Şimdi Ara

İbiza 1.2 lt TSI 105 hp DSG Style ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
0
Favori
11.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: shanke

fabia 1.2 tsi dsgde 35.000tl civarında - fiesta 1.4 otomatikte 34-35.000tl sanıyorum onlarada bir göz atın

fiesta dizelmi, otomatikte nasıl problem çıkarrırmı?
  • ibiza iyidir bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ras0

ibiza iyidir bence

ikinci elde problem olmazmı?
  • zaten ucuz bir araba alıyosun ikinci elinde problem olsa bile , problemli olmayan arabalara göre pek fiyat farkı olmaz diye düşünüyorum..

daha pahalı bir araba alsan ikinci el işini daha ciddi düşünebilirdin ama bu tip arabalarda gerek yok bence..
    benim fikrim bu :)
  • Bana göre Yeni Honda City daha mantıklı bir seçim olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: platin1111

quote:

Orijinalden alıntı: shanke

fabia 1.2 tsi dsgde 35.000tl civarında - fiesta 1.4 otomatikte 34-35.000tl sanıyorum onlarada bir göz atın

fiesta dizelmi, otomatikte nasıl problem çıkarrırmı?

fiesta dizelde otomatik seçeneği yok malesef! ama birde 2.el pazar fiyatını düşünüyorsunuz hemen uzun süre kullanacaksanız arabayı bence bu az önemi olan bir ayrıntı. Temiz ve bakımlı kullandıktan sonra satarken değerini çok kaybettirmez inancındayım
  • Makyajlanmış c3 tam bayan arabası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chakra -- 26 Mart 2011; 19:20:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chakra
    Makyajlanmış c3 tam bayan arabası.

c3 hic incelemedimde otomatik fiyatlari nedir ayrica yakıt tuketimi nedir birde ikinci el ve guvenlik nasıldır?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: chakra
    Makyajlanmış c3 tam bayan arabası.

c3 hic incelemedimde otomatik fiyatlari nedir ayrica yakıt tuketimi nedir birde ikinci el ve guvenlik nasıldır?

otomatik dizel olanı 35 civarında. ikinci eli çok iyi diyemem, güvenlik konusunda sınıfına göre donanımı çok iyi.
  • bu gidişle araba alamayacam veya bütçeyi artırmam gerekecek..

micra, yaris, peugeout konusunda ne dersiniz arkadaşlar..
  • mj 95 hp evo dynamic evo kit skydome ne istersen ekle esp cruise control bir incele
  • NEDEN ŞÖYLE 124 HP BEYAZ CRUZ ALMIYORSUN?
  • Platin merhaba,

Öncelikle, hayatınızın en büyük hatasını yapıp, forumumuza araç kıyaslama sorusu sormuşsunuz, geçmiş olsun.

Bu işin şakası tabii ki, ama yorumlardan da anlayacağınız gibi, B segmentinde yer alan her araç önerilmiş size. Çünkü bu araçlar arasında ciddi bir fark yok. Birinin şanzımanı daha sorunsuzken, diğerininki daha kullanışlı. Biri diğerine göre az yakarken, diğerinin donanımı daha fazla. Bu şekilde birbirlerine üstünlükler sağlayan araçlardır ve asıl olan, zevk meselesi ve ihtiyaçlardır.

Anladığım kadarıyla, çok usta bir şoför değilsiniz ve otomoatik vites isteiğinizin altında yatan neden bu. Eğer yanlış anlamamışsam, yakıt ya da benzeri konuları ikinci plana atıp, güvenlik konusuna odaklanın. İkinci el konusu zaten ezberden öteye giden bir konu değildir. Biri çıkar ve der ki "X arabasının ikinci eli yok." oysa ki hergün o araçlardan satılır. Sadece biraz daha düşük fiyatla ya da biraz daha uzun sürede, ama mutlaka satılır. Zaten bir otomobili satmak için almak da çok mantıklı değil, aksi halde size Şahin öneririm.

Benim tavsiyem, alacağınız otomobilde ABS, ESP ve bol miktarda hava yastığı olsun; geri kalanı neredeyse aynı olacaktır. En çok yakanı, en az yakanından 10 kuruş farklı yakıt tüketimine sahip olacaktır, ki olmayabilir de. Birini 1 haftada satacaksınız, diğerini değerinde satmak için 1 ay bekleyeceksiniz. Eğer sıkışıksanız, bir miktar fiyat kırarak her aracı satışa çıkardığınız gün bile satabilirsiniz.

