Şimdi Ara

İbiza 1.2 lt TSI 105 hp DSG Style ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
0
Favori
11.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Netteki fiyatlar biraz şişirilmiş oluyor. Pazarlıkla falan biraz daha aşağı düşebilir. 20bin tl az bir bütçe değil. O paraya 2007 modelden aşağı bir araç almazdım ben olsam. Eski araçlarda can sıkıcı arızalar çok oluyor. Bunlarla uğraşmak sizin için iyi olmaz. Size 2007 model ve üstü nissan micra, suzuki swift, nissan almera gibi araçları öneririm. Daha az sorun çıkardıkları ve ekonomik oldukları için japon araçlarını önerdim. Corsa fiesta vs temizine denk gelmezseniz pişman olabilirsiniz. Bunları daha şirketler alıyor ve hırpalanmış oluyor. Ama swift, micra vs tercih edenler genelde sakin kullanan bayanlar alıyor. Araba daha az yıpranıyor. Ayrıca corsa ve fiesta sınıflarına göre çok fazla yakıt tüketiyor.
    quote:

Orijinalden alıntı: daffodiline

SELAMLAR BENDE KENDİME OTOMATİK VİTES BENZİNLİ BİR ARAÇ BAKIYORUM SİZİNDE SÖYLEDİĞİNİZ GİBİ ÖNERİLER BAYA KAFA KARIŞTIRIYOR BU FORUM DİKKATİMİ ÇEKTİ BİRDE BURADAN PİYASA YOKLAMASI YAPMAK İSTEDİM ACEMİ BAYAN SÜRÜCÜYÜM FAZLA KM YAPMAYACAĞIM AYDA EN FAZLA 800 , BANA TAVSİYELER KORSA FİESTA POLO GOLF VE JAZZ TÜRÜ ARABALAR 20 BİN TL AYIRDIM FAKAT 2004 MODELLERE BU KADAR PARA VERMEK ZORUMA GİDİYOR SAHİBİNDEN.COMDAN BAKIYORUM NETPİYASASI ÇOK YÜKSEK . O NEDENLE FİYAT ARALIĞIMI DÜŞÜRÜP 2000 MODELLERE İNMEYİ DAHA UYGUN BULUYORUM YANİ BANA 15 - 20 ARASINDA ALABİLECEĞİM BİRDE 10 15 ARASI ALABİLECEĞİM ACEMİ BAYAN ARABASI ÖNERİRSENİZ SEVİNİRİM .1.2 DEN AŞAĞI TERCİH ETME DİYORLAR SATIŞI ZOR VE PERFORMANSI DÜŞÜK OLUR DEDİLER DOĞRU MUDUR ? BENİM İÇİNDE GÜVENLİK VE KULLANIM RAHATLIĞI ÖNEMLİ KONULAR ... ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER ...

• SON KARARINIZ NEDİR BENDE ALMAK İSTEDİĞİM ARABADA ÖNERİLEN MODELLERLE HAKKINDA TEREDDÜTE DÜŞÜYORUM .1.6 POLO KLASİK İÇİM 15.5 İSTEDİLER BU FİYAT GERÇEK DEĞERİNE UYAR MI TEK HAVA YASTIĞI KLİMA ABS HİDROLİK DİREKSİYON , LPG BENZİN , RADYO CD ..
  • Modeli ve km si nedir?
    quote:

SON KARARINIZ NEDİR BENDE ALMAK İSTEDİĞİM ARABADA ÖNERİLEN MODELLERLE HAKKINDA TEREDDÜTE DÜŞÜYORUM .1.6 POLO KLASİK İÇİM 15.5 İSTEDİLER BU FİYAT GERÇEK DEĞERİNE UYAR MI TEK HAVA YASTIĞI KLİMA ABS HİDROLİK DİREKSİYON , LPG BENZİN , RADYO CD ..
  • MİCRA SUZUKİ VE ALMERAYI REELDE KİMSE ÖNERMEDİ BANA PİYASASI YOK DİYORLAR MERSİNDE BİR MİCRA VAR BOYASI VAR 100 K DA FULL FAKAT 2004 OLMASINA RAĞMEN 18 750 İSTİYORLAR ARAÇ GALERİDE AMA EPEYDİR SATILMIYOR BU FİYATADA ZOR SATILIR BENCE O ARABAYA BEN NE KADAR FULL OLURSA OLSUN 16.5 DAN FAZLA VERMEM 2004 ZİRA NEDEN 2004 SAHİPLERİ BU KADAR UÇUYOR ANLAMIYORUM 7 YAŞINA GELMİŞ ARACI GELİNLİK KIZ GİBİ ZATMAYA ÇALIŞMANIN MANASI YOK BENCE ... AMA DURUM BU
  • quote:

