keşke dediğiniz gibi olsa ve ayarlayabilsek sonuçta bende hp kullanıcısıyım.

istersen aynı ekran kartını kullanan

http://h10010.www1.hp.com/wwpc/tr/tr/ho/WF06b/1090731-4511061-4511063-4511063-4511063-12435584-77671297.html?jumpid=oc_R1002_TRTRC-001_HP%20Pavilion%20dv5280ea%20Notebook%20PC&lang=tr&cc=tr

bak burda da ne diyo. bişi sorabilirmiyim sen makinanı aldığın zamanlarda bu modelde varmıydı hatıyrlıyomusun?

güzel kardeşim ilk olarak şunu sorayım sana bu konunun açılış mesajını okudunmu?????????
    türkiyede satılan bu modelin (5196ea) amerikadaki modelle (5280ea) aynı teknik desteğe sahip olduğunu sanıyorsan yanılıyorsun.Bunu söyleyen HP AMERİKA. yani senin sandığın gibi değil. HP iki türlü teknik destek veriyor.birisi hardware ürünün orjinal updatesiz haline ikincisi software (allaha şükür şimdilik ihtiyacım olmadı) ben laptopumu 2 GB ram yaptım ve benim sorunum bundan sonra başladı.şu anda benim ihtiyacım olan ku kartın amerikada kaç mb burada kaç veye birden farklı modellerin aynı kartı kullanıyor olması değil.ihtiyacım eğer yardım edebilirsen;sistemi update sonrası tekrar eski video configurationa geri getirmek.işte benim burada ihtiyaç duyduğum şey için HP bana desteğini vermiyor.bu sadece benim sorunum değilki yarın sende aynı sorunu yaşarsan ve HP den destek lamazsan ne yaparsın???????
    senin laptopun video adaptöründe kaç mb ram gösteriyor bilmiyorum ama benimki ve bu konuya katılan diğer arkadaşlarınki 512mb gösteriyor.bu 128+384 de olabilir 256+256 da olabilir.sence bu kart sadece 128mb olarakmı üretildi eğer öyle ise lütfen link rica edeceğim.

"sence bu kart sadece 128mb olarakmı üretildi eğer öyle ise lütfen link rica edeceğim "

kardeş sen ciddi ciddi bu soruyu sormak istemedin heralde . eğer gerçekten bu sorunun farklı üretebilir diye bir cevabı olabileceğine inanarak sorduysan sana bişey demiyorum bi daha da konuşmuyorum bu konu hakkinda.

kardeşim sence model numaraları neden verilio sanıyorsun belli bir konfügürasyona sahip ürünü nitelendirip karışıklığa meydan vermemek içindir. sence x marka bi cep telefonu markasının xyz modeli bi telefonu ayrı ayrı konfigürasyonlarda üretildiğini hiç duydunmu bende aldım 3110 sen aldın 3110 seninki kameralı benimki değil, seninkinin gprs var, benimkinin yok veya seninkinin telefon hafızası 250 benimki 139 olurmu böle bişi. sadece helal olsun diorum.

size diorumki bu model ekran kartını kullanan en az beş model laptopta gördüğüm 256 (128 dedicated) bellek olduğu. karışıklık olabilir ama farklı farklı üretilmesi diye bişi olamaz. hp satıcıları ve hp.tr sitesi yanılıtıcı bilgiler vermekte m ükemmel bunu unutmayın diyorum sadece.

keşke olsa öle karışıklık keşke 512 çıksa bende kullanıyorum sonuçta. ben sadece bildiğimi sizlerle paylaşıyorum.

umarım hala link filan istemiyosundur.