Marka ve model olarak, eğer City'de ESP (Japonlar inatla farklı isimler kullanıyorlar) olan bir model varsa, alın. Ya da daha doğrusu, gidip araçları test edin. Hangisi size daha uygun geliyorsa onu alın. Ama mutlaka önce güvenliğe bakın. Sizi ne ikinci el korur, ne de dijital klima...

Saygılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Platin merhaba,

Öncelikle, hayatınızın en büyük hatasını yapıp, forumumuza araç kıyaslama sorusu sormuşsunuz, geçmiş olsun.

Bu işin şakası tabii ki, ama yorumlardan da anlayacağınız gibi, B segmentinde yer alan her araç önerilmiş size. Çünkü bu araçlar arasında ciddi bir fark yok. Birinin şanzımanı daha sorunsuzken, diğerininki daha kullanışlı. Biri diğerine göre az yakarken, diğerinin donanımı daha fazla. Bu şekilde birbirlerine üstünlükler sağlayan araçlardır ve asıl olan, zevk meselesi ve ihtiyaçlardır.

Anladığım kadarıyla, çok usta bir şoför değilsiniz ve otomoatik vites isteiğinizin altında yatan neden bu. Eğer yanlış anlamamışsam, yakıt ya da benzeri konuları ikinci plana atıp, güvenlik konusuna odaklanın. İkinci el konusu zaten ezberden öteye giden bir konu değildir. Biri çıkar ve der ki "X arabasının ikinci eli yok." oysa ki hergün o araçlardan satılır. Sadece biraz daha düşük fiyatla ya da biraz daha uzun sürede, ama mutlaka satılır. Zaten bir otomobili satmak için almak da çok mantıklı değil, aksi halde size Şahin öneririm.

Benim tavsiyem, alacağınız otomobilde ABS, ESP ve bol miktarda hava yastığı olsun; geri kalanı neredeyse aynı olacaktır. En çok yakanı, en az yakanından 10 kuruş farklı yakıt tüketimine sahip olacaktır, ki olmayabilir de. Birini 1 haftada satacaksınız, diğerini değerinde satmak için 1 ay bekleyeceksiniz. Eğer sıkışıksanız, bir miktar fiyat kırarak her aracı satışa çıkardığınız gün bile satabilirsiniz.

Marka ve model olarak, eğer City'de ESP (Japonlar inatla farklı isimler kullanıyorlar) olan bir model varsa, alın. Ya da daha doğrusu, gidip araçları test edin. Hangisi size daha uygun geliyorsa onu alın. Ama mutlaka önce güvenliğe bakın. Sizi ne ikinci el korur, ne de dijital klima...

Saygılar...

Bilgilendirm için öncelikle teşekkürler Webbie,

aracı eşime almayı düşündüğümden biraz sorguluyorum, aksi takdirde otomatik aracı dşünmez idim..
    hondayı almayı düşünüyor idim fakat ondada güvenlikte soru işareti var... Euro Ncap sitesine baktığımda honda city ile ilgili hiç bir şey yok..
    Polo ise çok boş bir araba ve esp si yok.. piyasada da bulunmuyor..

• Yaris seneye yeni kasası çıkacak, hem de şansuman olarak yarı otomatik. Eşiniz sıkıntı yaşayabilir.
    Peugeot sert bir araç, çok rahat değil. Onun da yeni kasası çıkabilir.
    Nissan micra güzel bir seçim olabilir.
    Ayrıca swift neden düşünmüyorsunuz? Test etmenizi tavsiye ederim. İçlerinde benim en çok swift hoşuma gidiyor. Sessiz ve tok bir araç. 30bin tl civarına da alınabilir. Yakıt olarak da ekonomiktir, şanzuman olarak da tam otomatik, bir sıkıntı yaşamazsınız. Tam ihtiyacınızı karşılıyor bence. Hyundai i20 yi de övüyorlar ama pek bir bilgim yok.
    quote:

quote:

Platin merhaba,

Saygılar...

