Şimdi Ara

İç tesisata normal kablo çekmek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
663
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba forumdaşlarım binanın içinde t21 kabin var binaya kadar fiber dairelere dsl kablosu ile dağılıyor. Ping değerlerim hiç sabit değil ve arasıra paket loss alıyorum çözümü ic tesisatı değiştirmekte bulacağımı düşünüyorum. Velhasıl kelam dsl de 2 kablo kullanılacağı için Cat6 kablo yerine daha kaliteli ve kalın bakır kablo kullansam daha kaliteli bağlantı alır mıyım? For example

n11.com'dan ÇARKIT 2X1,5 TTR TAM BAKIR KABLO %100 BAKIR seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
    urun.n11.com
    Çarkıt 2x1,5 Ttr Tam Bakır Kablo %100 Bakır - n11.com
    https://urun.n11.com/enerji-kablolari/carkit-2x15-ttr-tam-bakir-kablo-100-bakir-P394134032

• 1,5 TTR bu. Yani bildiğin çok telli elektrik kablobu.
  • Elektrik kablosu mantıken olmaz ey allahım.
  • Sayın forum arkadaşımız;

Linkini koyduğunuz kablo elektrik kablosudur.
    İnternet ise ZAYIF AKIM dır.

Cat6 kablo alacaksınız, sadece iki perini kullanacaksınız, hepsi bu.
  • 3x0.5mm alabilirsin.
  • XpressMusic34 kullanıcısına yanıt
    Cat6 kablo ile normal bir bakır kablonun farkı nedir ? Sadece iki telini kullanacaksam neden Cat6 alıyorum cat5 de yeterli olmaz mı hatta kalın bir dsl kablosu ? Mevzu parada değil burda en iyisi olsun istiyorum . Diğer 6 kablo neden boşta kalsın Cat 6 kablo alıp ikiye ayırıp kabloları birleştirsem daha iyi bağlantı kalitesi alır mıyım
  • NT2L N kullanıcısına yanıt
    Çok telli kablo ile tek telli kablonun farkı nedir ? Tek telli Cat6 kablodan kalın bakır bir kablo kullanırsam daha iyi olur mu?
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    3.kablo ne işime yarayacak?
  • v10furkanv10 V kullanıcısına yanıt
    "İnce telli veya kalın telli kablolarda tek damarlı yada çok damarlı kablo seçimini etkileyecek yagane faktör Skin effect (Yüzey yada deri etkisi) dir. Bir kablodan akım geçerken skin effect ile akım kablonun dış yüzeylerine doğru taşınır yüksek frekanslarda bu etki daha çok görülür ve buda kayıplara sebep olur. Bunu engellemek için aynı kesitli, tek damarlı kablo kullanmak yerine, çok damarlı kablo kullanmak bu sorunu ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir."

Sen herkes gibi cat6 çek :)
  • NT2L N kullanıcısına yanıt
    Öyle yapacak olsam konuyu açmazdım araştırdığım kadarıyla Cat kablolarla normal bakır kabloların arasında ki tek fark birinde parazit koruma için değişik yöntemler kullanıldığı UTP gibi yada FTP diğerinde kullanılmaması .
  • quote:

Orijinalden alıntı: v10furkanv10

3.kablo ne işime yarayacak?
    yedek olur.
    2x0.5 bulursan öyle al.imkanın varsa cat6-cat7 al.
  • 4lü tek tel 0.50mm telefon kablosu alabilirsin tel içinde saçaklı olmayacak yani tek kalın tel olacak

böyle olacak

-------
  • İnternette net bir sonuç bulamadım bunun için bir tane tek damarlı normal kablo bir tanede kaliteli Cat6 kablo çekip sırayla deneyip fark var mı paylaşacağım .

Şimdiki sorunum ise bina içi tesisatın çok karmaşık olması . Kabloyu nasıl çekerim ankastreden görevli nin evinin içinden geçiyormuş kablolar çok saçma yapmışlar görüntüleri akşam paylaşırım sıkıntı olmazsa

• v10furkanv10 V kullanıcısına yanıt
    NT2L N kullanıcısına yanıt
    Cat6 kablolar gayet iyi. Boşta dursun diğer kablolar önem arz etmiyor. Hepimiz cat6 kullanıyoruz, bir sorun yaşamadık bugüne kadar.
  • Kablo görevlinin dairesinin altından geçiyor kabloyu değiştirmek neredeyse imkansız sizce hat değerlerim nasıl
  • ben butun kabloları denedim cat 5, cat 6 ,elektrik kablosu ,kalın bakır kablo en iyi verim cat 6 dan aldım.digerlerinde deger düştü internet hızı duştu dalgalanma oldu kopma oldu ama cat 6 mükemmel
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.