Şimdi Ara

İbiza 1.2 lt TSI 105 hp DSG Style ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
0
Favori
11.046
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yani? ne demek istediğiniz tam anlaşılmamış sanki?
  • Forumdaki amac insanlarin birbirine deneyimlerini aktarmasi, yasamis oldugu deneyimleri paylasmasi degilmidir.

Mantikli olan: araclar ile ilgili yorumlari kullananlarin yapmasidir. aksi takdirde laf olsun torba dolsun muabbeti oluyor..

quote:

Orijinalden alıntı: ilonsahiden

yani? ne demek istediğiniz tam anlaşılmamış sanki?
  • Ama birde şu var kişi kendi aldığı için artık o arabanın kusurunu pek görmek istemiyor...önceden beğenmese bile pek..... aldıktan sonra beğenir oluyor....o yüzden 3.kişilerin yorumları da önemli bence.
  • Beyler poloyu bu gun test edemedim.. Pazar gunu test yapamıyorlarmış nasıl mantıksa anlamadım dogrusu, pazar gunu test olmuyurmus..

Test surusu yapmadan karar vermek istemıyorum..

Poloların fıyatı nedır? yakın zamanda alan arkadaslar yazabilirlermi?
  • yeni accent blue nun fiyatıda aynı sayılır :) karşılaştırılırmı acaba ?
  • polo - bence başarılı bir araç ama gerek donanım ve güvenlik ekipmanları bakımından zayıf olması gerekse doğuş otomotivin kazıkçı politikası aracı cazip olmaktan çıkarıyor ben olsam elerdim.
    ibiza - iyi bir araç kullanmışlığım var ve keyif almıştım. f/p oranının iyi olması cazip olmasını sağlıyor.
    fabia - ibizayla arasında bir fark göremiyorum
    i20 - bir arkadaşım 1.2 team modeli var. oturaklı ve güvenli bir araba ve yine f/p oranı yüksek bir araç
    corsa - kullanan tanıdıklarım memnun ancak benim bildiklerim dizel ve manuel olanlar. benzinli ve otomatik olanlar hakkında bir bilgim yok
    yaris - yeni kasasının çıkacak olması ve şanzıman sorunları nedeniyle bence bu aracı eleyin.
    city - civic lerin n-capten 4 yıldız aldığını ve kaportalarının hiç sağlam olmadığını biliyorum ama city nasıldır bilemem ancak mekanik olarak hondaların üstüne tanımam.
  • Konuyu açan arkadaş ne yaptı acaba :)
  • hocam insanı ne esp koruyor nede hava yastıkları, vaden geldikten sonra bu gibi şeyler bahane oluyor.
    euro ncap teslerinde espyi test etmiyorlar 64 kmlik hız testinden gecirilip yıldızları veriyorlar, bu yüzden esp senin icin sorun olmaması gerekir.
    virajlara 100 ve katlarında girmen lazım ki aldıgın espli aracın espsi devreye gire bilsin.

1.2 motorlara hic bakama hic ekonomik degiller. 1.4 motordan asagı arac tercihin olmasın. tüm araclar hemen hemen aynı yakıyor 3 asagı 5 yukarı burum böyle.

35.000tl sıradan bir miktar degil benim önerim renault cilo hb3 1.6 bvr executive donanımlı renk olarak dinamik kırmızıyı sectin mi tadından yenmez, brv nin anlamı hem otomatik hemde manuel sürüş imkanı sunuyor.. aracın kendiside cok iyi ,2. el piyasasıda cok iyi. bu araca bi bak derim. euro ncap testinden 5 yıldız almış bir araç.

kendi acımdan bu fiyat aralıgında bütcem olsa aynı aracın ,aynı donanımlısını, aynı rengin, 85bglik dizelini tercih ederdim.

• Önerileriz için teşekkürler.

Arkadaşlar Polo veya 1,2 ibiza (ESP+YOKUŞ KALKIŞ DESTEĞİ) hangisini bulursam alacaktım fakat ikisinide stokta bulamadım.

İbiza için 1,2 motor için araç zorlanır deniyor fakat aracı test ettim araç gayet iyi gidiyor. Yakıt tüketimi olarak ibiza Polo ve clio dan az tüketmektedir.

Bir önceki aracım grande punto olduğundan, otomatik arac olarak fiat markasınının satışçılarına karşı güven duymadığımdan Fiat marka araç almak istemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: platin1111

Önerileriz için teşekkürler.

Arkadaşlar Polo veya 1,2 ibiza (ESP+YOKUŞ KALKIŞ DESTEĞİ) hangisini bulursam alacaktım fakat ikisinide stokta bulamadım.

İbiza için 1,2 motor için araç zorlanır deniyor fakat aracı test ettim araç gayet iyi gidiyor. Yakıt tüketimi olarak ibiza Polo ve clio dan az tüketmektedir.

