Şimdi Ara

Hukukun yanında çift ana dal hangi bölümle yapılmalı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Kocaeli Üniversitesi'nde hukuk okuyorum üçüncü sınıfa geçtim 3.02 ort yaptım. Çap hakkım doğdu ve hangi bölümden çap yapsam kararsızlığı var. Kalabilirsem akademik olarak gelişmek istiyorum özellikle Roma Hukukunda ama kamu kurumlarında çalışmak gibi de bir düşüncem var. Sizce uluslararası ilişkiler mi sbky mi tarih mi okunmalı? Felsefeye de ilgim var.

• Kamu kurumlarinda calismak gibi bir dusuncen varsa sbky capi daha mantikli bence.Ticaret hukuku ile ekonomi arasindaki bir iliski saglanabiliyorsa ekonomi capi da cok mantikli olur.
  • Hocam haklısın ama iktisatın sayısal oluşu gözümü korkutuyor ama mantıklı da özelde çalışmak için de
  • Ketçap mayonez de olsun mu hwhshx şaka maka zor iş hocam başarırsanız çok iyi olur
  • ekonomi. Zaten yakın gelecekte ABD de hukuk ve ekonomi alanı birleşecek. Tüm dünya da bu sisteme geçer
  • Dostum bilgi hukuk+ekonomi capi hakkinda ne dusunuyorsun ticaret hukukuna ilgim var ve ozel sektor dusunuyorum basarabilir miyim sence bilgide bu dusunduklerimi
  • hocam bilgi üniversite hakkında bilgim yok ancak. Ticaret hukuku iktisatla çok bağlantılı değil. İktisat bir ekonomi bilimidir. Ticaret hukuku ise ortaklıklığı ve buna dair işbu sözleşmeşlerini irdeler. Yani ismine aldanma
  • hukukun sayısal denilebilecek dalları nelerdir o zaman hocam
  • Rekabet hukuku
    vergi hukuku
    maliye
    Borçlar hukuku (içinde faiz oranları belirlenmesi var)
    .
    .
    .

Hocam ticaret hukuku da az çok girer ancak hukuk fakültesinde bir ''hesaplama'' yok. Hukuk kanun koyma işidir, ekonomi ise para politikasıdır. İşte sen ikisini birleştirdin mi tadından yenmez. Para politikasını hukuka uygun bir model oluşturma vizyonuna sahip olursun. Bir ülkenin 3 yapı taşı vardır '' hukuk -ekonomi - teknoloji'' sen bunlardan 2 sine sahip olursan, çok değerli bir konumda olursun
  • Bence ÇAP yapmak yerine AÖF den oku kardeşim. ÇAP yapmanın bir ton zorluğu var ortalamanı devamlı yüksek tutacaksın falan. Zaten hukukun yanına 2. Diploman olsun istiyorsun bence çok zorlayacak bir şey yapma
  • çok teşekkür ettim hocam düşüncelerinize katılıyorum ben de hukukun böyle olduğunu düşünüyorum fakat kafamda ekonomiyle birleştirme düşüncesi de var onu araştırıyorum.peki hazine avukatlığı hangi hukuk dalına giriyor
  • hocam hukuk iktisat kombosu güzel diyorlardi forumda ama ekonomi hukuk kombosu da guzel size bagli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E6CF4E3D0 -- 22 Temmuz 2020; 13:50:46 >
  • Hukuku hallettik de çap kaldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Bender -- 22 Temmuz 2020; 13:54:46 >
  • kamu avukatlığı. Kazanması çok zor ama belkide en kolay mesleklerden. 5.8k çıplak maaş. Yıllık 34k da vekalet ücreti. Yani aylık ortalamada 7-7.2k maaş alır kamu avukatları. Ayrıca tayin derdi de yok. Kamu avukatlığı KPSS ile alıyor. Puanı çok yüksek 88 ile alıyor. Çünkü mülakatsız alım yapılıyor. Bu güzel ama zor bir durum. Puanı yüksek olan kazanıyor
  • mülakat olmaması çok iyi olmuş yardım ettiğin için teşekkürler iyi forumlar hocam
  • Sbky çapı öneririm ben bir siyaset bilimi öğrencisi olarak. Elbette felsefe, ui, sosyoloji, ekonomi bunların hepsi yakışır çap olarak, hiçbir lafım yok. Lakin siyaset bilimi ve hukuk birbirine mecbur iki disiplindir, ayrılmaları mümkün değil.
  • hocam çok teşekkürler ama az önce öğrenci işleriyle konuştum hukuk fakültesinde çap hakkı yokmuş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jevole -- 22 Temmuz 2020; 16:27:38 >
  • türk hukuk sitesinde de öyle demişlerdi zorlar ama iyi sonuçlandırır akademisyenlikte de işe yarıyormuş
  • haklısın aynen çap hakkımız yokmuş zaten aöf düşünülebilir
  • hocam çok güzel bilgi vermişsin çok teşekkürler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.