Şimdi Ara

Hukukçu Arkadaşlardan Yardım (Yaralanmalı kaza sonrası)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

SSK'lı olarak özel bir kurumda öğretmenim.
    Mart ayında yaya iken, ısuzu (yarım) kamyon çarptı, ayağımdan geçti ve sol bacağımda bilekten 13 cm yukarıda 2 kemikte kırık var. Şimdi raporum var ve iyileşmeyi bekliyorum (dualarınızla inşaallah).

Sormak istediğim:

- Şöförden o anki ölümden dönme hissiyatıyla davacı olmadım. Bundan sonraki süreç nedir? Mahkeme olacağını söylüyorlar. Mahkeme olacaksa bu mahkemenin içeriği ne olacak? Ne soracaklar?

- Hastane masraflarını Devlet benden talep eder mi?
    Eğer suçlu aranacaksa adamın suçlu olduğu aşikar. Kamera kayıtları da var. Eğer böyle bişey varsa (suçlu arama gibi) kamera kayıtlarını temin edeyim.

Bilen arkadaşlar cevap yazarsa mutlu olurum.
    Teşekkürler...

• Güncel.
  • Ben çarpan biri olarak yazayım.Dava kamu davasıdır.Sana birşey olmaz.Zaten kaza raporunda haklıysan tamamdır.Hastane masraflarını da karşı tarafın trafik sigortası öder.İstersen sen davacı olursun.
    Mesela ben çarptığımda haklıydım onlar davacı olmadı istersem ben davacı olurdum.Kamu davası da henüz yok.
  • Cevabınız için teşekkür ederim. Yani kamu davası açılmayacak mı?

Davacı olamayı düşünmüyorum da, ya karşı taraf bi ziyaretimize gelse bari de... Bu işin kul hakkı meselesi de var. Bişey talep ettiğimiz de yok. Davacı olmadığımıza pişman ediyorlar vallahi...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.