• quote:

türkiyede satılan bu modelin (5196ea) amerikadaki modelle (5280ea) aynı teknik desteğe sahip olduğunu sanıyorsan yanılıyorsun.Bunu söyleyen HP AMERİKA. yani senin sandığın gibi değil.

kardeşim eklemek istiyorum ben sana makinayı amerikadan aldım filan demedim sadece linki ordan verdim . kaldıkı bütün hp.tr sitesine gir bak ordan da bak 5280 modeline daha dorusu --geforce 7400-- model ekran kartı kullanan bütün modellerine bak bakalım hepsinde aynımı yazıo yoksa sadece çeviri sitesi olduğu için bazılarında dediğim "128 dedicated" kısmını koymuşlar bazısında unutmuşlar ( tabi çok masumane bi unutma değil). kaldıkı hp makinaya vista capable yazıo sonra sitesinde ( bizzat şahit oldum özelliklere bakarken eklediler bir anda. yoktu daha önce öle bi yazı uyarı, ben makineyi satın alırken baktım o kadar yoktu öle bişi) neymiş vista için uyumlu gözüken bütün modeller tam uyumlu değilmiş bazı ekstralar gerekliymiş falan fıstık. anlıyacağın makinadan o kadar sattıktan sonra bakıolar ki uyumlu değil uyarı koyuyolar ama sen alırken yoktu öle bi uyarı onların sorunu değil, adamların ...nde değilki sen zarar etmişsin kandırılmışsın sadece malı satmak dertleri. normal şartlarda böle bişi olamaz benim makinamın üstünde vista capable yazıosa ben vista kullanabilirim ama iş gerçeğe gelinje yok çalışmaz demek direk paranı iade sebebi.

• tabiki bu kart sadece 128 mb üretilmiş olamaz ve tabiki ürünler sahip oldukları sistem özelliklerine göre model numarası alırlar.ben bu konuyu açtıktan sonra kullandığım ekran kartının 128 mb olduğunu öğrendim.önce inanmak istemedim ama everesti yükledikten sonra inandım.eğer almadan önce bana benchmark testi yaptırsalardı ben bu aleti herhalde almazdım.ben aldığım zaman 5198ea henüz vitrinlerde değildi en azından onu alırdım.ben bu laptopu sadece 256 mb olduğu için aldım ve bu bilgiyi bana verende HP costomer support Türkiye.Yani ben bundan sonra daha ne yapim.resmen kandırıldık.işte.....ben ekran kartımı tekrar 512 mba kadar paylaşımlı olarak kullanmak istiyorum ve gerekli yardım işşallah kısabir sürede gelir.en azından HP Amerikanın bana attığı emailden bunu çıkartabildim.
    sanırım artık yazılabilecek birşey kalmadı
    teşekkürler.......
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: disintegration

bende 5196 kullanıyorum.imzamda da geforce 256 mb yazdım.çünkü cihazı alırken 256 mb bildiğim için yazdım.aldığım ilk günden beri ekran kartının belleği 512 mb görünüyor.ram 1gb,tabii bir kısmı turbocache,nasıl oluyorsa

hajı merak ettim nerden bakıyosun ekran kartının belleğine ekran özellikeri -->> ayarlar-->> gelişmiş özellikler--->bağdaştırıcı dan bakıyorum benimkide 7400 ve 256 yazıyor. sistem bilgisi kısmından bakıyorum sonuç aynı.

sende nasıl 512 yazıo nerde yazıo merak ettim.

bi söylersen sevinirim.

merhaba arakdaslar 5196 yı incelemye alıyordum bende 512 mi 256 konusuna takıldım sizingibi. benim 4289 modelim vardı servise göderdim asırı ısınıyor diye 1 ay bekledim. makina geldi yine ısınıyordu. bir gün sonra tekrar geri servise gönderdim. ve tam 28 iş günü bekledim. telefon actım servise tam sövecektim hp yide hp alanıda diye yeni ürün gönderdiklerini söylediler. modeli 5196 mıs. ben de gittim yeni notbook umu aldım. eskisinden cok daha iyi oldugu için su an için sesimi cıkarmıyorum :)

yanlız benim de Nvidia 7400 go turbo cache ekran kartım bende 256 olarak biliyordum. Ama benim sistemimde 512 olarak görünüyor. Acaba Bu ekran kartı ikitane ayrı model mi kiminde 256 kimindee 512 gözüküyor. 3DMARK2005 testindede ekran kartını 512 olarak görüyor hangi test programını denediysem hepsinde de 512 olarak görüyor.. Ayrıca düşündügünüz gibide ram dan 256mb ram yemiyor. Bende şasırdım:)

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.