Şimdi Ara

HP teknik servisinin çözemediği sorun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
2.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hp pavilion 5196ea modeli laptop kullanıyorum.http://h10010.www1.hp.com/wwpc/tr/tr/ho/WF06b/1090731-4511061-4511063-4511063-4511063-12357870-72330947.html Laptop orjinal olarak 1GB ram ve GO 7400 256+256 turbocache.daha iyi bir performans için rami 2GB ye yükselttim.Yeni memmory cartları takıldıktan sonra video cartı sadece 256 MB olarak kullanabiliyorum.Kullanma kılavuzunda şöyle bir terim var; seçkin modellerde bios tan grafik kartı için paylaşım miktarı ayarlanabilir.Bios umu update yaptığım halde böyle bir seçenek yok.Derhal HP yetkili teknik elemanlarını aradım ve derdimi anlattım.Benden şunları yapmamı istediler; eski memory kartları takıp fabrika ayarlarına dönmek-SONUÇ YOK,eski kartlarla sistem recovery-SONUÇ YOK.En sonunda aldığım cevap şu oldu; karşılaştığımız bu sorun bizim için uç nokta burdan sonra yardım edemeyiz.ve beni microsofta yönlerdirdiler ve tabiki onlarda bana yardım edemediler.En son olarakta HP America ya bir email attım onlarda dedilerki;America dışında satılan ürünler için teknik databaseleri yomuş ve beni yine HP Türkiye ye yönlerdirdiler.Arkadaşlar bu konu gerçekten çok zamanımı aldı her türlü teknik fikirlerinizi bekliyorum.Ben bu laptopu nasıl 2GB ram ve 512 Mb video olarak kullanabilirim??????

• Hocam sen ekran kartının belleğine bakıp 256 diyorsundur.

Ayrıca 512 MB belleğin performansa katkısı %5 bile değil galiba.

Ayrıca Bu Hp teknik servis nasıl bu uç uk olmayan ekran kartı için böyle bir cevap vermiş.

Sen 512öb kullanmak istiyorsun ama o daha fazla belleğe ihtiyaç duyduğu zaman TRUBO CACHE devreye girer.

Ekran kartı çok iyi değil ayrıca RAM in ekran kartı başarıomına pek fazla etkisi yok

Sadece kullnıcıları kandırmak içn 512 etiketle satıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: BAy Ciddi

Hocam sen ekran kartının belleğine bakıp 256 diyorsundur.

Ayrıca Bu Hp teknik servis nasıl bu uç uk olmayan ekran kartı için böyle bir cevap vermiş.

Sen 512öb kullanmak istiyorsun ama o daha fazla belleğe ihtiyaç duyduğu zaman TRUBO CACHE devreye girer.

Ekran kartı çok iyi değil ayrıca RAM in ekran kartı başarıomına pek fazla etkisi yok

hocam dedğin laptopta 256+256 turbocache değil. 128 orjinal ram + 128 turbocache var. derdin bundan olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: pSyCo

hocam dedğin laptopta 256+256 turbocache değil. 128 orjinal ram + 128 turbocache var. derdin bundan olabilir

Alıntıları Göster
    Evet doğru aynı kart benim laptopta da var . 128 + 128 olarak çalışıyo bu kart...
  • quote:

Orijinalden alıntı: BAy Ciddi

Hocam sen ekran kartının belleğine bakıp 256 diyorsundur.

okey turocache sistem ihtiyaç duyduğu anda devreye girer ama benchmark testi yaparken sistem 256 MB üzerinden çalışıyor.256MB ve 512 MB card kullanan sistemlerin testleri arasında sadece %5 lik bir fark olduğunu sanmıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdogan4035

okey turocache sistem ihtiyaç duyduğu anda devreye girer ama benchmark testi yaparken sistem 256 MB üzerinden çalışıyor.256MB ve 512 MB card kullanan sistemlerin testleri arasında sadece %5 lik bir fark olduğunu sanmıyorum.

Alıntıları Göster
    HP teknik servisinden aldığım oany şudur; bu modelin kullandığı kart GO 7400 256 MB turbocache.yani 128+128 değil
  • quote:

HP teknik servisinden aldığım oany şudur; bu modelin kullandığı kart GO 7400 256 MB turbocache.yani 128+128 değil

Alıntıları Göster
    Aynı teknik servisten şu yanıtı da aldın ama :)
    "karşılaştığımız bu sorun bizim için uç nokta burdan sonra yardım edemeyiz."
  • quote:

Orijinalden alıntı: visceroid

Aynı teknik servisten şu yanıtı da aldın ama :)
    "karşılaştığımız bu sorun bizim için uç nokta burdan sonra yardım edemeyiz."