SELAMLAR BENDE KENDİME OTOMATİK VİTES BENZİNLİ BİR ARAÇ BAKIYORUM SİZİNDE SÖYLEDİĞİNİZ GİBİ ÖNERİLER BAYA KAFA KARIŞTIRIYOR BU FORUM DİKKATİMİ ÇEKTİ BİRDE BURADAN PİYASA YOKLAMASI YAPMAK İSTEDİM ACEMİ BAYAN SÜRÜCÜYÜM FAZLA KM YAPMAYACAĞIM AYDA EN FAZLA 800 , BANA TAVSİYELER KORSA FİESTA POLO GOLF VE JAZZ TÜRÜ ARABALAR 20 BİN TL AYIRDIM FAKAT 2004 MODELLERE BU KADAR PARA VERMEK ZORUMA GİDİYOR SAHİBİNDEN.COMDAN BAKIYORUM NETPİYASASI ÇOK YÜKSEK . O NEDENLE FİYAT ARALIĞIMI DÜŞÜRÜP 2000 MODELLERE İNMEYİ DAHA UYGUN BULUYORUM YANİ BANA 15 - 20 ARASINDA ALABİLECEĞİM BİRDE 10 15 ARASI ALABİLECEĞİM ACEMİ BAYAN ARABASI ÖNERİRSENİZ SEVİNİRİM .1.2 DEN AŞAĞI TERCİH ETME DİYORLAR SATIŞI ZOR VE PERFORMANSI DÜŞÜK OLUR DEDİLER DOĞRU MUDUR ? BENİM İÇİNDE GÜVENLİK VE KULLANIM RAHATLIĞI ÖNEMLİ KONULAR ... ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER ...

5 ay önce kuzenime siwift aldık eşi kullanıyor bayan çok memnun aldığımız araç 2009 20.000 tl idi kazasız, sizede böyle birşey öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feylesof2150 -- 27 Mart 2011; 19:45:37 >

• Sen piyasasını ne yapacaksın? Zaten sıfır almıyorsun. Sıfır alacak olsan 35'e alır 2 sene sonra 25'e satardın. Zararın büyük olurdu. Ama sıfır almadığın için zaten uygun fiyata alacaksın. 18bin e full donanımlı 2007 model almera aldı bir tanıdık. Seneye satsa en fazla bin tl zarar eder. Bu da normal zaten. Piyasası var diye 2000 model polo alacağıma piyasası olmayan 2008 model swift alırım daha iyi. Eski arabalar hem daha fazla masraf çıkarır, hem de güvenlik donanımı olarak daha kötüdür.
    quote:

MİCRA SUZUKİ VE ALMERAYI REELDE KİMSE ÖNERMEDİ BANA PİYASASI YOK DİYORLAR MERSİNDE BİR MİCRA VAR BOYASI VAR 100 K DA FULL FAKAT 2004 OLMASINA RAĞMEN 18 750 İSTİYORLAR ARAÇ GALERİDE AMA EPEYDİR SATILMIYOR BU FİYATADA ZOR SATILIR BENCE O ARABAYA BEN NE KADAR FULL OLURSA OLSUN 16.5 DAN FAZLA VERMEM 2004 ZİRA NEDEN 2004 SAHİPLERİ BU KADAR UÇUYOR ANLAMIYORUM 7 YAŞINA GELMİŞ ARACI GELİNLİK KIZ GİBİ ZATMAYA ÇALIŞMANIN MANASI YOK BENCE ... AMA DURUM BU

• ibiza iyi bir seçenek olur, punto evoda iyidir, boş bir polo ya o kadar para vermeyin derim,
  • Arkadaşlar bu gün bir kaç araca bakmaya gittim fakat hepsinde test sürüşü yapma şansım olmadı..

Ford fiesta , Polo ve İbizayı Test edemedim. Test ettiklerim ise;

Honda city ile test sürüşü yaptım. Performans olarak beklediğim sonucu alamadım. (Daha önceden CRV kullandığımdan olabilir) ayrıca içeriye çok fazla ses alıyor, güvenlik ikinci elinin düşündürücü olması elememi sağladı.

Sonrasında Hyundai İ20 testine gittim, performans ve tepki olarak Cityden çok daha iyi bir araç diyebilirim, içte yer alan malzemesine gelince çok kaliteli değil.. Dolu paketi (sunroof esp vs. dahil ) 35000 TL civarinda, Hyundai olmasından dolayı düşündürüyor ve piyasada bu araçtan bulunmuyor, en yakın mayıs gibi geleceğinden söz ediliyor..

Bazı arkadaşlar Poloya bu kadar verilirmi demişler, söyleyenlerin kullanıp kullanmadıklarını bilmiyorum. poloyu bende kullanmadım ama, bu kadar kişi memnun ise verilir demekten başka bir şey gelmiyor aklıma, tek poblem aracın nisan sonu mayıs gibi gelecek olması..