aracı eşime almayı düşündüğümden biraz sorguluyorum, aksi takdirde otomatik aracı dşünmez idim..
    hondayı almayı düşünüyor idim fakat ondada güvenlikte soru işareti var... Euro Ncap sitesine baktığımda honda city ile ilgili hiç bir şey yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurcugum -- 27 Mart 2011; 0:44:40 >

• yarın bir kaç araç test etmeye gidecem öncelikle honda city ye bakacam, İ20 de fena durmuyor ama Hyundai olduğundan çekiniyorum.
    Suzukiye gelince söyledikleriniz doğru olabilir fakat hiç cezbetmiyor, ama yinede bir inceliyeceğim.

teşekkürler.

quote:

Orijinalden alıntı: ugurcugum

Yaris seneye yeni kasası çıkacak, hem de şansuman olarak yarı otomatik. Eşiniz sıkıntı yaşayabilir.
    Peugeot sert bir araç, çok rahat değil. Onun da yeni kasası çıkabilir.
    Nissan micra güzel bir seçim olabilir.
    Ayrıca swift neden düşünmüyorsunuz? Test etmenizi tavsiye ederim. İçlerinde benim en çok swift hoşuma gidiyor. Sessiz ve tok bir araç. 30bin tl civarına da alınabilir. Yakıt olarak da ekonomiktir, şanzuman olarak da tam otomatik, bir sıkıntı yaşamazsınız. Tam ihtiyacınızı karşılıyor bence. Hyundai i20 yi de övüyorlar ama pek bir bilgim yok.
    quote:

quote:

Platin merhaba,

Saygılar...

• Armutun sapı üzümün çöpü derken bu seçim zor görünüyor, gülün bile dikeni var her güzelin bir kusuru var.

İbiza, Fabia 1.2 TSI DSG ve City iyi seçenekler.

Galerici değilsen ikinci elin hızlı yavaş olmasına takılma her mal satılır ama hızlı ama yavaş.
    Bir kamyon karşısında 4 yıldız ile 5 yıldızlı araba arasındada çok fark olmaz. (dikkat, tedbir ve kurallara uymak daha önemlidir benim için) Gerisi Takdiri ilahi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Metalurjist

Yeterince donanımlı bir Punto Evo alabilirsiniz.

puntoların 0'ı ne kadar hocam ?
  • SELAMLAR BENDE KENDİME OTOMATİK VİTES BENZİNLİ BİR ARAÇ BAKIYORUM SİZİNDE SÖYLEDİĞİNİZ GİBİ ÖNERİLER BAYA KAFA KARIŞTIRIYOR BU FORUM DİKKATİMİ ÇEKTİ BİRDE BURADAN PİYASA YOKLAMASI YAPMAK İSTEDİM ACEMİ BAYAN SÜRÜCÜYÜM FAZLA KM YAPMAYACAĞIM AYDA EN FAZLA 800 , BANA TAVSİYELER KORSA FİESTA POLO GOLF VE JAZZ TÜRÜ ARABALAR 20 BİN TL AYIRDIM FAKAT 2004 MODELLERE BU KADAR PARA VERMEK ZORUMA GİDİYOR SAHİBİNDEN.COMDAN BAKIYORUM NETPİYASASI ÇOK YÜKSEK . O NEDENLE FİYAT ARALIĞIMI DÜŞÜRÜP 2000 MODELLERE İNMEYİ DAHA UYGUN BULUYORUM YANİ BANA 15 - 20 ARASINDA ALABİLECEĞİM BİRDE 10 15 ARASI ALABİLECEĞİM ACEMİ BAYAN ARABASI ÖNERİRSENİZ SEVİNİRİM .1.2 DEN AŞAĞI TERCİH ETME DİYORLAR SATIŞI ZOR VE PERFORMANSI DÜŞÜK OLUR DEDİLER DOĞRU MUDUR ? BENİM İÇİNDE GÜVENLİK VE KULLANIM RAHATLIĞI ÖNEMLİ KONULAR ... ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER ...
  • Polo'yu direkt eleyin 85 beygirlik bomboş bir arabaya 37.000 TL verenede enayi derim ben. Benim önerim aynı paraya full donanımlı bir Ibiza.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.