Alıntıları Göster
    bu siteye üye çok tecrübeli arkadaşlar olduğu için derdimi burada arıyorum.ancak gerekli tavsiyelerle ipuçlarıyla biryerlere ulaşabilirim. acaba diyorum bios altında gözükmeyen ama ulasılması mümkün olan bir settings sayfası falan olabilirmi?(aynı nvidia masaüstünde görülmeyen overclocking ama bir tools download uyla görünen ayarlar gibi)

• quote:

bu siteye üye çok tecrübeli arkadaşlar olduğu için derdimi burada arıyorum.ancak gerekli tavsiyelerle ipuçlarıyla biryerlere ulaşabilirim. acaba diyorum bios altında gözükmeyen ama ulasılması mümkün olan bir settings sayfası falan olabilirmi?(aynı nvidia masaüstünde görülmeyen overclocking ama bir tools download uyla görünen ayarlar gibi)

Alıntıları Göster
    bende 5196 kullanıyorum.imzamda da geforce 256 mb yazdım.çünkü cihazı alırken 256 mb bildiğim için yazdım.aldığım ilk günden beri ekran kartının belleği 512 mb görünüyor.ram 1gb,tabii bir kısmı turbocache,nasıl oluyorsa

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

bende 5196 kullanıyorum.imzamda da geforce 256 mb yazdım.çünkü cihazı alırken 256 mb bildiğim için yazdım.aldığım ilk günden beri ekran kartının belleği 512 mb görünüyor.ram 1gb,tabii bir kısmı turbocache,nasıl oluyorsa

Alıntıları Göster
    Diyosun ki: Seçkin modellerde böyle bir seçenek olduğu... Belki seninki bu seçkin modellere girmiyordur..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kemal

Diyosun ki: Seçkin modellerde böyle bir seçenek olduğu... Belki seninki bu seçkin modellere girmiyordur..

Alıntıları Göster
    evet benim cihazın seçkin model olmadığı kesin peki seçkin model nedir?
  • quote:

evet benim cihazın seçkin model olmadığı kesin peki seçkin model nedir?

Alıntıları Göster
    ben laptopumun ayarlarını hiç sahip olmadığı bir ayara geri döndermeye çalışmıyorumki.sadece memory kartımı update ettim ve aynı video ayarlarını kullanmak istiyorum.niçin HP buna izin vermiyor??????????????? çok kızgınım
  • quote:

ben laptopumun ayarlarını hiç sahip olmadığı bir ayara geri döndermeye çalışmıyorumki.sadece memory kartımı update ettim ve aynı video ayarlarını kullanmak istiyorum.niçin HP buna izin vermiyor??????????????? çok kızgınım

Alıntıları Göster
    Video RAM : 256 MB Turbocache video belleği

diyor, max 256 yani ram i de ekleyerek 256 mb oluyor. 512 nerden cikti? 256 senin ekran kartin. 512 mb olsaydi yazardi 512mb turbocache diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chinaski

diyor, max 256 yani ram i de ekleyerek 256 mb oluyor. 512 nerden cikti? 256 senin ekran kartin. 512 mb olsaydi yazardi 512mb turbocache diye.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: chinaski

sanırım yeterince acıklayıcı olamadım bu kart GO 7400 256mb turbocache+256mb paylaşımlı= 512mb piyasada satılan laptoplara şöyle bir bakarsanız aynı özelliğe sahip video cardlı çok laptop var.ben bu laptopu sırf bu sebeple aldım.

• quote:

Orijinalden alıntı: chinaski

Alıntıları Göster
    ekran kartımda özelliklerde "yerleşik bellek" 512 mb yazıyor.256mb kendinin,256 mb ram den alıyor
    quote:

• quote:

quote:

sanırım yeterince acıklayıcı olamadım bu kart GO 7400 256mb turbocache+256mb paylaşımlı= 512mb piyasada satılan laptoplara şöyle bir bakarsanız aynı özelliğe sahip video cardlı çok laptop var.ben bu laptopu sırf bu sebeple aldım.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: erdogan4035

quote:

kardeş arkadaşlar doğru söylüyor git bak verdiğin linke. bende 5280 kullanıcısıyım ekran kartları aynı geforce 7400 ve üzülerek söyleyimki turbocache li hali 256 . 128+128 bundan emin olabilirsin. linktede zaten sana 256 sabit 256 paylaşımla 512 gibi bişi yazmıyor. ona kaldıysa fs makinalar için bile 128 sabit olmasına rağmen 512 turbocache diye milleti kazıklıyor.