Aracı bu aralar almaz isem Ağustos Eylül Dönemini veya Yıl sonunu bekliyecem, Hem 2012 olur hemde yeni çıkacak modellere bakarım diyorum fakat o kadar sabrım yok gibi..

• bence honda city
  • quote:

Orijinalden alıntı: also

bence honda city

Honda City otomatiği kullandıınızmı? Test sürüşünde beklentimi karşılayamadı da?
  • Polo Comfroline iyi bir seçim olur.
  • Beyler durum poloyu gösteriyor, ne dersiniz?
  • Arkadaşlar dün Seat Leon manuel kullanma fırsatım oldu..

Eğer otomatik ibiza da Leon gibi ise, araçsızlıktan fikrim değişecek gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: platin1111
    Sonrasında Hyundai İ20 testine gittim, performans ve tepki olarak Cityden çok daha iyi bir araç diyebilirim, içte yer alan malzemesine gelince çok kaliteli değil.. Dolu paketi (sunroof esp vs. dahil ) 35000 TL civarinda, Hyundai olmasından dolayı düşündürüyor ve piyasada bu araçtan bulunmuyor, en yakın mayıs gibi geleceğinden söz ediliyor.

i20 pişman etmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfzb67

quote:

Sonrasında Hyundai İ20 testine gittim, performans ve tepki olarak Cityden çok daha iyi bir araç diyebilirim, içte yer alan malzemesine gelince çok kaliteli değil.. Dolu paketi (sunroof esp vs. dahil ) 35000 TL civarinda, Hyundai olmasından dolayı düşündürüyor ve piyasada bu araçtan bulunmuyor, en yakın mayıs gibi geleceğinden söz ediliyor.

i20 pişman etmez.

performansı çok iyi .. Fakat İç malzeme kalitesi düşündürüyor.

• quote:

quote:

quote:

i20 pişman etmez.

performansı çok iyi .. Fakat İç malzeme kalitesi düşündürüyor.

Ben yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum çok memnunum iç malzeme kalitesi çokda kötü değil bence.
    Ayrıca 5 yıl garanti çok iyi,yedek parça servis ağıda çok yaygın.
    Olaya sadece iç malzeme kalitesi olarak bakmamak lazım servis-yedek parça-bakım maliyeti bakımından da rakiplerine göre avantajlı bence.

• Beğendiğiniz bir araç olabilir, belkide Hyundai de çalışıyor olabilirsiniz.

Araca içim ısınmadı...
  • quote:

Beğendiğiniz bir araç olabilir, belkide Hyundai de çalışıyor olabilirsiniz.

Araca içim ısınmadı...

İlginç bir cevap yazmışsınız...
    Siz bilirsiniz ısınmayabilirsiniz ben sadece avantajlarını söledim satış yetkilisi değilim.
  • quote:

quote:

Beğendiğiniz bir araç olabilir, belkide Hyundai de çalışıyor olabilirsiniz.

Araca içim ısınmadı...

İlginç bir cevap yazmışsınız...
    Siz bilirsiniz ısınmayabilirsiniz ben sadece avantajlarını söledim satış yetkilisi değilim.

Yanlış ifade ettim galiba. Bilgilendirmeniz için teşekkürler..
  • Esime 1 ay önce İbiza SC 1.2TSİ DSG araç aldım. Daha önceki aracı daihatsu sirion 1.3 tam otomatikti. Alırken esp de istedim ama 3 ay beklersiniz dediler ve fiyat sabitlemede yapmıyorlar.

Araç umduğumdan çok daha güzel çıktı. Dsg çok güzel bir sanziman, ne zaman 7. vitese çıkmış anlamıyorsunuz. Acayip sessiz bir motor, ısımda beklerken araç çalışıyormuş çalışmıyormuş anlamıyorsunuz. B sınıfı olmasına rağmen çok çok az motor sesi alıyor içeriye.

Performans süper. Herhangi bir 1.6 atmosferik basıncli motora sahip bir aracın bunu geçmesine imkan yok. Donanımı ve iç kalitesi bir b sınıfı araca göre bence iyi. Hill holder olmaması basta düşündürdü hatta eşimde laf etti ama hiç sorun olmadı. Tam tomariklerde dik yokuşlarda kaçırıyor.

Bence düşünmenize deger. Boş polo yerine kesinlikle bu alınır. Aradaki tek fark malzeme kalitesi, tüm yürüyen aksam, motor ve sanziman aynı. 1.2 tsı motor 1.4 ten bunlar daha iyi, vergisi az ve az yakıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi spark73 -- 31 Mart 2011; 21:31:12 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.