Bir önceki aracım grande punto olduğundan, otomatik arac olarak fiat markasınının satışçılarına karşı güven duymadığımdan Fiat marka araç almak istemiyorum.

hocam 1.2 motor tercihh etme, tamam sizi tatmin etmiş olabilir ama bu motordan az yakmasını beklemeyin ve farika verisilerine güvenmeyin.
    1.2 motor aracın 1tonluk agırlıgınımı taşısın, icerdeki kişilerimi tasısın,bagajımı taşısın yoksa tasarrufmu etsin.

misal 1.4 motor 3000 devirde 100km hızı görürken, 1.2 motor 100km hızı 3100,3200 devirlerde görecek. ee hani bunun az yamaksı nerde,100,200 devir farklılık aracın motor ömrünü kısaltır. araca giren her agırlık 1.2 motorun cok yakmasına sabebiyettir. dış tasarımı ic dizaynı zevk meselesi birsey diyemem degendiğiniz aracın 1.4 motoru ve yukasısı yoksa birsey diyemem.

benim dedigmi asla yanlıs anlamıyın 1.2 motor asla arabayı kaldırmaz, gitmez demeyiyorum,1000cc motor olsun hertürlü kaldırır, araca extra yük binceginden dolayı , motor extra performans saglıyacak ve bu performansı benzinden alcak..

nasip olursa alır kullanırsın ve tüketim degerlerini bizimle paylaşırsın. 1.2 motor 1.4,1.6 mtorlar ile aynı degeri göstercek. şunu rahat söylemeliyim ki 1.4 motorun üstünde bir deger olcak.

hakkında hayırlısı olsun.

• Arkadaşlar, polo için fiyat alayım diyorum bir yer 35400 diyor bir yer 34750 diyor.

Bu fark nedendir? Araba yok ve serbest piyasa diye bu şekilde olmaması gerekir. Bu davranış şeklini anlamış değilim.

istediğim fiyata vermezler ise almayacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi platin1111 -- 11 Nisan 2011; 14:20:30 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ugurcugum

quote:

Polo comportline modelinde yol bilgisayarı yok mu?

Ben yok diye biliyorum. doğuş otonun genel stratejisi böyle. Donanımı kısıyor, hatta arkadaki hoparlör yerleri bile boş oluyor. 2 hoparlör falan oluyordu golfler bir ara. Şimdi durum ne bilmiyorum. Eşinize honda jazz daha iyi olur bence.

jazz da i shift problemli deniyor, yoksa kesinlikle jazz derdim..

bende bu tüm seçenekler arasında honda jazz derdim.....
    kardeşimde i-shift var iki yıldır kullanıyor, bir problemi yok....
    ayrıca 8 hava yastığı ve VSA için bile alınabilir.

• 1.4 fun i shift 36200 eps yok görünüyor
  • quote:

1.4 fun i shift 36200 eps yok görünüyor

ESP=VSA (Araç Denge Kontrol Sistemi)
  • arkadaşlar bugun Polo alacaktım.. Doğuş grubuna ait satış stratejisinden dolayı arac almayı 2012 modeller cıkıncaya yada agustos sonrasına bıraktım..

yardımınız için teşekkürler...
  • Dış görünüm olarak Ibiza da Polo 6R kadar güzel bir araç ama Ibiza iç malzeme Polo kadar kaliteli değil.
    Konsol (özellikle radyo bölgesi) malzeme kalitesi çok basit, içine binince polo kadar konfor hissi vermiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ntquartex -- 13 Nisan 2011; 0:24:31 >
  • skoda fabia ya cok guzel bir araç ona bakmanı tavsiye ederim. 1.2 tsı dsg iyi gider
  • bu arablara 35-40 çok fazla ikinci el bir astra golf alın 35 e sıfıra yakın bir şey bulunur
  • quote:

Orijinalden alıntı: paanther

quote:

Aynı şey değil gibi yoksa aşağıdaki donanımı ayrıca yazmazlardı ki yanında var işareti yok
    Motion Adaptive EPS – Harekete duyarlı elektrikli direksiyon sistemi

quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

Dış görünüm olarak Ibiza da Polo 6R kadar güzel bir araç ama Ibiza iç malzeme Polo kadar kaliteli değil.
    Konsol (özellikle radyo bölgesi) malzeme kalitesi çok basit, içine binince polo kadar konfor hissi vermiyor.

evet öyledir illaki....ama fiyat olarak aralarında epeyce fark var aynı donanım olduğunda. Neyse arkadaş polo almaya karar vermiş sanırım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: paanther

quote:

Aynı şey değil gibi yoksa aşağıdaki donanımı ayrıca yazmazlardı ki yanında var işareti yok
    Motion Adaptive EPS � Harekete duyarlı elektrikli direksiyon sistemi

quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

Dış görünüm olarak Ibiza da Polo 6R kadar güzel bir araç ama Ibiza iç malzeme Polo kadar kaliteli değil.

evet öyledir illaki....ama fiyat olarak aralarında epeyce fark var aynı donanım olduğunda. Neyse arkadaş polo almaya karar vermiş sanırım.

ben ''eps'' yazım hatası diye düşünerek ESP=VSA demiştim...

ama broşüre bakınca sizin sorduğunuz eps satandart gözüküyor.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.