SONY VAIO VGN-SZ110 teknik özelliklerinden alıntı

NVIDIA® GeForce™ Go 7400 and Intel®
    Graphics Media Accelerator 950
    128MB (NVIDIA® GeForce™ Go 7400)
    and 128MB dynamically allocated shared

anlayacağın maalesef durum bundan ibaret.

ben teknosaya gidip hp laptop sordum (çok iyi biliyorum 64+64 128 şeklinde ekran kartı olduğunu)
    bana yok diyo sabit 128 anlıyacağın söylenenlere değil araştırıp öğrendiklerine inan kardeş.

• quote:

Orijinalden alıntı: gescape

quote:

Orjinalden alıntı: erdogan4035

quote:

kardeş arkadaşlar doğru söylüyor git bak verdiğin linke. bende 5280 kullanıcısıyım ekran kartları aynı geforce 7400 ve üzülerek söyleyimki turbocache li hali 256 . 128+128 bundan emin olabilirsin. linktede zaten sana 256 sabit 256 paylaşımla 512 gibi bişi yazmıyor. ona kaldıysa fs makinalar için bile 128 sabit olmasına rağmen 512 turbocache diye milleti kazıklıyor.

SONY VAIO VGN-SZ110 teknik özelliklerinden alıntı

NVIDIA® GeForce™ Go 7400 and Intel®
    Graphics Media Accelerator 950
    128MB (NVIDIA® GeForce™ Go 7400)
    and 128MB dynamically allocated shared

anlayacağın maalesef durum bundan ibaret.

ben teknosaya gidip hp laptop sordum (çok iyi biliyorum 64+64 128 şeklinde ekran kartı olduğunu)
    bana yok diyo sabit 128 anlıyacağın söylenenlere değil araştırıp öğrendiklerine inan kardeş.

Alıntıları Göster
    GeForce Go 7400 GeForce Go 7300
    Graphics Bus Technology PCI Express PCI Express
    Memory Interface 64-bit 64-bit
    Memory Bandwidth (GB/sec) 7.2 5.6
    Fill Rate (Gpixels/sec) 1.8 1.4
    Vertices/Second (Millions) 330 260
    Memory Data Rate (MHz) 900 700
    RAMDACs (MHz) 400 400

bu bilgiler nvidia nın sitesinden. aralarında memory farkı yok ikiside 128(sabit)+128(paylaşım) şeklinde, birbirinden farkları yukarıda.

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: disintegration

hajı merak ettim nerden bakıyosun ekran kartının belleğine ekran özellikeri -->> ayarlar-->> gelişmiş özellikler--->bağdaştırıcı dan bakıyorum benimkide 7400 ve 256 yazıyor. sistem bilgisi kısmından bakıyorum sonuç aynı.

sende nasıl 512 yazıo nerde yazıo merak ettim.

bi söylersen sevinirim.

• quote:

quote:

hajı merak ettim nerden bakıyosun ekran kartının belleğine ekran özellikeri -->> ayarlar-->> gelişmiş özellikler--->bağdaştırıcı dan bakıyorum benimkide 7400 ve 256 yazıyor. sistem bilgisi kısmından bakıyorum sonuç aynı.

bi söylersen sevinirim.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: gescape

quote:

bi söylersen sevinirim.

birden farklı yerde yazıyor.
    1-masaüstü ayarlar-gelişmiş-bağdaştırıcı
    2-nvidia masaüstü
    3-bechmark sistem scan
    daha birçok program altında görülüyor.eğer bu ekran kartı 128 mb bile olsa ilk orjinal haliyle 512mb.bu 128+384 paylaşımlı demek olabilir.eğer böyle ise neden memory card update ettikten sonra 256.tekrar paylaşımlı hale nasıl getirilir.HP teknik serviside bu kartın 256mb orjinal ram olduğunu söylüyor.benim tek istediğim tekrar memory için paylaşımı nasıl açarım.

• quote:

quote:

bi söylersen sevinirim.

Alıntıları Göster
    kardeş bu foruma resim nasıl yapıştırılıyor.biri bana anlatsa,imageshack ten o görüntünün resmini çekip buraya yapıştıracam.yerleşik bellek 512 mb yazıyor.merak etmene gerek yok.öğreneyim.buraya resmini koyacağım
    quote:

Orjinalden alıntı: gescape

quote:

bi söylersen sevinirim.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.